ODBIERZ PREZENT

Kiedy ostatni raz znalazłeś czas tylko dla siebie - na refleksje, zastanowienie się nad swoim postępowaniem, nad swoją karierą i życiem oso...

Wyjątkowa moc codziennej refleksji i doceniania

Dodane przez | 07:15 2016/12/05
Kiedy ostatni raz znalazłeś czas tylko dla siebie - na refleksje, zastanowienie się nad swoim postępowaniem, nad swoją karierą i życiem osobistym?  Kiedy ostatni raz myślałeś nad swoimi celami – nad tym, co osiągnąłeś i dokąd zmierzasz? Na co dzień rzadko która osoba znajduje chwilę, by się zatrzymać i o tym pomyśleć.

Wciąż pędzimy z jednych obowiązków do drugich, bycie stale czymś zajętym stało się normą, tak jakbyśmy się bali, że jeśli pozwolimy sobie na odpoczynek, coś ważnego nas ominie.
Dziś pragnę zachęcić Cię do tego byś każdego dnia znalazł dla siebie chociaż 20 - 30 minut.
Wiem, że w wielu z Was powstanie opór, niektórzy pewnie stwierdzą, że nawet chcieliby tyle czasu sobie poświęcić, ale nie mają jak, będąc stale czymś zajętym.

Dziewczyna na molo
fot. freestocks.org
Jeśli jednak chcesz żyć świadomie koniecznie musisz znaleźć w ciągu dnia czas tylko dla siebie. Może to być rano, w południe lub wieczorem. Kiedy tylko chcesz. Ważne jest jednak byś znalazł do tego ciche i spokojne miejsce, w którym nikt Ci nie będzie przeszkadzał.

Usiądź wygodnie sam ze sobą - ze marzeniami, nadziejami, troskami, obawami i pozwól płynąć myślom.

Obserwuj je, bez oceniania. Jeśli trapi Cię jakiś problem lub poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, spróbuj tak posiedzieć przez godzinę. Wsłuchaj się w siebie - Twój umysł zacznie Ci podsuwać nowe pomysły.

Po około 30 minutach poczujesz się zrelaksowany, radosny i spokojny. A po godzinie w Twojej głowie zaczną pojawiać się nowe możliwości, których wcześniej nawet nie dostrzegałeś.

  • Każdego dnia postaraj się znaleźć czas, by zastanowić się za co jesteś wdzięczny, doceń to, co masz, podziękuj. 
Często jesteśmy tak zabiegani, że wydaje nam się, że wszystko co już mamy jest nam dane na zawsze. Regułą staje się to, że w domu czeka mąż z dziećmi, że trzeba wyprowadzić psa, w weekend odwiedzić rodziców, raz w tygodniu spotkać się z przyjacielem. Aż pewnego dnia wydarza się coś, co każe nam się zatrzymać. Może to być choroba lub śmierć bliskiej osoby lub inne wydarzenie, które każe nam się zastanowić nad tym, co nas otacza. 

Nagle dociera do nas, że tak mało czasu poświęciliśmy tym, których kochamy, że zaniedbaliśmy swoje zdrowie do tego stopnia, że teraz konieczna jest poważna interwencja lekarzy.

  • Raz w tygodniu zastanów się też czy oby na pewno żyjesz swoim życiem, realizujesz swoje wartości, dążysz do realizacji ważnych dla Ciebie celów, czy tylko wypełniasz scenariusz pisany przez wszystkich wokół? 
Być może tracisz czas na dążenie do społecznych ideałów, które nigdy nie były Twoje, ale Tobie zawsze brakowało czasu, by to przemyśleć. Piąłeś się po szczeblach kariery, by po latach stwierdzić, że drabina była oparta o złą ścianę, że tak naprawdę poza jakimś prestiżem i uznaniem ze strony najbliższych nie czułeś większej satysfakcji. 

  • Pomyśl nad tym nim kolejne lata spędzisz realizując czyjś pomysł na Twoje życie. Zastanów się wreszcie co Tobie tak naprawdę daje radość, kiedy Ty się spełniasz i wykorzystujesz swój potencjał. 
Zadawaj sobie to pytanie tak długo, aż poczujesz, że znalazłeś odpowiedź. Ale żeby móc zadawać sobie jakiekolwiek pytania trzeba znaleźć na to czas – poświęć zatem 30 minut Twojego często jakże zabieganego życia na refleksję o tym, co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne, jak możesz się spełniać.
Motywator na dziś : "Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego." - Brian Tracy #cytaty #sukces #motywacja
Opublikowany przez Izabela Gmińska na 22 listopad 2016

  • Pomyśl też nad tym, jak możesz bardziej dbać o siebie. Jeśli osiągnąłeś sukces pogratuluj sobie. Uśmiechnij się do siebie i doceń. 
Ta codzienna chwila refleksji ma Ci pomóc w tym byś na co dzień mógł dokonywać oceny czy żyjesz według swoich wartości, czy spędzasz aktywnie czas z bliskimi, dbasz o swoje zdrowie, czy tak naprawdę jesteś szczęśliwy, spełniony.
  • Jeśli kilka dni z rzędu Twoje odpowiedzi są negatywne zastanów się jak możesz to zmienić, ulepszyć
Nie pozwól, by chwile refleksji przychodziły do Ciebie dopiero wtedy, gdy coś stracisz. Znajdź w ciągu dnia czas na to żeby się wyciszyć i pobyć tylko ze sobą, ze swoimi myślami, pragnieniami, marzeniami, troskami i obawami – wysłuchaj co mają Ci do powiedzenia.
dzięki któremu będziesz mógł/a jeszcze efektywniej realizować swoje cele :) oraz


"Z czego warto zrezygnować, by sobie życia nie zmarnować?" 


A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak wzmocnić swoją pewność siebie i budować wartościowe relacje dołącz do grupy na Facebooku: www.facebook.com

0 komentarze: