ODBIERZ PREZENT

Pewnie wielokrotnie doświadczyłeś jak wielki wpływ na Ciebie, na Twoje decyzje i zachowanie ma otoczenie, w którym się znajdujesz – ludzie,...

Jesteś średnią 5 dorosłych osób, z którymi stale przebywasz

Dodane przez | 18:45 2017/01/03
Pewnie wielokrotnie doświadczyłeś jak wielki wpływ na Ciebie, na Twoje decyzje i zachowanie ma otoczenie, w którym się znajdujesz – ludzie, z którymi spędzasz najwięcej czasu, jak również takie osoby, z którymi jesteś bardzo związany emocjonalnie.

To ich prosisz o radę, gdy nie wiesz jak postąpić i to oni najczęściej powiedzą Ci, co jest dla Ciebie dobre nawet wtedy, gdy nie pytasz o zdanie. To patrząc na nich i ich życie zaczynasz w dużej mierze kształtować swoje.

Dziś chciałabym zachęcić Cię do tego byś przyjrzał się swojemu otoczeniu – czy jest ono dla Ciebie wspierające, czy może niszczące.

Kiedy jest się dzieckiem nie do końca ma się wpływ na to, z kim spędza się swój czas. Ilość znajomych też nie jest zbyt duża bo i możliwości ich poznania są znacznie ograniczone. Jednak przychodzi taki moment w życiu każdego człowieka, że liczba osób jakie poznał i jakie może poznać staje się ogromna. Wówczas ze względu na ograniczenia czasowe decyduje, z którymi z tych osób chce nawiązać głębszą i trwalszą relację.

I tak każdy z nas ma wokół siebie zaledwie kilka osób, z którymi najczęściej spędza swój czas, którym się zwierza i którym ufa.

Jednak czy zawsze osoby, które wpuszczamy do swojego życia mają na nas pozytywny wpływ?


Jesteś średnią 5 dorosłych osób, z którymi stale przebywasz

Negatywne otoczenie:

Niestety bardzo często jest tak, że wśród bliskich nam osób znajdują się takie, które swoim zachowaniem, sposobem myślenia i działania, jedynie nas osłabiają. Niejednokrotnie też zdajemy sobie z tego sprawę i trwamy w tej relacji w nadziei, że uda nam się tym ludziom pomóc.

Widzimy ich słabości, negatywny stosunek do życia, słyszymy ciągłe marudzenie i niezadowolenie, ale wciąż wierzymy, że to się zmieni, gdy tylko ich życie się polepszy.
Jednak zanim ich życie zdąży się polepszyć - nasze poprzez stały kontakt z nimi zdąży się diametralnie pogorszyć.
  • Jeśli ktoś potrzebuje pomocy to mu ją okaż, ale jeśli on tak naprawdę nie chce w swoim życiu niczego zmieniać, a narzekanie i krytykowanie jest nieodłącznym elementem jego osobowości, to odpuść i odejdź lub ogranicz kontakt do minimum. 
  • Jeśli przebywasz wśród osób, które stale są niezadowolone ze swojej pracy, związku, stanu zdrowia, sytuacji w kraju, pogody czy czegokolwiek innego, ale nic kompletnie w tym kierunku nie robią, to zanim się obejrzysz sam staniesz się zgorzkniałą i wiecznie niezadowoloną osobą. 
  • Jeśli przebywasz wśród osób, które stale krytykują, plotkują czy ośmieszają innych to i Ty w pewnym momencie, by nie być „innym” zaczniesz to robić.

Wspierające środowisko:

Jeśli zaś Twoje środowisko tworzą ludzie z pozytywnym nastawieniem, wiarą we własne możliwości, efektywne i proaktywne - to i Ty zaczniesz przy nich wzrastać.
Pozytywne otoczenie sprawi, że zaczniesz być bardziej pewny siebie oraz chętniej będziesz podejmować różnego rodzaju wzywania, a w razie potrzeby otrzymasz pomoc i wsparcie. 
  • Jeśli Twoje otoczenie wyznaje zdrowy styl życia, uprawia jakieś sporty, racjonalnie się odżywia, to zanim się obejrzysz Ty również rozpoczniesz swoją przygodę w tym kierunku. Nawet jeśli dotychczas niezbyt miałeś na to czas i chęci to pod wpływem obserwacji tych osób zaczniesz powoli wdrażać zdrowe nawyki do swojego życia. 
  • Jeśli dla nich ważny będzie rozwój, niezależność finansowa, czy budowanie relacji to i Ty powoli zaczniesz się tego uczyć i zwracać na to uwagę. Być może wraz z nimi postanowisz uczestniczyć w różnego rodzaju szkoleniach, czy czytać fachową literaturę. 
  • Jeśli dla nich istotne znaczenie będzie miało czerpanie satysfakcji z wykonywanej pracy, możliwość wykazania się czy awans to i Ciebie będą zachęcali do przejmowania inicjatywy, zwiększania swoich kompetencji oraz doskonalenia swoich mocnych stron.


"Jesteśmy odzwierciedleniem pięciu osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu. To oni nas motywują, doradzają, krytykują....
Opublikowany przez Izabela Gmińska na 30 listopad 2016


To z kim przebywasz ma ogromne znaczenie – wpływa na Twój sposób myślenia i działania

Pozytywne i wspierające środowisko sprawi, że i Ty zaczniesz osiągać więcej, będziesz bardziej wierzył w siebie i swoje możliwości, a także będziesz miał z kim celebrować sukcesy. 

Negatywne i osłabiające otoczenie spowoduje, że i Ty staniesz się osobą, która zawsze ma pod górkę a cały świat się zmówił przeciwko niej. 


Zawsze masz wybór, jakimi osobami się otaczasz

I to nie jest tak, że los sprawił, że pracujesz, czy studiujesz z takimi osobami, a nie innymi


Bo to od Ciebie zależy czy i o czym będziesz z nimi rozmawiał. Zawsze, gdy tylko ktoś zaczyna narzekać możesz zapytać: 

OK, i co zamierzasz z tym zrobić?

Jeśli Twoje środowisko odbiega od tego, w którym tak naprawdę chciałabyś być, to poszukaj innego.
Szukaj sposobów i możliwości na poznanie osób, z którymi będziesz miło i chętnie spędzał czas, które będą Cię motywowały i dopingowały, a nie podcinały skrzydła swoim brakiem wiary i negatywnym usposobieniem.

Jeśli osoby, które na co dzień Cię otaczają nie należą do tych, z którymi chciałbyś spędzać najwięcej czasu, to zacznij przebywać w miejscach, gdzie mógłbyś poznać ludzi, którzy będą wyznawali podobne do Ciebie wartości, przy których będziesz mógł wzrastać.
Zapisz się na dodatkowe zajęcia np. siłownia, aerobik, sztuki walki.

Zacznij jeździć na szkolenia branżowe i rozwojowe. Przebywaj tam, gdzie są osoby, które mają podobne do Ciebie zainteresowania i żyją z pasją, przy których będziesz się rozwijał zamiast stał w miejscu i tylko patrzył jak czas przepływa Ci przez palce.

Szukaj ludzi mądrzejszych od siebie, 
bo tylko wtedy będziesz się rozwijał

Jeśli chcesz gdzieś dojść, znajdź kogoś, kto już tam jest i ucz się od niego

Szukaj inspiracji i motywacji do tego, by wieść spełnione i satysfakcjonujące życie.
Szukaj ludzi, przy których będziesz przekraczał swoje granice i realizował wyznaczone cele.

Zaś te znajomości, które jedynie ciągną Cię w dół ogranicz lub całkowicie z nich zrezygnuj.

Świat jest pełen cudownych, pozytywnych i pomocnych ludzi – szukaj, a kiedy znajdziesz sam również bądź taką osoba, przy której inni będą wzrastać i czuć się wartościowymi oraz szczęśliwymi jednostkami. Dbaj o to, byś i Ty był wzmacniającą 5 w gronie Twoich znajomych.

A Ty w jakim środowisku przebywasz? Kto stanowi średnią Twoich 5 osób?

Jeśli czujesz, że doszłaś lub doszedłeś do takiego punktu w swoim życiu, w którym potrzebujesz dokonać zmiany
czy to w sferze zawodowej, czy prywatnej, 

zacząć żyć wreszcie w zgodzie z sobą, a nie pod dyktando innych,

to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Dla kogo jest tej kurs?

Dla kobiet i mężczyzn.

Jeśli odnajdujesz siebie, w którymś z poniższych opisów, to ten kurs jest stworzony z myślą o Tobie:

1. Masz wrażenie, że żyjesz tylko po to, by spełniać oczekiwania wszystkich wokół, stale słyszysz, co masz zrobić, 
jak żyć, jak wychowywać dzieci, gdzie pracować
i już nawet nie wiesz, co tak naprawdę dla Ciebie jest ważne, w czym to Ty jesteś świetna
albo nawet jeśli wiesz, to nie potrafisz komunikować się asertywnie  i przez to w dalszym ciągu żyjesz pod ich dyktando,


2. Masz za sobą bolesne rozstanie, po którym straciłaś/eś pewność siebie i wiarę w miłość. Czujesz się skrzywdzona, samotna, porzucona i niechciana.
Może nawet czujesz się gorsza i niewiele warta,


3. Znasz swój cel, nawet bardzo Ci na nim zależy,(np. założenie swojego biznesu), ale nie działasz, bo boisz się, że jeszcze nie jesteś ekspertem, że jeszcze nie jesteś gotowa/y,  w Twojej głowie stale pojawiają się myśli ​​​​​​​"a, co jeśli nie wyjdzie lub spotkam się z krytyką innych?" 
I czekasz zamiast spełniać swoje marzenia.


Dzięki udziale w kursie online "Zbuduj siebie na nowo":


-   spojrzysz na swoje życie z lotu ptaka,

Przyjrzysz się bliżej sobie, swoim przekonaniom, mocnym stronom, wartościom, swoim sukcesom. Nauczysz się czerpać siłę ze swoich doświadczeń. 

Stworzysz swoje zasady postępowania, byś dużo łatwiej podejmowała ważne decyzji i by przede wszystkim były one spójne z Tobą.

Być może odkryjesz nawet pomysł na dalszy rozwój swojej kariery lub zdecydujesz się założyć własny biznes. 

-   dowiesz się jak skutecznie radzić sobie z głosem wewnętrznego krytyka i krytyką innych, często bliskich i ważnych dla Ciebie osób,

-   nauczysz się asertywnie komunikować, by Twoje zdanie, potrzeby, opinie wreszcie stały się tak samo ważne, jak potrzeby i zdanie innych osób.

W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi krok po kroku
 zbudować autentyczną pewność siebie i żyć na własnych zasadach!

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko 2 dni. ;)
0 komentarze: