ODBIERZ PREZENT

Być może doświadczyłeś w swoim życiu wielu trudnych i przykrych sytuacji. Jakieś istotne wydarzenia zupełnie nie poszły po Twojej myśli, ch...

Jak zwiększyć poziom zadowolenia ze swojego życia?

Dodane przez | 23:11 2017/01/08
Być może doświadczyłeś w swoim życiu wielu trudnych i przykrych sytuacji. Jakieś istotne wydarzenia zupełnie nie poszły po Twojej myśli, choć tak bardzo się starałeś, a przy tym usłyszałeś słowa, które zachwiały Twoim poczuciem własnej wartości.

W pewnym momencie pod ciężarem tych wszystkich negatywnych doświadczeń może już nawet straciłeś wiarę, że Twoje życie może się jeszcze odmienić na lepsze, że będziesz jeszcze szczęśliwy.

Wiem, że w życiu każdego z nas przychodzą takie momenty, gdzie cały świat nagle się wali, a my nie możemy w nikim i niczym znaleźć prawdziwego oparcia.

Kiedy wydaje nam się, że wszystko, co złe, spotyka tylko nas.

Jeśli czujesz, że Twoje życie odbiega od Twoich pragnień albo już nawet nie wiesz czego tak naprawdę byś chciał, jeżeli Twoje poczucie własnej wartości spadło poniżej zera i nie widzisz szans na żadną zmianę - to ten tekst jest właśnie dla Ciebie.

Dowiedz się co zrobić, by wyjść wreszcie z tej przepaści bólu, smutku i rozczarowań.

Jak zwiększyć poziom zadowolenia ze swojego życia?
fot. Allef Vinicius, Unsplash

Przeanalizuj bolesne sytuacje i zaakceptuj je

Pomyśl, co sprawiło, że czujesz się źle, że straciłeś nadzieję i wiarę we własne możliwości. Co takiego się wydarzyło, co usłyszałeś lub zobaczyłeś co odebrało Ci siły. Wypisz wszystkie wydarzenia, które są dla Ciebie bolesne, wszystkie porażki, niespełnione marzenia. Wszystko to, co sprawia Ci ból na samą myśl o tym. Następnie zaakceptuj to.

Przyznaj sam przed sobą, że rzeczywiście dane wydarzenia stało się Twoim udziałem, jest częścią Twojej przeszłości. Zapisz czego ta sytuacja Cię nauczyła. Jakie wnioski na przyszłość z niej wyciągasz.

Jeśli ktoś Cię skrzywdził i czujesz, że nie jesteś w stanie od tamtej pory w pełni funkcjonować, że Cię to wciąż blokuje to, proszę, poszukaj specjalisty, terapeuty, który będzie mógł to z Tobą przepracować. Nie zostawaj z tym sam. Jeśli ktoś Ci nie pomoże wciąż to wydarzenie będzie Cię hamowało i odbierało radość życia. Dlatego poszukaj pomocy u osoby, która zajmuje się tym zawodowo.

Zapisz swoje osiągnięcia, umiejętności i zdolności

Bez względu na to jak wiele masz przykrych doświadczeń z pewnością znajdziesz i takie, które były dla Ciebie powodem do dumy. Wypisz wszystkie swoje osiągnięcia. Co takiego zrobiłeś, usłyszałeś, widziałeś, przeżyłeś z czego odczuwasz ogromną satysfakcję i radość. 

Pomyśl o wszystkich swoich dyplomach, awansach, zdanych egzaminach, relacjach z innymi, o swoich dzieciach. Następnie pomyśl o swoim wyglądzie, umiejętnościach i talentach. Co wyróżnia Cię na tle innych osób? Co takiego umiesz świetnie robić, do czego masz zdolności?

Każdy z nas jest indywidualną i niepowtarzalną jednostką. Na całym świecie nie ma nikogo, kto przeżyłby dokładnie to samo, co Ty, kto zostałby obdarowany takimi cechami, zaletami i talentami. Dlatego wykorzystaj to, co dostałeś zamiast zamartwiać się tym, czego Ci brak. Doceniaj to, co masz i rozwijaj najlepiej jak potrafisz.
Korzystaj ze swoich zdolności bo tylko Ty możesz dać je światu.

By móc efektywnie wykorzystywać swój czas i na bieżąco notować swoje sukcesy zapisz się na newsletter i odbierz:  bezpłatny dzienny PLANNER 

Jak zwiększyć poziom zadowolenia ze swojego życia?
fot. Jonathan Emmanuel Flores Tarello, flickr.com, licencja CC

Naucz się doceniać

Być może Twoje życie obfituje w naprawdę traumatyczne wydarzenia, ale z pewnością znajdą się w nim i takie, za które możesz z całą stanowczością podziękować. Zastanów się, co takiego Cię spotkało i co takiego masz dziś co jest wielkim darem.

Za co jesteś wdzięczny? Doceń siebie, swoich rodziców, dzieci, małżonka, pracę, otoczenie, znajomych. Podziękuj za każdą sytuację, która sprawiła, że doszedłeś do tego punktu w swoim życiu, w którym obecnie jesteś. Od Ciebie zależy, które wydarzenia uznasz za wartościową lekcję i które z nich zechcesz przemienić w swój atut i siłę.

Codziennie podziękuj za wszystko, co dobrego Cię spotykało, nawet za najmniejsze drobiazgi a pewnego dnia odkryjesz, że Twoje życie naprawdę stało się satysfakcjonujące, radosne i pozytywne. Tego, co piękne będzie coraz więcej.

Nie porównuj się z innymi

Tak często nasze złe samopoczucie wynika z tego, że porównujemy siebie i swoją sytuację do innych osób. Widzisz osiągnięcia swojego kolegi, nowe auto sąsiada i zastanawiasz się dlaczego nie są Twoim udziałem, dlaczego znowu to ktoś inny ma wspaniały związek, świetną figurę i ogrom gotówki. Pamiętaj, że bez względu na to ile wiesz, i ile widzisz to nigdy nie jest pełen obraz. Nigdy nie znasz danej sytuacji na tyle, by móc z całą pewnością stwierdzić, że ten ktoś ma lepiej, że chciałbyś być na jego miejscu.

Czasami wydaje nam się, że inni mają więcej, są lepsi od nas a nawet samo życie jest dla nich dużo łaskawsze. Jednak często przy bliższym poznaniu i refleksji okazuje się, że nie zamienilibyśmy naszego życia na żadne inne, że pomimo wielu braków i niedociągnięć jednak nie jest aż tak źle.

Pamiętaj, że zawsze znajdziesz kogoś, kto jest od Ciebie lepszy, mądrzejszy, ładniejszy, bogatszy i zawsze też znajdziesz kogoś kto ma zdecydowanie mniej od Ciebie w każdym z tych aspektów. Dlatego zamiast się bezsensownie się porównywać, wyliczać wszelkie plusy i minusy inspiruj się tymi, którzy mają to, czego Tobie dziś brak. Pytaj jak do tego doszli i wcielaj ich rady w życie.

Jak zwiększyć poziom zadowolenia ze swojego życia?
fot. Jonathan Emmanuel Flores Tarello, flickr.com, licencja CC

Traktuj siebie dobrze i z szacunkiem

Bądź miły dla siebie, dbaj o swoje zdrowie i relacje. Nie dopuszczaj do siebie osób toksycznych, które jedynie zatruwają Cię swoją negatywną postawą. Jeśli Ty nie będziesz siebie szanował nikt inny tego nie zrobi. To Ty poprzez swoje zachowanie mówisz innym jak mają się do Ciebie zwracać, na co mogą sobie pozwolić.

Jeśli czujesz, że jakaś relacja Cię niszczy, zrób wszystko, by ją zmienić, a jeśli nie jest to możliwe to ogranicz ją do minimum lub zerwij. Nie pozwól, by ktoś Tobą pomiatał. Wybierz szacunek do siebie, miłość do siebie i zaufanie do siebie. Jeśli postanowisz, że chcesz się zobowiązać do wykonania jakiegoś zadania, to nie odpuszczaj dopóki go nie skończysz.

Przestań wreszcie zawodzić samego siebie. Kończ to, co rozpocząłeś i znajduj czas na to, co dla Ciebie ważne. Nie odkładaj swojego zdrowia, relacji z najbliższymi Ci osobami na później.

Znajdź czas na wszystko, co ma pozytywny wpływ na Twoje życie – aktywność fizyczną, bliskich, pracę, hobby. Przestań stawiać innych i ich problemy na pierwszym miejscu a zajmij się wreszcie sobą.


Bez względu na to jak wygląda Twoja przeszłość, nie możesz już nic z nią zrobić. Nie dasz rady jej zmienić, choćbyś spędził resztę życia nad rozmyślaniem o niej. Jednak to, na co masz wpływ to chwila obecna. I nawet jeśli jakieś wydarzenie jest poza Twoją kontrolą, to zawsze masz wybór jak na nie zareagujesz, jaką postawę przyjmiesz. Od Ciebie zależy czy stanie się ono Twoją siłą, czy Cię złamie. Życzę Ci byś czerpał ze swojego doświadczenia cenne lekcje i wnioski na przyszłość i byś potrafił każdego dnia doceniać siebie i to, co masz.


Jeśli czujesz, że potrzebujesz zadbać o siebie, stać się pewną siebie osobą to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Masz dość płakania w poduszkę, gdy Twój kolejny związek kończy się z hukiem, a awans w pracy przechodzi Ci koło nosa? 
Czy jesteś gotowa na to, aby być wreszcie szalenie szczęśliwa? 
W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi odzyskać wiarę w siebie i swoje możliwości.
Pokażę Ci krok po kroku jak zbudować autentyczną pewność siebie, swoją wewnętrzną siłę, byś nie musiała już dłużej czekać, aby zacząć doceniać siebie i cieszyć się życiem.

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko kilka dni. ;)0 komentarze: