ODBIERZ PREZENT

W ostatnich latach na pólkach księgarni i bibliotek przybywa coraz więcej książek, których tytuł wskazuje, że zawarta w nich treść stanowi ...

Od czego zacząć budowanie swojego sukcesu?

Dodane przez | 11:05 2016/09/10
W ostatnich latach na pólkach księgarni i bibliotek przybywa coraz więcej książek, których tytuł wskazuje, że zawarta w nich treść stanowi tajemnicę, sekret sukcesu - a Ty, jeśli tylko postanowisz ją zgłębić, całkowicie odmienisz swoje życie. Przeczytasz 100 czy 200 stron, po czym zaczniesz wreszcie żyć pełnią życia, staniesz się szczęśliwą, spełnioną i bogatą osobą. Kiedyś też chciałam w to wierzyć. Chciałam, aby ktoś przedstawił mi szybki i łatwy sposób na sukces, jakąś złotą receptę, po zapoznaniu której mogłabym wieść wreszcie życie idealne pod każdym względem. Wielu autorów przekonywało w swoich książkach „myśl pozytywnie”, „wizualizuj” a Twoje życie się całkowicie odmieni, dostaniesz to, czego pragniesz. Bardzo chciałam, by to tak działało, ale niestety w końcu musiałam zrozumieć, że nie ma drogi na skróty. Możesz przeczytać wiele takich książek, pojechać na wiele tego typu szkoleń a w Twoim życiu nie zmieni się nic - bądź zmieni, ale niewiele. Owszem staniesz się bardziej pozytywną osobą, zaczniesz przyciągać więcej okazji, ale dopóki nie zmienisz całkowicie negatywnych przekonań na swój temat, dopóty nie będziesz potrafił tego wykorzystać. Twoja rzeczywistość wciąż pozostanie taka sama.

Od czego zacząć budowanie swojego sukcesu?
fot. Paul Bence, flickr.com, licencja CC
Po przeczytaniu wielu tego typu książek, po zgłębieniu dużej ilości tak zwanych sekretów musiałam w końcu przyznać, że tak naprawdę nie ma żadnych tajemnic sukcesu. Są jedynie uniwersalne i ponadczasowe zasady, których znajomość z pewnością pomoże Ci w tym, byś wreszcie mógł wieść szczęśliwe i spełnione życie. Jedną z nich jest:

Twój świat zewnętrzny jest jedynie odbiciem Twojego świata wewnętrznego

Każda Twoja myśl ma znaczenie. Każda Twoja emocja ma znaczenie. To one kreują Twoje zachowania. Z kolei powtarzane wielokrotnie zachowanie przeradza się w nawyk, który następnie kształtuje Twoją rzeczywistość. Najpierw jest myśl, potem działanie, a na końcu ich skutek. Dlatego jeżeli masz pozytywne, pełne miłości myśli to i Twoje zachowania są pełne ciepła i serdeczności. Potrafisz docenić każdy pozytywny gest, być wdzięczny za to, co już masz, oczekiwać najlepszego. Częściej się uśmiechasz, dostrzegasz nadarzające się okazje i potrafisz z ufnością je wykorzystywać. Jeżeli jednak pozwalasz na to, by zatruwały Cię pełne gniewu czy nienawiści myśli to przyciągasz do swojego życia głównie przykre i pełne bólu sytuacje. To na czym się koncentrujesz rośnie. Jeśli jesteś osobą pozytywnie nastawioną do świata, świat odwzajemnia Ci się w postaci pozytywnych wydarzeń i przyjaznych ludzi na Twej drodze. Jeżeli zaś jesteś osobą zgorzkniałą to nawet najdrobniejszy przejaw ludzkiej życzliwości traktujesz podejrzliwie. Dlatego zachęcam Cię byś zrobił porządek w swoim wnętrzu (umyśle). Byś wyrzucił z niego te myśli i przekonania, które Ci nie służą. Wyobraź sobie, że jesteś magnesem i przyciągasz do swojego życia jeszcze więcej tego, co masz w sobie. Sam zdecyduj czy wolisz, aby w Twoim życiu rosła ilość pozytywnych zdarzeń czy też takich, po których będziesz miał jeszcze więcej powodów do narzekań.

MYŚL  =>  EMOCJA  =>  ZACHOWANIE  =>  NAWYK  =>  RZECZYWISTOŚĆOdbierz prezent bezpłatny e-book

"Z czego warto zrezygnować, by sobie życia
nie zmarnować?


I dokonaj zmian, dzięki którym nareszcie zaczniesz, czerpać radość, realizować swój potencjał i żyć w zgodzie z sobą!


A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak wzmocnić swoją pewność siebie i budować wartościowe relacje dołącz do grupy na Facebooku: www.facebook.com

0 komentarze: