ODBIERZ PREZENT

Z pozoru bardzo łatwe pytanie. Jednak odpowiedź na nie może być zarówno pozytywna, jak i negatywna. Ci, którzy w coś wierzyli, czegoś pragn...

Czy warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia?

Dodane przez | 07:05 2017/01/25
Z pozoru bardzo łatwe pytanie. Jednak odpowiedź na nie może być zarówno pozytywna, jak i negatywna. Ci, którzy w coś wierzyli, czegoś pragnęli, ale nie osiągnęli - być może dojdą do wniosku, że marzenia nie mają sensu, uznają je za stratę czasu, bo przecież i tak się nie spełniają. Ci zaś, którzy dostrzegają jak wielką moc sprawczą mają ich pragnienia, jak wielką radość daje ich realizacja - z pełnym przekonaniem stwierdzą, że warto marzyć. Nie znam osoby, która by choć raz w życiu o czymś nie marzyła. Niektórzy pragną mieć wielki dom, sportowe auto, pracę, w której będą mogli się realizować, inni zaś marzą o wakacjach cztery razy w roku, kochającej rodzinie, niezależności, wysportowanym ciele. Ilu ludzi, tyle marzeń.

Czy warto mieć marzenia?

Warto. Nawet jeśli części z nich nigdy nie zrealizujesz. Nawet jeśli niektóre z nich sam porzucisz. Dlatego, że na pewnym etapie życie, gdy dane marzenie pojawi się w Twojej głowie, pomoże Ci iść dalej, rozwijać się, dawać z siebie wszystko, przetrwać trudności. W świecie marzeń wszystko jest idealne – jesteś zdrowy, szczupły, pełen energii, masz kochającą się rodzinę, duży dom/mieszkanie, psa/kota, świetne auto, wykonujesz pracę, która daje Ci mnóstwo satysfakcji, odwiedzasz egzotyczne miejsca, uczysz się nowych rzeczy, jesteś niezależny finansowo. Potem zaś patrzysz na swoje życie i dostrzegasz różnicę, widzisz braki i niedociągnięcia. Widzisz w jakim miejscu jesteś i jak bardzo Twoja rzeczywistość odbiega od Twoich marzeń. Są ludzie, dla których powrót ze świata marzeń jest bolesnym doświadczeniem, gdyż dochodzą do wniosku, że to wszystko choć piękne to nierealne, niemożliwe dla nich do osiągnięcia, czują się oszukani, sfrustrowani i nieszczęśliwi – widzą jak daleko im do życia, którego pragną i zniechęceni tą odległością kolejny raz postanowią się poddać. Uznają, że to dla innych. Są też takie osoby, których piękne obrazy przyszłości motywują do tego, by działać, dawać z siebie więcej i każdego dnia walczyć o swoje pragnienia. Jeśli czytasz ten tekst to z pewnością jesteś w tej drugiej grupie osób, bo pierwsza już po samym tytule uzna, że to nie dla nich.

Co zatem warto zrobić, by nasze marzenia mogły rzeczywiście się spełnić?

Czy warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia?
fot. Dan Carlson

1.       Uwierz, że jest ono możliwe do zrealizowania

Jeśli jesteś w stanie sobie coś wyobrazić, stworzyć jakiś obraz w swojej głowie, to jesteś również w stanie to osiągnąć. Ty wybierasz swoje marzenia. Nawet jeśli dziś wydają Ci się one nierealne to pomyśl czy jest ktoś, kto zaczynał w podobnym punkcie jak Ty i osiągnął to, o czym Ty marzysz? Sporządź mapę marzeń, może to być idealny obraz Twojej sylwetki, rodzina, dom, sportowe auto, wakacje pod palmami, jakaś aktywność fizyczna, praca – narysuj to lub wyklej – umieść w widocznym miejscu swojego domu i każdego dnia spoglądaj na swoje pragnienia zadając sobie pytanie „co dziś mogę uczynić w kierunku swoich marzeń?”.

2.       Wiedz, że przyjdzie zapłacić Ci za nie cenę

Każde marzenie będzie wymagało od Ciebie zapłaty. Za jedne zapłacisz mniej, za inne zaś znacznie więcej. Zapłacisz nie tylko gotówką, ale również ciężką pracą, poświęceniem, wytrwałością, zrezygnowaniem z czegoś innego, czasami bólem, różnego rodzaju niedogodnościami. Jeśli Twoje marzenie jest wielkie to z pewnością na drodze do jego realizacji pojawią się różne trudności, będzie ciężko. Życie będzie Cię wystawiało na próbę i zadawało pytanie „jak bardzo tego chcesz, jak bardzo chcesz dane pragnienie zrealizować, co jesteś w stanie z siebie dać?” Nie oczekuj, że życie da Ci wszystko w prezencie. Zaakceptuj, że będzie trudno. Jeśli jest ciężko, staraj się jeszcze mocniej. Będziesz się potykał, ale od Ciebie zależy czy wstaniesz.
Jesteś gotów, by zapłacić cenę za swoje marzenie?

3.       Zdecyduj czy, to jest tego warte

Kiedy już wiesz, że będzie ciężko, że Twoje marzenie będzie wymagało wyrzeczeń, dużego wysiłku, zaangażowania czasu, energii, pieniędzy zdecyduj czy rzeczywiście jest ono tego warte. Czasami będziesz już bardzo blisko jego osiągnięcia, jednak w środku walki postanowisz się poddać, bo uznasz, że nie warto. I to będzie w porządku. Tylko Ty decydujesz, o które marzenia chcesz walczyć, a z których wolisz zrezygnować (obecnie lub na zawsze je porzucić). Pamiętaj, że kiedy czujesz, że warto nie musisz mieć gwarancji, że Ci wyjdzie. Wiesz, że będzie ciężko, będą trudności, ale poradzisz sobie, bo warto. Bo Twoje marzenie jest możliwe do spełnienia i jesteś gotów zapłacić za nie cenę.

Czy warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia?
fot. Taylor Nicole

4.       Daj z siebie wszystko

Jeśli coś ma dla Ciebie sens, to nie zdążaj do tego od tak sobie, tylko z pasją. Nie ma znaczenia, że nie masz środków, wsparcia, inni Cię nie rozumieją czy krytykują. Znasz swoje marzenie i wiesz, że nie zrezygnujesz dopóki nie stanie się ono Twoim udziałem. Jeśli nie zwątpisz i nie porzucisz swoich pragnień, to gdzieś po drodze pojawi się wszystko, co będzie niezbędne do jego realizacji. Szukaj sposobów, możliwości. Nie zgadzaj się na przeciętność. Jeśli uznałeś, że dane marzenie warte jest by je spełnić to nie odpuszczaj tylko dlatego, że pojawiają się trudności. Przestań szukać wymówek. Wyrusz ze wszystkim, co masz i codziennie poruszaj się na przód. Jedne marzenia zrealizujesz szybciej, inne wolniej, ale za każdym razem rób swoje sto procent. A Ty ile z siebie dajesz?

5.       Przemień marzenia na cele

Kiedy sprecyzowałeś już swoje marzenia, wiesz czego chcesz, uznałeś, że jest to możliwe do osiągnięcia, zdajesz sobie sprawę, że będziesz musiał zapłacić za nie cenę i jesteś na to gotów, to zamień te piękne obrazy na cele. Rozpisz je w czasie. Wyznacz termin realizacji. Jednak przede wszystkim stwórz plan działania. Samo z siebie niewiele się dzieje. Owszem część marzeń może się zrealizować w ten sposób, że ktoś Ci coś da, jednak na zdecydowaną większość będziesz musiał zapracować sam. O wymarzoną figurę, świetne relacje z rodziną czy możliwość wykonywania pracy, która będzie dawała Ci ogromną satysfakcję raczej będziesz musiał postarać się sam. Dlatego zdecyduj czego tak naprawdę chcesz, za co jesteś gotów zapłacić i pomyśl w jaki sposób możesz codziennie zmierzać w kierunku swoich pragnień.

Marzenia same się nie spełniają - MARZENIA SIĘ SPEŁNIA!


Co takiego jest w ludziach, którzy pomimo trudności wciąż walczą o swoje marzenia, powstają po każdej porażce, wyciągają lekcję i są gotowi iść dalej?
Wiedzą, że jest to tego warte. Znaleźli w tym sens i wierzą w ostateczny sukces.


Znajdź to, na czym Ci zależy, zdecyduj, że warto i daj z siebie wszystko.Odbierz prezent bezpłatny e-book

"Z czego warto zrezygnować, by sobie życia
nie zmarnować?


I dokonaj zmian, dzięki którym nareszcie zaczniesz, czerpać radość, realizować swój potencjał i żyć w zgodzie z sobą!


A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak wzmocnić swoją pewność siebie i budować wartościowe relacje dołącz do grupy na Facebooku: www.facebook.com

0 komentarze: