ODBIERZ PREZENT

Możliwe, że już nie raz, z różnymi rezultatami, próbowałeś dokonać w swoim życiu jakiejś zmiany. Może już nawet przestałeś wierzyć, że coś ...

Jak skutecznie wprowadzić zmiany w swoim życiu?

Dodane przez | 22:25 2016/11/02
Możliwe, że już nie raz, z różnymi rezultatami, próbowałeś dokonać w swoim życiu jakiejś zmiany. Może już nawet przestałeś wierzyć, że coś się w ogóle da zmienić. Jednak Twoje życie się zmienia tylko wtedy, gdy Ty sam zaczynasz się zmieniać. Dziś zachęcam Cię do tego byś ponownie zastanowił się nad swoim życiem, przyjrzał mu się uważnie i zdecydował czy chcesz coś w ogóle w nim zmieniać? I jeśli stwierdzisz, że jest coś takiego to zapoznaj się z 7 krokami, które są kluczowe do dokonania istotnych zmian w Twoim życiu.

1. ZDECYDUJ CO DOKŁADNIE CHCESZ ZMIENIĆ 

Wiele osób chciałoby coś w swoim życiu zmienić. Czują, że obecna rzeczywistość nie do końca spełnia ich oczekiwania, że są obszary, które wymagają ulepszeń, że wciąż mają nawyki, które bardziej ich życie rujnują niż budują. Dziś zachęcam Cię do tego byś znalazł czas na to, by spokojnie przyjrzeć się swojemu życiu. Pomyśl nad tym jak chcesz, aby ono wyglądało. 

Zachęcam Cię byś wykonał teraz ćwiczenie z kołem życia, jeśli jeszcze tego nie robiłeś.
 • Odpowiedz sobie na pytanie: jak chcesz tak naprawdę żyć? Ustal swoją wizję. Bez tego znów będziesz kręcił się w kółko, będziesz chciał coś ulepszać, zmieniać, ale nie do końca będziesz wiedział o co tak naprawdę Ci chodzi.
 • Zdecyduj nad którym obszarem będziesz teraz pracował. Możesz udoskonalić tak naprawdę każdą sferę swojego życia, ale nie zmieniaj wszystkiego od razu. Zajmij się jedną, tą która wymaga natychmiastowej zmiany, by rzeczywiście jakość Twojego życia wzrosła.
 • Jeśli wiesz już jaki obszar Twojego życia wymaga ulepszenia pomyśl w jaki sposób możesz tego dokonać. Co zacząć robić a z czego zrezygnować? Co robić częściej a co rzadziej, by uzyskać oczekiwany efekt? 
 • Zdecyduj, że wprowadzenie danej zmiany stanie się teraz Twoim celem. Musisz mieć palące pragnienie dokonania zmiany. Nie wystarczy pobożne życzenie, nie „miło by było gdyby coś się zmieniło”, ale konieczna jest niezachwiana pewność, że wprowadzenie tej zmiany jest niezbędne do tego byś mógł się w pełni realizować i czerpać ze swojego życia satysfakcję.

Jak skutecznie wprowadzić zmiany w swoim życiu?
fot. Jonathan Emmanuel Flores Tarello, flickr.com, licencja CC

2. ZNAJDŹ MOTYWACJĘ – SWOJE SILNE DLACZEGO 

Ten, kto ma silne DLACZEGO, zniesie każde JAK. 
Anthony Robbins

Teraz, gdy już wiesz jaki obszar Twojego życia wymaga Twojej uwagi pomyśl nad tym dlaczego jest on dla Ciebie ważny? Dlaczego to właśnie w nim chcesz wprowadzić jakąś zmianę? 

 • Zastanów się czy chęć wprowadzenia zmiany wynika z Twoich własnych potrzeb, wartości, czy może dążysz jedynie za społecznym ideałem spełnionego życia?
 • Pomyśl dlaczego tak naprawdę chcesz dokonać zmian. Odpowiedz na pytania:
  • Co się stanie gdy tego nie zrobisz? 
  • Co wówczas stracisz? 
  • Co zyskasz dzięki wprowadzeniu danej zmiany? 
 • Jak będziesz się czuł, jak wyglądał gdy tę zmianę już wprowadzisz?
 • Wypisz minimum 10 korzyści jakie odniesiesz dzięki wprowadzeniu zmiany. 
 • Codziennie rano czytaj tę listę i przypominaj sobie dlaczego dokonanie akurat tej zmiany jest dla Ciebie tak istotne. Dzięki temu Twoja motywacja wciąż będzie się utrzymywała i wspierała Cię, a także pozwoli wytrwać w trudnych momentach.

3. UWIERZ W SIEBIE I SWOJE MOŻLIWOŚCI 

Niezwykle istotne jest byś już na samym początku uznał, że dana zmiana jest możliwa do wprowadzenia. Byś uwierzył w siebie, w to, że dasz radę, że zasługujesz na to o co teraz chcesz walczyć. Jeśli sam siebie będziesz sabotował, wątpił w powodzenie to z pewnością niewiele zmienisz. Szkoda Twojego czasu i wysiłku. Możesz od razu sobie darować i uznać, że zostaje tak, jak jest. 

Twoja wiara w dokonanie danej zmiany jest niezbędna do tego byś w ogóle zaczął, ale przede wszystkim do tego byś potrafił wytrwać, gdy nadejdą trudności. 

Dbaj stale o swoje myśli. O ten wewnętrzny monolog. Spraw, by Twoje myśli Cię wspierały a nie ograniczały. Zastanów się czy jest na świecie chociaż jedna osoba, której udało się wprowadzić taką zmianę na której teraz Ci zależy? Jeśli tak to możesz się dowiedzieć jak tego dokonała, może któryś ze sposobów Ci się spodoba i zechcesz z niego skorzystać, ale przede wszystkim masz też już potwierdzenie, że dana zmiana jest w ogóle realna, a zatem możliwa do osiągnięcia także przez kolejne osoby. 

Pamiętaj, że tylko Ty możesz tej zmiany dokonać, to Ty jesteś jej źródłem. Nie czekaj aż zmienią się okoliczności, aż zmieni się Twój partner, dziecko czy szef. Bo na to nie masz wpływu. Jedyne na co masz wpływ to na Twoje decyzje i działania.

Jak skutecznie wprowadzić zmiany w swoim życiu?
fot. Marvin Chandraflickr.com, licencja CC

4. WIEDZ, ŻE WYSTĄPIĄ TRUDNOŚCI 

To, że na drodze ku zmianie pojawią się jakieś trudności masz niemal zagwarantowane. Nic co warte zachodu nie przychodzi łatwo. Zatem zanim jeszcze zaczniesz wprowadzać do swojego życia jakąkolwiek zmianę zastanów się jakie trudności możesz napotkać. 

 • Odpowiedz na pytanie „Co może Ci przeszkodzić we wprowadzeniu zmiany”?
  Możesz to być Ty sam (lenistwo, wymówki, brak siły, czasu oraz motywacji, wątpliwości w powodzenie i sens zmiany, niewspierające przekonania, zastanawianie się „co inni powiedzą/pomyślą”), mogą to być również okoliczności zewnętrzne (zbyt późna pora, znajomi, rodzina, brak pieniędzy). Ważne jest jednak byś się nad tym zastanowił teraz, tak na chłodno. Wypisz sobie wszystkie przeszkody, które według Ciebie mogą się pojawić. 
 • Następnie pomyśl jak będziesz sobie z nimi radził. Do każdej trudności wypisz sposoby w jakie będziesz mógł je pokonać. Ważne jest byś pomyślał o tym zanim przystąpisz do wprowadzania zmian, bo wówczas, gdy tylko pojawi się jedna z tych trudności będziesz miał już napisane w jaki sposób sobie z nią radzić. 
 • Gdy już zaczniesz wprowadzać w swoje życie zmianę zapisuj raz dziennie swoje postępy i 1-2 wnioski po każdym dniu. Napisz co dziś wykonałeś co przybliżyło Cię w kierunku danej zmiany. Bądź z siebie dumny, doceń to, zauważ. Pomyśl też nad tym jakie działania jeszcze możesz podjąć, które pomogą Ci uzyskać upragniony efekt?  
 • Jeśli dziś nie zrobiłeś nic, co przybliżyłoby Cię w kierunku Twojej zmiany to zastanów się dlaczego tak się stało, co Ci przeszkodziło? I co możesz zrobić, by nie doprowadzić ponownie do takiej sytuacji.
  Obserwuj siebie i wyciągaj wnioski, ale przede wszystkim nie zniechęcaj się i nie poddawaj. Pamiętaj, że zawsze możesz odpuścić, stwierdzić, że jest to poza Twoim zasięgiem, możliwościami, ale… czy warto?

Jak skutecznie wprowadzić zmiany w swoim życiu?
fot. Jonathan Emmanuel Flores Tarello, flickr.com, licencja CC

5. ODWAŻ SIĘ NA DOKONANIE ZMIAN 

Tak często boimy się opinii innych osób, że wolimy nie ryzykować, nie próbować, nie wychylać się za bardzo. Pewne aspekty naszego życia nam nie odpowiadają, ale z obawy przed całym naszym otoczeniem, przed brakiem ich akceptacji boimy się wprowadzać większe zmiany. 

Znam osoby, które chciałyby schudnąć i w tym celu planowały wybrać się na siłownię. Jednak nie potrafią. Stale zastanawiają się co inny sobie o nich tam pomyślą. W głowie mają już nawet ustalony cały scenariusz pobytu na siłowni. Uznają niemal za pewnik, że inni ludzie będą na nich dziwnie patrzeć, że może nawet coś tam sobie pod nosem pomruczą.

Wiele razy byłam na siłowni i widziałam osoby z dużą nadwagą, ale nigdy nie przyszło mi na myśl nic innego poza tym, że ich podziwiam. Podziwiam w nich to, że dostrzegli problem i postanowili działać, wiedzą, że będzie cholernie ciężko a mimo to przez kilkadziesiąt minut intensywnie ćwiczą. Jest im trudno, nawet bardzo, ale oni za kilka dni przychodzą znowu dając z siebie wszystko.

Odpowiedz na pytanie: czy naprawdę warto zastanawiać się nad tym co inni sobie o Tobie pomyślą? (Zobacz równieżPrzestań tak bardzo słuchać innych...) Może tak naprawdę nawet nic myśleć nie będą, zbyt zajęci swoimi sprawami. Dlatego przestań snuć w swojej głowie scenariusze, które Cię nie wspierają i zastąp je działaniem. Bez zbędnego rozmyślania o tym, co kto powie Ty po prostu rób swoje. A gdy tylko zobaczysz wyniki uznasz, że było warto.

Jak skutecznie wprowadzić zmiany w swoim życiu?
fot. Jonathan Emmanuel Flores Tarello, flickr.com, licencja CC

6. Z NIEWPROWADZENIEM ZMIANY POŁĄCZ CIERPIENIE 

Dopóki chęć zmiany będziesz łączył z takim wyrażeniem jak „miło by było gdyby coś się zmieniło” nie oczekuj wielkich rewolucji. Pobożne życzenia nie są na tyle intensywne byś wytrwał, gdy przyjdą trudności. Dlatego tak ważny staje się punkt 2 – odpowiednia motywacja. Ona pozwoli Ci zacząć i da siłę, gdy zaczniesz wątpić w powodzenie wprowadzenia danej zmiany.

Często nie decydujemy się na wprowadzenie zmian bo kojarzą nam się z cierpieniem, ograniczeniem, wyzwaniem. Ja zachęcam Cię do tego byś to brak zmiany w Twoim życiu połączył z ogromnym cierpieniem.

 • Zastanów się co takiego stracisz gdy danej zmiany nie wprowadzisz do swojego życia? 
Wiele decyzji i działań, które człowiek podejmuje ma na celu uniknięcie przez niego cierpienia lub przybliżenie go do doznania przyjemności. Dlatego wykorzystaj tę siłę na swoją korzyść, przy wprowadzaniu do swojego życia zmian. 
 • Pomyśl jak wiele cierpienia doznasz, gdy danej zmiany nie wprowadzisz do swojego życia? 
 • Zastanów się też jak wielką przyjemność będziesz odczuwał, gdy dana zmiana stanie się w końcu Twoim udziałem. Jak bardzo zmieni się wtedy Twoje życie, jak wzrośnie Twoja pewność siebie, wiara we własne możliwości? Jak będą wyglądały kontakty z najbliższymi Ci osobami? Co będziesz mógł robić, mieć, gdzie być gdy tylko odważysz pracować nad sobą i wprowadzać zmiany?
 • Czerp przyjemność już z samego procesu zmiany a nie tylko z efektu końcowego. Znajdź takie sposoby na wprowadzenie danej zmiany, które będą dla Ciebie przyjemne. Dzięki czemu zmiana nie będzie aż taką udręką i utrzymają się jej efekty.

7. DOKONUJ JEDNEJ ZMIANY W DANYM CZASIE 

To prawda, że możesz zmienić dowolne aspekty Twojego życia, wszystko to, co nie spełnia Twoich oczekiwań, ogranicza Cię i nie daje satysfakcji. Jednak wszelkie zmiany wprowadzaj stopniowo. Nie zmieniaj od razu każdego obszaru Twojego życia, który Ci nie odpowiada.

Działaj powoli, ale konsekwentnie.  Aby dokonać trwałej zmiany często musisz wykształcić w sobie nowe nawyki, czy nowe przekonania a to wymaga czasu. Na to jak wygląda dziś Twoje życie pracowałeś kilkanaście czy kilkadziesiąt lat dlatego nie licz, że w kilka dni odmienisz wszystko.
Pamiętaj też o mocy samodyscypliny, zaangażowania i sile woli, bez których jakakolwiek zmiana może okazać się niemożliwa (Zobacz również: Dlaczego warto wykształcić w sobie samodyscyplinę?). 

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że sama wiedza odnośnie tego, w jaki sposób dokonać zmiany stanowi dopiero początek. W dalszym etapie konieczne jest jeszcze podjęcie działania. Niezbędna jest praca nad sobą - swoim charakterem i nawykami oraz wytrwałość w dążeniu do celu.

Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Jack Canfield i Mark Victor Hansen
Jeśli czujesz, że doszłaś lub doszedłeś do takiego punktu w swoim życiu, w którym potrzebujesz dokonać zmiany
czy to w sferze zawodowej, czy prywatnej, 

zacząć żyć wreszcie w zgodzie z sobą, a nie pod dyktando innych,

to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Dla kogo jest tej kurs?

Dla kobiet i mężczyzn.

Jeśli odnajdujesz siebie, w którymś z poniższych opisów, to ten kurs jest stworzony z myślą o Tobie:

1. Masz wrażenie, że żyjesz tylko po to, by spełniać oczekiwania wszystkich wokół, stale słyszysz, co masz zrobić, 
jak żyć, jak wychowywać dzieci, gdzie pracować
i już nawet nie wiesz, co tak naprawdę dla Ciebie jest ważne, w czym to Ty jesteś świetna
albo nawet jeśli wiesz, to nie potrafisz komunikować się asertywnie  i przez to w dalszym ciągu żyjesz pod ich dyktando,


2. Masz za sobą bolesne rozstanie, po którym straciłaś/eś pewność siebie i wiarę w miłość. Czujesz się skrzywdzona, samotna, porzucona i niechciana.
Może nawet czujesz się gorsza i niewiele warta,


3. Znasz swój cel, nawet bardzo Ci na nim zależy,(np. założenie swojego biznesu), ale nie działasz, bo boisz się, że jeszcze nie jesteś ekspertem, że jeszcze nie jesteś gotowa/y,  w Twojej głowie stale pojawiają się myśli ​​​​​​​"a, co jeśli nie wyjdzie lub spotkam się z krytyką innych?" 
I czekasz zamiast spełniać swoje marzenia.


Dzięki udziale w kursie online "Zbuduj siebie na nowo":


-   spojrzysz na swoje życie z lotu ptaka,

Przyjrzysz się bliżej sobie, swoim przekonaniom, mocnym stronom, wartościom, swoim sukcesom. Nauczysz się czerpać siłę ze swoich doświadczeń. 

Stworzysz swoje zasady postępowania, byś dużo łatwiej podejmowała ważne decyzji i by przede wszystkim były one spójne z Tobą.

Być może odkryjesz nawet pomysł na dalszy rozwój swojej kariery lub zdecydujesz się założyć własny biznes. 

-   dowiesz się jak skutecznie radzić sobie z głosem wewnętrznego krytyka i krytyką innych, często bliskich i ważnych dla Ciebie osób,

-   nauczysz się asertywnie komunikować, by Twoje zdanie, potrzeby, opinie wreszcie stały się tak samo ważne, jak potrzeby i zdanie innych osób.

W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi krok po kroku
 zbudować autentyczną pewność siebie i żyć na własnych zasadach!

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko 2 dni. ;)


0 komentarze: