ODBIERZ PREZENT

Kiedy mamy ważny czy też mniej ważny problem, gdy stoimy przed podjęciem jakiejś istotnej dla nas decyzji, gdy chcemy coś w swoim życiu zmi...

Przestań tak bardzo słuchać innych, a zaufaj wreszcie sobie

Dodane przez | 22:14 2016/08/09
Kiedy mamy ważny czy też mniej ważny problem, gdy stoimy przed podjęciem jakiejś istotnej dla nas decyzji, gdy chcemy coś w swoim życiu zmienić,choć często nie bardzo wiedząc co radzimy się rodziny, przyjaciół, znajomych. 
Pytamy co by zrobili, gdyby byli na naszym miejscu zapominając, że oni nigdy nie będą na naszym miejscu. Mają swój bagaż doświadczeń, pasmo sukcesów i porażek, przez pryzmat których patrzą na świat. Jeżeli im coś wyszło zachęcą Cię do tego, jeżeli coś im nie poszło odradzą Ci tę drogę. 

Przestań tak bardzo słuchać innych, a zaufaj wreszcie sobie - Izabela Gmińska Blog
fot. Tobi Gaulke, flickr.com, licencja CC
Jeśli zastanawiasz się nad własnym biznesem, to zapewne najwięcej rad usłyszysz od tego wujka, który nigdy biznesu nie miał, nie bardzo wie jak go założyć – a co dopiero prowadzić. Chcesz w coś zainwestować? Znów usłyszysz wiele rad od tych osób, które albo nigdy w nic nie inwestowały, albo raz zainwestowały w jakieś akcje i im nie wyszło. Zrazili się na całe życie a dziś tą niechęcią chcą zarazić Ciebie. 


Słuchając innych warto mieć się na baczności od kogo te rady pochodzą

Jeżeli chcesz rad dotyczących związku to mało prawdopodobne, że udasz się po nie do kogoś, kto nigdy w związku nie był. Bo nie bardzo będzie w stanie Ci powiedzieć w jaki sposób rozwiązywać konflikty, jak spędzać czas we dwoje, rozwijać pasje, czy chociażby organizować wakacje. 

A co robisz, gdy zastanawiasz się nad własnym życiem? 

Nad wyborem zawodu, męża, zmianą pracy czy miasta. Czy słuchasz porad od tych wszystkich „ekspertów”, którzy z przyjemnością Ci ich udzielą? 
Każdy doskonale wie jak powinno wyglądać życie innych, a co z jego własnym życiem?


Dlaczego nie staniesz przed lustrem i nie zapytasz sam siebie?:

  • Dokąd obecnie zmierzam?
  • Co lubię robić, co tak naprawdę mnie w życiu kręci?
  • Jakiego życia pragnę?

I nieważne w tym momencie jest to, co powie ciocia, mama, kolega z pracy czy szef.
Bez znaczenia jest to, czy to zaakceptują, czy popukają się w czoło i będą zastanawiali jak w ogóle mogłeś na to wpaść. Tak bardzo zależy nam, by inni nas akceptowali i podziwiali, że jesteśmy często w stanie zrezygnować nawet z siebie, ze swoich pasji, marzeń, by tylko im się przypodobać.

Prawda jednak jest taka, że bez względu na to czym będziesz się zajmować, jak będziesz się ubierać, gdzie pracować i ile zarabiać, jedni ludzie będą Cię lubili a inni nie będą chcieli mieć z Tobą nic wspólnego. Będą różne powody, dla których jedni będą chcieli spędzać z Tobą czas, a inni stwierdzą, że wolą o Tobie zapomnieć.


Warto przestać chcieć się przypodobać komukolwiek

Przestać słuchać rad, które tylko ograniczają. Być sobą. 

Nawet jeśli część Twoich znajomych odejdzie, to w ich miejsce przyjdą nowe osoby, przy których będziesz mógł być sobą, przestać udawać w końcu kogoś kim nie jesteś tylko po to, by inni Cię podziwiali, uwielbiali.

Otaczaj się ludźmi, przy których możesz wzrastać

od których możesz się uczyć, z którymi miło spędzasz czas 
(a nie takimi, które ograniczają Twój potencjał tylko dlatego, że ich nie jest zbyt duży, które stale narzekają a każdy nowy pomysł torpedują milionem powodów, dla których miało by się nie udać).

Życie jest zbyt krótkie, byś mógł sobie pozwolić na to, by nie być w nim najlepszą wersją siebie, byś nie podążał za swoimi marzeniami, byś nie realizował się w tych dziedzinach, które Cię pociągają. Nawet jeśli inni tego nie rozumieją. I bez znaczenia jest ile masz lat, w jak dużym czy w jak małym mieście mieszkasz, w co do tej pory wierzyłeś i ile zrobiłeś.

Zawsze jest odpowiedni czas, by móc dokonać zmian

Zawsze jest odpowiednia chwila, by podjąć decyzję, że teraz chce się żyć inaczej, na własnych warunkach. Bez zastanawiania się co pomyślą inni. To Ty pisz scenariusz swojego życia. Miej własne poglądy, własne porażki i własne sukcesy.

Tak bardzo boimy się, że nam nie wyjdzie, że okaże się, że jednak się myliliśmy, że wolimy albo nie robić nic, albo robić to, co doradzają nam inni, tak by w razie niepowodzeń było można obarczyć kogoś winą.

Prawda jednak jest taka, że możesz obwiniać nawet cały świat za to, że w życiu Ci nie wyszło, że wybrałeś takie a nie inne studia, że urodziłeś się w takim mieście czy w takiej rodzinie, ale kompletnie niczego to nie zmieni. Rzeczywistość pozostanie wciąż taka sama, a poziom Twojego niezadowolenia i goryczy nawet odrobinę się nie zmniejszy.

Dlatego przestań tak bardzo słuchać innych, tak bardzo polegać na ich radach a przejmij w końcu odpowiedzialność za swoje wybory, decyzje. Twórz rzeczywistość, która będzie Cię fascynowała, uszczęśliwiała, w której będziesz czuł się spełniony.

Nie gódź się na to, by wieść życie, które jest poniżej swoich możliwości i nijak odpowiada Twoim pragnieniom.

A jakie jest Twoje zdanie na ten temat? 

Jeśli czujesz, że potrzebujesz zadbać o siebie, stać się pewną siebie osobą to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Masz dość płakania w poduszkę, gdy Twój kolejny związek kończy się z hukiem, a awans w pracy przechodzi Ci koło nosa? 
Czy jesteś gotowa na to, aby być wreszcie szalenie szczęśliwa? 
W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi odzyskać wiarę w siebie i swoje możliwości.
Pokażę Ci krok po kroku jak zbudować autentyczną pewność siebie, swoją wewnętrzną siłę, byś nie musiała już dłużej czekać, aby zacząć doceniać siebie i cieszyć się życiem.

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko kilka dni. ;)

0 komentarze: