ODBIERZ PREZENT

Kiedy mamy ważny czy też mniej ważny problem, gdy stoimy przed podjęciem jakiejś istotnej dla nas decyzji, gdy chcemy coś w swoim życiu zmi...

Przestań tak bardzo słuchać innych, a zaufaj wreszcie sobie

Dodane przez | 22:14 2016/08/09
Kiedy mamy ważny czy też mniej ważny problem, gdy stoimy przed podjęciem jakiejś istotnej dla nas decyzji, gdy chcemy coś w swoim życiu zmienić,choć często nie bardzo wiedząc co radzimy się rodziny, przyjaciół, znajomych. 
Pytamy co by zrobili, gdyby byli na naszym miejscu zapominając, że oni nigdy nie będą na naszym miejscu. Mają swój bagaż doświadczeń, pasmo sukcesów i porażek, przez pryzmat których patrzą na świat. Jeżeli im coś wyszło zachęcą Cię do tego, jeżeli coś im nie poszło odradzą Ci tę drogę. 

Przestań tak bardzo słuchać innych, a zaufaj wreszcie sobie - Izabela Gmińska Blog
fot. Tobi Gaulke, flickr.com, licencja CC
Jeśli zastanawiasz się nad własnym biznesem, to zapewne najwięcej rad usłyszysz od tego wujka, który nigdy biznesu nie miał, nie bardzo wie jak go założyć – a co dopiero prowadzić. Chcesz w coś zainwestować? Znów usłyszysz wiele rad od tych osób, które albo nigdy w nic nie inwestowały, albo raz zainwestowały w jakieś akcje i im nie wyszło. Zrazili się na całe życie a dziś tą niechęcią chcą zarazić Ciebie. 


Słuchając innych warto mieć się na baczności od kogo te rady pochodzą

Jeżeli chcesz rad dotyczących związku to mało prawdopodobne, że udasz się po nie do kogoś, kto nigdy w związku nie był. Bo nie bardzo będzie w stanie Ci powiedzieć w jaki sposób rozwiązywać konflikty, jak spędzać czas we dwoje, rozwijać pasje, czy chociażby organizować wakacje. 

A co robisz, gdy zastanawiasz się nad własnym życiem? 

Nad wyborem zawodu, męża, zmianą pracy czy miasta. Czy słuchasz porad od tych wszystkich „ekspertów”, którzy z przyjemnością Ci ich udzielą? 
Każdy doskonale wie jak powinno wyglądać życie innych, a co z jego własnym życiem?


Dlaczego nie staniesz przed lustrem i nie zapytasz sam siebie?:

  • Dokąd obecnie zmierzam?
  • Co lubię robić, co tak naprawdę mnie w życiu kręci?
  • Jakiego życia pragnę?

I nieważne w tym momencie jest to, co powie ciocia, mama, kolega z pracy czy szef.
Bez znaczenia jest to, czy to zaakceptują, czy popukają się w czoło i będą zastanawiali jak w ogóle mogłeś na to wpaść. Tak bardzo zależy nam, by inni nas akceptowali i podziwiali, że jesteśmy często w stanie zrezygnować nawet z siebie, ze swoich pasji, marzeń, by tylko im się przypodobać.

Prawda jednak jest taka, że bez względu na to czym będziesz się zajmować, jak będziesz się ubierać, gdzie pracować i ile zarabiać, jedni ludzie będą Cię lubili a inni nie będą chcieli mieć z Tobą nic wspólnego. Będą różne powody, dla których jedni będą chcieli spędzać z Tobą czas, a inni stwierdzą, że wolą o Tobie zapomnieć.


Warto przestać chcieć się przypodobać komukolwiek

Przestać słuchać rad, które tylko ograniczają. Być sobą. 

Nawet jeśli część Twoich znajomych odejdzie, to w ich miejsce przyjdą nowe osoby, przy których będziesz mógł być sobą, przestać udawać w końcu kogoś kim nie jesteś tylko po to, by inni Cię podziwiali, uwielbiali.

Otaczaj się ludźmi, przy których możesz wzrastać

od których możesz się uczyć, z którymi miło spędzasz czas 
(a nie takimi, które ograniczają Twój potencjał tylko dlatego, że ich nie jest zbyt duży, które stale narzekają a każdy nowy pomysł torpedują milionem powodów, dla których miało by się nie udać).

Życie jest zbyt krótkie, byś mógł sobie pozwolić na to, by nie być w nim najlepszą wersją siebie, byś nie podążał za swoimi marzeniami, byś nie realizował się w tych dziedzinach, które Cię pociągają. Nawet jeśli inni tego nie rozumieją. I bez znaczenia jest ile masz lat, w jak dużym czy w jak małym mieście mieszkasz, w co do tej pory wierzyłeś i ile zrobiłeś.

Zawsze jest odpowiedni czas, by móc dokonać zmian

Zawsze jest odpowiednia chwila, by podjąć decyzję, że teraz chce się żyć inaczej, na własnych warunkach. Bez zastanawiania się co pomyślą inni. To Ty pisz scenariusz swojego życia. Miej własne poglądy, własne porażki i własne sukcesy.

Tak bardzo boimy się, że nam nie wyjdzie, że okaże się, że jednak się myliliśmy, że wolimy albo nie robić nic, albo robić to, co doradzają nam inni, tak by w razie niepowodzeń było można obarczyć kogoś winą.

Prawda jednak jest taka, że możesz obwiniać nawet cały świat za to, że w życiu Ci nie wyszło, że wybrałeś takie a nie inne studia, że urodziłeś się w takim mieście czy w takiej rodzinie, ale kompletnie niczego to nie zmieni. Rzeczywistość pozostanie wciąż taka sama, a poziom Twojego niezadowolenia i goryczy nawet odrobinę się nie zmniejszy.

Dlatego przestań tak bardzo słuchać innych, tak bardzo polegać na ich radach a przejmij w końcu odpowiedzialność za swoje wybory, decyzje. Twórz rzeczywistość, która będzie Cię fascynowała, uszczęśliwiała, w której będziesz czuł się spełniony.

Nie gódź się na to, by wieść życie, które jest poniżej swoich możliwości i nijak odpowiada Twoim pragnieniom.


Jeśli czujesz, że doszłaś lub doszedłeś do takiego punktu w swoim życiu, w którym potrzebujesz dokonać zmiany
czy to w sferze zawodowej, czy prywatnej, 

zacząć żyć wreszcie w zgodzie z sobą, a nie pod dyktando innych,

to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Dla kogo jest tej kurs?

Dla kobiet i mężczyzn.

Jeśli odnajdujesz siebie, w którymś z poniższych opisów, to ten kurs jest stworzony z myślą o Tobie:

1. Masz wrażenie, że żyjesz tylko po to, by spełniać oczekiwania wszystkich wokół, stale słyszysz, co masz zrobić, 
jak żyć, jak wychowywać dzieci, gdzie pracować
i już nawet nie wiesz, co tak naprawdę dla Ciebie jest ważne, w czym to Ty jesteś świetna
albo nawet jeśli wiesz, to nie potrafisz komunikować się asertywnie  i przez to w dalszym ciągu żyjesz pod ich dyktando,


2. Masz za sobą bolesne rozstanie, po którym straciłaś/eś pewność siebie i wiarę w miłość. Czujesz się skrzywdzona, samotna, porzucona i niechciana.
Może nawet czujesz się gorsza i niewiele warta,


3. Znasz swój cel, nawet bardzo Ci na nim zależy,(np. założenie swojego biznesu), ale nie działasz, bo boisz się, że jeszcze nie jesteś ekspertem, że jeszcze nie jesteś gotowa/y,  w Twojej głowie stale pojawiają się myśli ​​​​​​​"a, co jeśli nie wyjdzie lub spotkam się z krytyką innych?" 
I czekasz zamiast spełniać swoje marzenia.


Dzięki udziale w kursie online "Zbuduj siebie na nowo":


-   spojrzysz na swoje życie z lotu ptaka,

Przyjrzysz się bliżej sobie, swoim przekonaniom, mocnym stronom, wartościom, swoim sukcesom. Nauczysz się czerpać siłę ze swoich doświadczeń. 

Stworzysz swoje zasady postępowania, byś dużo łatwiej podejmowała ważne decyzji i by przede wszystkim były one spójne z Tobą.

Być może odkryjesz nawet pomysł na dalszy rozwój swojej kariery lub zdecydujesz się założyć własny biznes. 

-   dowiesz się jak skutecznie radzić sobie z głosem wewnętrznego krytyka i krytyką innych, często bliskich i ważnych dla Ciebie osób,

-   nauczysz się asertywnie komunikować, by Twoje zdanie, potrzeby, opinie wreszcie stały się tak samo ważne, jak potrzeby i zdanie innych osób.

W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi krok po kroku
 zbudować autentyczną pewność siebie i żyć na własnych zasadach!

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko 2 dni. ;)

0 komentarze: