ODBIERZ PREZENT

Dziś przedstawię Ci kolejne warte uwagi ćwiczenie. Jest nim Koło Życia. Dzięki rzetelnemu wykonaniu tego zadania: zauważysz, że Twoje ż...

Co się tak naprawdę dla Ciebie liczy? Wykonaj Koło Życia!

Dodane przez | 14:47 2016/10/08
Dziś przedstawię Ci kolejne warte uwagi ćwiczenie. Jest nim Koło Życia. Dzięki rzetelnemu wykonaniu tego zadania:

  • zauważysz, że Twoje życie składa się z wielu różnych sfer,
  • zrozumiesz jak istotna jest każda sfera Twojego życia,
  • określisz swój poziom satysfakcji w każdej z nich i zdecydujesz, nad którą sferą musisz wykonać pracę ,
  • dowiesz się jak wszystkie sfery wzajemnie wpływają na jakość Twojego życia.
Co się tak naprawdę dla Ciebie liczy? Wykonaj Koło Życia! - IzabelaGminska.pl
fot. Colville-Andersen, flickr.com, licencja CC
Poniżej znajduje się okrąg podzielony na 8 części. Każda z nich przedstawia pewną sferę Twojego życia. Przerysuj poniższy okrąg na kartkę bądź do swojego zeszytu zaznaczając przy każdej części czego ona dotyczy, tak jak poniżej:
Co się tak naprawdę dla Ciebie liczy? Wykonaj Koło Życia! - IzabelaGminska.pl

Następnie zastanów się jaki jest poziom Twojej satysfakcji w każdej z tych sfer. Środek koła oznacza 0%, zaś obwód 100% Twojego zadowolenia. Zamaluj taki fragment, jaki odpowiada Twojemu obecnemu zadowoleniu.  

Przykład:
Co się tak naprawdę dla Ciebie liczy? Wykonaj Koło Życia! - IzabelaGminska.pl
Opis sfer, które mogą sprawić Ci największą trudność:

Rozwój osobisty – czy poświęcasz taką ilość czasu jaką rzeczywiście chcesz na czytanie motywacyjnych książek, słuchanie nagrań, które przyczynią się do Twojego rozwoju. Uczysz się nowych niezbędnych umiejętności? Jeździsz na szkolenia, warsztaty?

Kariera – czy wykonujesz pracę, która daje Ci satysfakcję? Jesteś na stanowisku, które sprawia, że jesteś dumny, czujesz się spełniony, wciąż chcesz poszerzać swoją wiedzę? Czy może marzysz o zupełnie innym zajęciu, czujesz się zmęczony i sfrustrowany?

Finanse – czy Twoje zarobki wystarczają na pokrycie Twoich potrzeb, przyjemności, a także inwestycje? A może wciąż zastanawiasz się jak tu wiązać koniec z końcem i czekasz jedynie do kolejnej wypłaty?

Środowisko fizyczne – jest to wszystko to, co Cię otacza. Miejsce, w którym mieszkasz (dom, mieszkanie), miejscowość, w której żyjesz, ale także estetyka otaczających Cię przedmiotów, auto, którym jeździsz.

Wypoczynek/rozrywka – czy masz czas żeby móc tak prawdziwie odpocząć, oderwać się od swoich zajęć? Jak długo jesteś w stanie wytrzymać bez telefonu, laptopa, maili, Facebooka? Czy spędzasz czas w taki sposób, który sprawia Ci przyjemność, dodaje energii?

Zdrowie i sprawność fizyczna – czy jesteś zadowolony z tego jak wyglądasz, ile ważysz, jak się czujesz? Czy uprawiasz regularnie sport, minimum 3 razy w tygodniu? Czy może unikasz wszelkiej aktywności fizycznej nie umiejąc przy tym odmówić sobie fast foodów i słodyczy?

Gdy już każda z istotnych sfer Twojego życia została przez Ciebie zamalowana zastanów się, która z nich:

1. daje Ci najwięcej satysfakcji?

………………………………………………………………………………………
2. daje Ci najmniej powodów do radości?

………………………………………………………………………………………
3. które sfery wzajemnie na siebie wpływają?

………………………………………………………………………………………
4. którą sferę chciałbyś ulepszyć i dlaczego?

………………………………………………………………………………………
5. w jaki sposób możesz tego dokonać?

………………………………………………………………………………………

Jeśli Twoje zdrowie i sprawność fizyczna dalekie są od ideału, z pewnością ma to wpływ m.in. na Twoją karierę czy na relacje z partnerem/mężem, rodziną i przyjaciółmi. Gdy zmagasz się ze zbędnymi kilogramami, możesz nie mieć siły i ochoty na aktywności, które wymagają większego wysiłku, lepszej kondycji czy chociażby przebrania w strój kąpielowy.

Zamiast więc rezygnować z tego pomyśl w jaki sposób możesz zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę. Może niezbędna okazać się pomoc lekarza, wykonanie odpowiedni badań, włączenie leków. Jeśli jednak żadne poważne choroby Cię nie dotyczą zastanów się, w jaki sposób możesz uzyskać lepszą sprawność fizyczną i zwiększyć swoją atrakcyjność.

Obecnie jest tyle form aktywności, że z pewnością znajdziesz tę, która sprawi Ci przyjemność i będzie odpowiednia dla Twojego stanu zdrowia, a także możliwości finansowych.

Być może dobrym rozwiązaniem okaże się pomoc dietetyka, który ułoży Ci zbilansowaną dietę, czy trenera personalnego, który dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń.

Ważne jest byś nie zostawał sam ze swoim problemem, a także byś nie udawał, że go nie ma. Jeśli Twój stan zdrowia czy sprawność fizyczna sprawiają, że rezygnujesz z tego co jest dla Ciebie ważne tylko dlatego, że brak Ci pewności siebie i nie najlepiej czujesz się przy chociażby najmniejszym wysiłku fizycznym, to przestań szukać wymówek i usprawiedliwień, tylko zacznij nad sobą pracować.

Szukaj osób, które mogą Ci pomóc. Jeśli dziś nie możesz sobie pozwolić na pomoc dietetyka czy trenera personalnego pomyśl czy wśród Twoich znajomych jest ktoś, kto zna się na zdrowym odżywianiu i pomoże Ci dobrać odpowiedni jadłospis.
Może jest ktoś, kto zacznie z Tobą chodzić na spacery czy biegać.
Razem zawsze łatwiej się zmotywować do działania.
Możesz także zacząć od wykonywania ćwiczeń umieszczanych przez trenerów w Internecie.

Postanów, że codziennie rano, zaraz po przebudzeniu, przez 5 minut będziesz wykonywał ćwiczenia. Wstań chwilę wcześniej niż zazwyczaj i ćwicz, aż pewnego dnia zobaczysz, że poranne ćwiczenia weszły Ci w nawyk.

Ćwiczenia rano mają tę zaletę, że pobudzają metabolizm. Ponadto zwiększają szansę, że rzeczywiście je wykonasz. Odłożenie wysiłku fizycznego na wieczór wiąże się z ryzykiem, że uznasz, że jesteś już zbyt wyczerpany całym dniem, by jeszcze przez 5 minut intensywnie się ruszać.

Zatem zacznij coś robić. Cokolwiek, co przybliży Cię do lepszego zdrowia i większej sprawności fizycznej. Tak, by gdy za pół roku powtórzysz ćwiczenie z Kołem Życia poziom Twojej satysfakcji z tego obszaru znacznie wzrósł.

Wiesz już, które sfery Twojego życia napełniają Cię radością i dumą. Wiesz też, które wymagają Twojej pracy. Od Ciebie zależy co z tą wiedzą zrobisz – czy zdecydujesz się nad nimi pracować i zwiększać jakość swojego życia, czy też postanowisz odpuścić i wciąż być w tym punkcie, w którym znajdujesz się obecnie.

Nic nie jest dane nam na zawsze. Jeśli w obszarach, które dziś nie są powodem do uśmiechu wykonasz ciężką pracę, poszukasz rozwiązań zamiast wymówek, to za pół roku, za rok zauważysz znaczący postęp, pozytywną zmianę, która sprawi, że Twój poziom zadowolenia poszybuje w kierunku 100%.

Pamiętaj jednak, że obszary, które dziś są powodem szczęścia mogą za pół roku stać się powodem smutku, jeśli przestaniesz nad nimi pracować i dawać z siebie wszystko.

To Twoje życie i Ty decydujesz jaki poziom zadowolenia chcesz czerpać z wymienionych w Kole Życia sfer. Nie wszystkie muszą być na 100%, ale wszystkie powinny być na satysfakcjonującym Cię poziomie, tak byś czerpał z nich radość i czuł się spełniony.

Nazwa KOŁO Życia nie jest przypadkowa. Nie bez powodu nazywa się Kołem Życia a nie sześciokątem czy inną figurą geometryczną.
Zatem jeśli chociaż jedna sfera będzie na poziomie, który nie jest dla Ciebie zadowalający, Twoje życie nie będzie płynnie się toczyło. Będzie spowalniane przez tę sferę, która została zaniedbana.

Będziesz stale o niej rozmyślał tracąc czy tym radość z innych sfer. Niezmiernie ważne jest byś wykonał pracę w tych sferach, które dziś Cię hamują po to, by całe koło Twojego życia  mogło sprawnie się toczyć w wyznaczonym przez Ciebie kierunku.


Jeśli czujesz, że doszłaś lub doszedłeś do takiego punktu w swoim życiu, w którym potrzebujesz dokonać zmiany
czy to w sferze zawodowej, czy prywatnej, 

zacząć żyć wreszcie w zgodzie z sobą, a nie pod dyktando innych,

to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Dla kogo jest tej kurs?

Dla kobiet i mężczyzn.

Jeśli odnajdujesz siebie, w którymś z poniższych opisów, to ten kurs jest stworzony z myślą o Tobie:

1. Masz wrażenie, że żyjesz tylko po to, by spełniać oczekiwania wszystkich wokół, stale słyszysz, co masz zrobić, 
jak żyć, jak wychowywać dzieci, gdzie pracować
i już nawet nie wiesz, co tak naprawdę dla Ciebie jest ważne, w czym to Ty jesteś świetna
albo nawet jeśli wiesz, to nie potrafisz komunikować się asertywnie  i przez to w dalszym ciągu żyjesz pod ich dyktando,


2. Masz za sobą bolesne rozstanie, po którym straciłaś/eś pewność siebie i wiarę w miłość. Czujesz się skrzywdzona, samotna, porzucona i niechciana.
Może nawet czujesz się gorsza i niewiele warta,


3. Znasz swój cel, nawet bardzo Ci na nim zależy,(np. założenie swojego biznesu), ale nie działasz, bo boisz się, że jeszcze nie jesteś ekspertem, że jeszcze nie jesteś gotowa/y,  w Twojej głowie stale pojawiają się myśli ​​​​​​​"a, co jeśli nie wyjdzie lub spotkam się z krytyką innych?" 
I czekasz zamiast spełniać swoje marzenia.


Dzięki udziale w kursie online "Zbuduj siebie na nowo":


-   spojrzysz na swoje życie z lotu ptaka,

Przyjrzysz się bliżej sobie, swoim przekonaniom, mocnym stronom, wartościom, swoim sukcesom. Nauczysz się czerpać siłę ze swoich doświadczeń. 

Stworzysz swoje zasady postępowania, byś dużo łatwiej podejmowała ważne decyzji i by przede wszystkim były one spójne z Tobą.

Być może odkryjesz nawet pomysł na dalszy rozwój swojej kariery lub zdecydujesz się założyć własny biznes. 

-   dowiesz się jak skutecznie radzić sobie z głosem wewnętrznego krytyka i krytyką innych, często bliskich i ważnych dla Ciebie osób,

-   nauczysz się asertywnie komunikować, by Twoje zdanie, potrzeby, opinie wreszcie stały się tak samo ważne, jak potrzeby i zdanie innych osób.

W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi krok po kroku
 zbudować autentyczną pewność siebie i żyć na własnych zasadach!

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko 2 dni. ;)


0 komentarze: