ODBIERZ PREZENT

Każdy chciałby odnosić sukcesy zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Każdy chciałby, by jego praca dawała mu satysfakcję i wysokie ...

Wykorzystaj moc złotej godziny i dołącz do grona najlepszych w Twojej branży

Dodane przez | 12:14 2016/12/10
Każdy chciałby odnosić sukcesy zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Każdy chciałby, by jego praca dawała mu satysfakcję i wysokie zarobki. Ale nie każdy chce ponieść cenę sukcesu. Nie każdy chce też zrozumieć, że już w niewielu firmach można uzyskać awans „za zasiedzenie” – dziś już nie wystarcza, że jesteś lojalnym wieloletnim pracownikiem. Dziś liczy się coś więcej. Twoja wiedza, chęć rozwoju, to jak dzięki nim przyczyniasz się do wzrostu firmy, w której pracujesz lub Twojej własnej. Jeśli chcesz być na szczycie to nie wystarczy, że skończyłeś studia, masz kilka lat doświadczenia, zajmujesz wysokie stanowisko, dotrzymujesz kroku innym. Jeśli naprawdę chcesz być w gronie najlepszych specjalistów, najlepiej opłacanych osób w Twojej firmie to musisz wysunąć się na przód. W czasach gdzie dostęp do informacji i wiedzy jest tak powszechny konieczne jest, byś to Ty wiedział więcej od konkurentów. Jeśli nie będziesz się rozwijał to na chwilę staniesz w miejscu, ale zaraz potem zaczniesz się cofać.

Wykorzystaj moc złotej godziny i dołącz do grona najlepszych w Twojej branży

Ilość informacji w każdej dziedzinie przeciętnie podwaja się co 5-7 lat, są też takie gałęzie, w których ten wzrost następuje zdecydowanie szybciej – co 2-3 lata. Dlatego konieczne staje się nieustanne poszerzanie swojej wiedzy, poświęcanie czasu na czytanie, słuchanie, uczestniczenie w kursach, dzięki którym w szybszym czasie uzyskasz upragniony efekt. Sukces nie jest dziełem przypadku, tylko ciężkiej, często trwającej latami pracy, stałego i nieustannego rozwoju. Obecnie już nie wystarcza, że będziesz się starał, przychodził punktualnie, przytakiwał i grzecznie się uśmiechał. Dziś jeśli nie postanowisz, że chcesz być w czołówce w swojej branży, staniesz się jednym z wielu, których w każdym momencie można będzie zastąpić kimś innym. Dlatego jeśli nie chcesz stać się jedynie pionkiem w grze, ale mieć wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość, świadomie kształtować swoją karierę  poznaj moc złotej godziny i nigdy o niej nie zapominaj:

·     Pierwszą godzinę danego dnia poświęć sobie – czytaj wówczas pouczające i wartościowe treści (być może konieczne stanie się byś wstawał godzinę wcześniej niż zazwyczaj. Jeśli jest to niemożliwe to wyznacz inną, stałą porę w ciągu dnia, w której znajdziesz godzinę na poszerzanie swojej wiedzy).

·  Poranna godzina czytania sprawi, że w ciągu dnia będziesz bardziej efektywny, skoncentrowany na swoich zadaniach, ale przede wszystkim staniesz się lepszy w tych dziedzinach, które postanowisz zgłębić. Czytanie fachowej literatury nie tylko zwiększy poziom Twojej wiedzy, ale także podsunie Ci nowe pomysły i rozwiązania, dzięki którym w krótszym czasie osiągniesz oczekiwane efekty.

·         Czytanie jest dla mózgu tym, co ćwiczenia fizyczne dla mięśni. Dlatego jeśli chcesz poprawić sprawność swojego umysłu i odnieść sukces niezbędne staje się codziennie pobudzanie go do pracy. Im więcej się uczysz, tym łatwiej przychodzi Ci przyswajanie nowej wiedzy, kojarzysz i łączysz nowe informacje z już zdobytymi.

·   Czytaj treści, które mają związek z Twoją pracą lub życiem osobistym i od razu stosuj przedstawione wskazówki w praktyce. Sprawdzaj co działa w Twoim przypadku, analizuj czego jeszcze musisz się dowiedzieć, by podnieść jakość swojej pracy oraz poziom życia. Niestety wiedza zdobyta, ale niewykorzystana nie zmieni Twojego położenia i szybko zostanie zapomniana.

Wykorzystaj moc złotej godziny i dołącz do grona najlepszych w Twojej branży

·         Możesz zdecydować, że tę godzinę poświęcisz na czytanie zarówno publikacji edukacyjnych jak i motywacyjnych, że zaczniesz zgłębiać tematy, które stwarzają Ci największe trudności (każdy problem został już gdzieś opisany i na wszystko wymyślono już przynajmniej kilka rozwiązań, szukaj ich a na pewno w końcu odnajdziesz) – czasami nawet pojedyncza informacja, jeśli tylko zostanie w porę pozyskana i zastosowana potrafi odmienić przebieg wielu zdarzeń i zaoszczędzić dużo czasu, który zostałby poświęcony na samodzielne eksperymentowanie.

·     Ucz się od osób, które osiągają sukcesy, mają wyniki oraz z materiałów, które zawierają aktualne oraz praktyczne a nie jedynie teoretyczne informacje. Zgłębiaj wiedzę przekazywaną przez osoby, które są specjalistami w Twojej dziedzinie.

·    Czas i pieniądze zainwestowane w poszerzanie swojej wiedzy zawsze przynoszą zyski. Inwestycja w rozwój umysłowy sprawi, że wzrosną Twoje wyniki a tym samym w dalszym etapie także Twoje zarobki. Dzięki temu odczujesz satysfakcję, poczucie dumy oraz wzmocnisz w sobie chęć dalszego rozwoju.


 Jeżeli każdego dnia poświęcisz jedną godzinę na czytanie publikacji z wybranej dziedziny wiedzy, to w przeciągu tygodnia będziesz miał na swoim koncie mniej więcej jedną przeczytaną książkę, to zaś przełoży się na około 50 pozycji rocznie.

Przyznaj, że brzmi zachęcająco, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że według licznych badań tak wiele dorosłych osób nie czyta w ciągu roku nawet jednej książki.

Pomyśl zatem jak bardzo przyspieszysz rozwój swojej kariery zawodowej jeśli tylko zdecydujesz się przez godzinę dziennie czytać fachową literaturę? Jak zwiększy się Twoja efektywność, konkurencyjność na rynku pracy, o ile wzrosną Twoje zarobki, gdy staniesz się ekspertem w swojej dziedzinie? Jak zmieni się Twoje nastawienie, relacje z innymi ludźmi, gdy każdego dnia przeczytasz coś inspirującego i motywującego?

Postanów, że przez kolejny miesiąc poświęcisz jedną godzinę na czytanie. Następnie podziel się swoimi wnioskami i efektami. Zaobserwuj jak bardzo zwiększyła się Twoja samodyscyplina, nastawienie do pracy, codziennych obowiązków, jak zmieniły się Twoje relacje z najbliższymi i motywacja do osiągania swoich celów.


Odbierz prezent bezpłatny e-book

"Z czego warto zrezygnować, by sobie życia
nie zmarnować?


I dokonaj zmian, dzięki którym nareszcie zaczniesz, czerpać radość, realizować swój potencjał i żyć w zgodzie z sobą!
0 komentarze: