ODBIERZ PREZENT

Czy łapiesz się na tym, że wciąż skrupulatnie przygotowujesz wszelkie swoje plany, stale się szkolisz, wiele rozmyślasz, ale niewiele robis...

Ciągle myślisz zamiast działać? - wiesz, ale czy robisz?

Dodane przez | 07:32 2017/01/12
Czy łapiesz się na tym, że wciąż skrupulatnie przygotowujesz wszelkie swoje plany, stale się szkolisz, wiele rozmyślasz, ale niewiele robisz? Wyznaczyłeś swoje cele, wiesz w jaki sposób je zrealizować, ale ciągle czekasz – aż zdobędziesz większą wiedzę, będziesz lepiej się czuł czy warunki zewnętrzne staną się bardziej sprzyjające? I tak od lat – wciąż marzysz o lepszym jutrze, które nie bardzo chce nadjeść. Jeśli życie w strefie marzeń, odkładanie swoich pragnień na jutro, niskie poczucie własnej wartości dotyczą Ciebie, to czytaj dalej.

Wielokrotnie byłam na różnych szkoleniach z szeroko pojętej tematyki rozwoju osobistego. Podczas wielu tych szkoleń wciąż przewijała się wiedza, którą już zdobyłam. Jednak podczas jednego z nich padło pytanie „wiesz, ale czy robisz?’’. Wtedy dotarło do mnie, że owszem wiem wiele, ale nie zawsze tę wiedzę przekładam na swoje życie. Zawsze marzyłam o tym, by prowadzić szkolenia, dzielić się z innymi swoim doświadczeniem, umiejętnościami i zdobytą wiedzą. Jednak stale wydawało mi się, że wiem jeszcze za mało i za mało przeżyłam, by dzielić się tym z innymi. Czy Ty również nie masz tak, że wciąż czekasz aż będziesz mądrzejszy, starszy czy po prostu lepszy?

Ciągle myślisz zamiast działać? - wiesz, ale czy robisz?

Kilka miesięcy temu postanowiłam przestać czekać aż będę bardziej doświadczoną i kompetentną osobą a zacząć działać z tym, co już mam. Wreszcie dotarło do mnie, że najwięcej uczę się poprzez działanie, stały rozwój, popełnione błędy i wyciągnięte wnioski. Wciąż uczestniczę w licznych szkoleniach i czytam wiele książek z tematyki rozwoju osobistego, ale przestałam czekać aż będę bardziej doświadczona, a zaczęłam wreszcie działać. Pomimo licznych obaw stworzyłam bloga i fanpage. Bałam się, że nikt nie będzie chciał czytać moich tekstów, a fanpage polubią jedynie moi znajomi, choć i w tym przypadku zastanawiałam się czy w ogóle informować ich, że się tym zajmuję. Nie wiedziałam jak mój sposób patrzenia na świat zostanie przyjęty – liczyłam się z tym, że może być różnie. Jednak wiedziałam, że nie chcę już czekać, że nigdy nie nadejdzie chwila, w której stwierdzę z przekonaniem, że oto jestem w pełni gotowa, by dzielić się z innymi tym co wiem i tym, co przeżyłam. Dlatego ruszyłam z tego miejsca, w którym byłam, z takimi możliwościami, jakie miałam i krok po kroku poruszam się naprzód.

Dziś zachęcam Cię do tego byś i Ty zaczął z tym co masz, w tym miejscu, w którym jesteś - jeśli oczywiście zależy Ci na tym, by wieść naprawdę satysfakcjonujące życie. W świecie Twoich marzeń wszystko jest z pewnością na najwyższym poziomie, jednak bez względu na to jak cudownie to wygląda to wciąż jest jedynie świat Twoich wyobrażeń. Jeśli chcesz, by naprawdę stał się Twoim udziałem to zacznij działać. Krok po kroku, ale systematycznie. Przestań czekać na lepsze jutro bo ono może nigdy nie nadejść. Być może nigdy nie przyjdzie chwila, w której z całą stanowczością będziesz mógł stwierdzić, że wreszcie jesteś gotowy. Być może wciąż będziesz uważał, że czegoś Ci brakuje, że jesteś wciąż niewystarczająco dobry, okoliczności są niezbyt sprzyjające, ale pamiętaj, że uczysz się i rozwijasz poprzez doświadczanie. Być może za pierwszym razem nie uda Ci się w pełni zrealizować swoich celów, być może nawet poniesiesz klęskę, jednak gorąco wierzę, że nawet jeśli miałoby Ci nie wyjść, to i tak z tego doświadczenia odniesiesz większą korzyść, niż gdybyś miał nigdy nie spróbować. Świat jest pełen niespełnionych osób z niewykorzystanym potencjałem. Wiele marzyli, dużo pragnęli, mówili, myśleli, ale nie odważyli się, by podjąć działania. Jeśli czegoś chcesz, to sięgnij po to.

Jeśli Twoim marzeniem jest zdrowe i wysportowane ciało, to ono nie zrobi się od tego, że będziesz stale o tym rozmyślał, czytał poradniki jak zdrowo się odżywiać i oglądał ćwiczenia na YouTube. Nawet jeśli wykupisz karnet na siłownię i pójdziesz tylko 3 razy to wciąż będziesz wyglądał tak samo. Jeśli nie weźmiesz się za siebie i nie postanowisz, że od dzisiaj zaczniesz działać w tym kierunku – a co za tym idzie - nie rozpiszesz diety, ćwiczeń i nie będziesz robił tego systematycznie – to niestety, ale nic się w Twoim życiu w tym aspekcie nie zmieni na lepsze. Jeśli pragniesz odważnie i przekonująco występować publicznie, to choćbyś widział tysiące świetnych nagrań różnych mówców, robił w głowie milion wizualizacji, to jeśli nie będziesz ćwiczył, narażał siebie na drobne próby za każdym razem, gdy jest taka możliwość to… prawda jest taka, że nigdy się nim nie staniesz.

"Porażka nie czyni Cię przegranym. Czyni za to poddawanie się, godzenie się z nią i odmowa ponownego próbowania." – Richard Exely #cytat #cytaty #motywacja
Opublikowany przez Izabela Gmińska na 11 grudzień 2016

Stanie z boku i patrzenie jak inni ludzie odnoszą sukcesy i łudzenie się, że kiedyś i na Ciebie przyjdzie czas, jest bezmyślnym traceniem swojego życia. Podziwiaj innych, inspiruj się nimi, podnoś swoje kompetencje, ale wdrażaj to w praktyce, ćwicz. Zamiast siedzieć na Facebooku czy innym portalu społecznościowym i patrzeć jak inni wrzucają swoje zdjęcia z egzotycznych wakacji ze świetną figurą w bikini pracuj na swój sukces. Od patrzenia, czytania, słuchania niewiele się zmienia – do tego trzeba dołożyć działanie. Pomimo strachu, niepewności, narażania siebie na to, że być może nie wyjdzie za pierwszym razem – działaj. Tak często boimy się, że nam nie wyjdzie i co ludzie wtedy powiedzą, że wolimy nie robić nic. Nie podejmujemy żadnego działania z obawy przed krytyką, ośmieszeniem, utratą znajomych, z poczucia, że nie zasługujemy, nie jesteśmy wystarczająco dobrzy i tak mijają kolejne dni i lata a my czujemy, że nie tak to miało wyglądać, ale… zabrakło odwagi, by w ogóle spróbować. 

Nikt nie da Ci gwarancji, że wszelkie Twoje plany odniosą sukces, ale brak próby daje Ci stu procentową pewność, że życie, którego pragniesz będzie poza Twoim zasięgiem. Dlatego pomimo licznych obaw zacznij działać. Szukaj osób, które mogą Ci w tym pomóc, stale się rozwijaj, zdobywaj nowe umiejętności, podnoś kompetencje a zanim się obejrzysz zaczniesz wieść życie, którego pragniesz.


A jak jest z tym u Was? Wciąż rozmyślacie, czy już działacie?


Odbierz prezent bezpłatny e-book

"Z czego warto zrezygnować, by sobie życia
nie zmarnować?


I dokonaj zmian, dzięki którym nareszcie zaczniesz, czerpać radość, realizować swój potencjał i żyć w zgodzie z sobą!


A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak wzmocnić swoją pewność siebie i budować wartościowe relacje dołącz do grupy na Facebooku: www.facebook.com

0 komentarze: