ODBIERZ PREZENT

Tak często podejmujemy jakieś działanie „bo tak wypada” , „bo tak trzeba” , „inaczej się nie da” . Tkwimy w sytuacjach, które już dawno prz...

Porzuć to, co Ci nie służy

Dodane przez | 07:15 2017/01/18
Tak często podejmujemy jakieś działanie „bo tak wypada”, „bo tak trzeba”, „inaczej się nie da”. Tkwimy w sytuacjach, które już dawno przestały sprawiać nam radość, ale nie umiemy z nich wyjść. Pozwalamy sobie na życie poniżej naszych możliwości z obawy, że wprowadzenie jakichkolwiek zmian nam nie wyjdzie.

Wmawiamy sobie, że nie jest wcale tak źle, że zawsze mogło być przecież gorzej. I tak wciąż wykonujemy pracę, która od dawna nas nie rozwija, pozostajemy w związkach, w których uczucia już dawno wygasły, nie dbamy o swoje zdrowie tłumacząc się brakiem czasu i sił.


Żyjemy życiem na 3/4 etatu, często dużo bardziej zaangażowani w to, co dzieje się wokół, niż u nas.


Porzuć to, co Ci nie służy
fot. Alexander Mueller, flickr.com, licencja CC
Uświadomienie sobie, że w naszym życiu są obszary, które nas hamują, ranią i kompletnie nie satysfakcjonują, nie jest wcale takie łatwe. Takie przyznanie się samemu przed sobą wymagałoby przejęcia pełnej odpowiedzialności za obecną sytuację i stopniowego wprowadzania zmian, a przecież nie każdy jest na nie gotowy.

Czasami o wiele łatwiej jest tłumaczyć się wzruszającą historią, ograniczającymi przekonaniami, niż stawić czoła rzeczywistości. Dzięki temu wszelkie nasze niepowodzenia bardzo szybko można wyjaśnić.


Dziś zachęcam Cię do tego byś zrezygnował z roli ofiary, 
byś przestał się tłumaczyć, usprawiedliwiać i stopniowo porzucił 
wreszcie to wszystko, 
co już dawno przestało Ci służyć. 


Prawda jest taka, że tylko Ty możesz wprowadzić zmiany w swoim życiu. Jeśli jakaś jego część nie daje Ci radości, popracuj nad nią. Pomyśl, co już dziś możesz zrobić, by czerpać z niej więcej satysfakcji.

Samo z siebie nic się nie wydarzy. Jeśli nie podejmiesz działania, wciąż będziesz w tym samym punkcie, a Twoja frustracja i smutek z każdym dniem będą się pogłębiać. Zawsze masz wybór. Zawsze możesz zdecydować, by żyć inaczej.


Nie zawsze będzie to łatwe, czasami będzie wymagało dużo
 wysiłku, pracy i poświęcenia z Twojej strony, 
ale zawsze będzie warto. 


Bo zmierzanie w kierunku życia, którego pragniesz zawsze jest warte zachodu. Dlatego jeśli wiesz, że jakieś obszary Twojego życia są do poprawy, to pomyśl w jaki sposób możesz je ulepszyć (jeśli jeszcze nie robiłeś koła życia to w tym miejscu zachęcam Cię do tego byś wykonał to ćwiczenie).


Dziś zachęcam Cię byś zastanowił się nad trzema istotnymi obszarami Twojego życia: zdrowiem i kondycją fizyczną, karierą zawodową oraz rodziną. Pomyśl o tym, jak wygląda u Ciebie każdy z tych obszarów. Z których jesteś dumny, a które nie napawają radością?

Napisz jak dziś prezentuje się każdy z nich, a następnie wypisz jak chciałbyś, aby wyglądał. W dalszej kolejności pomyśl w jaki sposób możesz z obecnego stanu przejść do tego, który będzie dawał Ci radość i spełnienie - wypisz działania, które będziesz musiał podjąć, by wprowadzić ulepszenia.

Rozłóż je w czasie, ale codziennie rób coś, co przybliży Cię do życia, o którym marzysz, którego pragniesz.

Pomocne mogą okazać się poniższe pytania, znajdź zatem chwilę i udziel na nie odpowiedzi:

  • Jak dziś wygląda Twoje zdrowie? 
  • (w skali od 1 do 5, gdzie 5 oznacza najwyższy poziom satysfakcji) Co dziś możesz zrobić, by cieszyć się lepszym zdrowiem i kondycją fizyczną? Jakie drobne zmiany możesz wprowadzać stopniowo w tym obszarze, by za rok cieszyć się dużo większą sprawnością, zgubić zbędne kilogramy, mieć więcej energii do działania?
Kiedy ja zastanawiałam się nad tym zagadnieniem stwierdziłam, że w celu poprawy swojej kondycji fizycznej wykupię karnet na siłownię i będę ćwiczyć 3 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Zapłaciłam za karnet, poprosiłam o rozpisanie ćwiczeń i przystąpiłam do działania. Dodatkowo zdecydowałam, że będę odżywiać się o regularnej porze, a także że zacznę jeść każdego dnia porcję warzyw i owoców.

Porzuć to, co Ci nie służy

  • Jak dziś wygląda Twoja kariera? 
  • (w skali od 1 do 5, gdzie 5 oznacza najwyższy poziom satysfakcji) Co możesz zrobić, by czerpać więcej satysfakcji ze swojej kariery zawodowej? Jak możesz rozwinąć się w tych obszarach, które są dla Ciebie kluczowe, w jaki sposób podnieść swoje kompetencje? Jakie działania powinieneś podjąć, by zająć to stanowisko, które jest spełnieniem Twoich marzeń? A może co warto zrobić, by móc wreszcie zrealizować marzenia o własnym biznesie?
Kiedy ja postanowiłam odpowiedzieć sobie na te pytania doszłam do wniosku, że zawsze marzyłam o tym, by mieć swój własny biznes. By samemu móc decydować o swoich działaniach, o swoim czasie, możliwościach zarobkowych, zespole ludzi, z którymi będę się wzajemnie uzupełniać i posuwać naprzód.

W tym celu wciąż każdego dnia zdobywam niezbędne kompetencje (wiedzę, umiejętności oraz kształtuję odpowiednią postawę). Czytam dużo książek, słucham nagrań, jeżdżę na szkolenia, piszę teksty. Stale się rozwijam, by dawać innym jeszcze większą wartość.

  • Jak dziś wygląda Twoja życie rodzinne? 
  • (w skali od 1 do 5, gdzie 5 oznacza najwyższy poziom satysfakcji) Co możesz zrobić, by wieść spełnione życie osobiste, mieć rodzinę, która zawsze będzie dla Ciebie wsparciem? Jak wspólnie spędzać czas, by każdy czuł się ważny?
Gdy przyjrzałam się swojemu życiu rodzinnemu z uśmiechem stwierdziłam, że już jestem naprawdę dumna z tej sfery mojego życia. Mam kochającego i wspierającego męża. Wspólnie się motywujemy i uczestniczymy w wielu różnych ważnych dla nas zajęciach. Mam udane relacje również z dalszą częścią rodziny, na którą mogę liczyć i z którą wspólnie spędzam większość weekendów. 

Na co dzień zabiegani, zagubieni i porwani w wir kolejnych zdarzeń nie mamy czasu, by zatrzymać się i zastanowić, które obszary naszego życia wymagają ulepszenia, które z nich nas osłabiają.


Dlatego znajdź w końcu chwilę i pomyśl, które działania Ci 
nie służą i co możesz zrobić, by to zmienić. 

Być może trzeba będzie zakończyć niektóre relacje, zmienić nawyki, rozpocząć nowe aktywności, zaryzykować. Jednak pamiętaj, że jakość Twojego życia jest w Twoich rękach. Tylko Ty możesz wyznaczyć kierunek zmian i podążać w jego stronę z pełnym zaangażowaniem i wiarą we własne siły i możliwości. Jeśli nie podejmiesz działania to niewiele się zmieni i wciąż będziesz w tym punkcie, w którym jesteś albo wręcz zaczniesz się cofać.

Masz jedno życie i od Ciebie zależy co z nim zrobisz. 
Tylko Ty możesz sprawić, że będzie ono arcydziełem. 

Życzę Ci tego byś z odwagą kroczył naprzód, byś potrafił zdefiniować co Cię osłabia i nauczył się zrywać z tym wszystkim, co Ci nie służy.


Przejmij pełną odpowiedzialność za swoją obecną sytuację i pomyśl w jaki sposób możesz dokonać zmian. Nie użalaj się nad sobą, nie tłumacz – tylko działaj. Odważnie i stopniowo wprowadzaj zmiany, które będą Cię wzmacniały i które sprawią, że Twoje życie stanie się realizacją Twoich najskrytszych marzeń.


Chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat. :) Napisz chociaż kilka słów w komentarzu.


Jeśli czujesz, że doszłaś lub doszedłeś do takiego punktu w swoim życiu, w którym potrzebujesz dokonać zmiany
czy to w sferze zawodowej, czy prywatnej, 

zacząć żyć wreszcie w zgodzie z sobą, a nie pod dyktando innych,

to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Dla kogo jest tej kurs?

Dla kobiet i mężczyzn.

Jeśli odnajdujesz siebie, w którymś z poniższych opisów, to ten kurs jest stworzony z myślą o Tobie:

1. Masz wrażenie, że żyjesz tylko po to, by spełniać oczekiwania wszystkich wokół, stale słyszysz, co masz zrobić, 
jak żyć, jak wychowywać dzieci, gdzie pracować
i już nawet nie wiesz, co tak naprawdę dla Ciebie jest ważne, w czym to Ty jesteś świetna
albo nawet jeśli wiesz, to nie potrafisz komunikować się asertywnie  i przez to w dalszym ciągu żyjesz pod ich dyktando,


2. Masz za sobą bolesne rozstanie, po którym straciłaś/eś pewność siebie i wiarę w miłość. Czujesz się skrzywdzona, samotna, porzucona i niechciana.
Może nawet czujesz się gorsza i niewiele warta,


3. Znasz swój cel, nawet bardzo Ci na nim zależy,(np. założenie swojego biznesu), ale nie działasz, bo boisz się, że jeszcze nie jesteś ekspertem, że jeszcze nie jesteś gotowa/y,  w Twojej głowie stale pojawiają się myśli ​​​​​​​"a, co jeśli nie wyjdzie lub spotkam się z krytyką innych?" 
I czekasz zamiast spełniać swoje marzenia.


Dzięki udziale w kursie online "Zbuduj siebie na nowo":


-   spojrzysz na swoje życie z lotu ptaka,

Przyjrzysz się bliżej sobie, swoim przekonaniom, mocnym stronom, wartościom, swoim sukcesom. Nauczysz się czerpać siłę ze swoich doświadczeń. 

Stworzysz swoje zasady postępowania, byś dużo łatwiej podejmowała ważne decyzji i by przede wszystkim były one spójne z Tobą.

Być może odkryjesz nawet pomysł na dalszy rozwój swojej kariery lub zdecydujesz się założyć własny biznes. 

-   dowiesz się jak skutecznie radzić sobie z głosem wewnętrznego krytyka i krytyką innych, często bliskich i ważnych dla Ciebie osób,

-   nauczysz się asertywnie komunikować, by Twoje zdanie, potrzeby, opinie wreszcie stały się tak samo ważne, jak potrzeby i zdanie innych osób.

W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi krok po kroku
 zbudować autentyczną pewność siebie i żyć na własnych zasadach!

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko 2 dni. ;)

0 komentarze: