ODBIERZ PREZENT

Każdy doskonale wie, co należy robić, by odnieść sukces czy zrealizować swoje marzenia – jakie myśli w sobie pielęgnować, jakie nawyki wyks...

Odrzuć, porzuć, zaprzestań

Dodane przez | 20:49 2017/01/21
Każdy doskonale wie, co należy robić, by odnieść sukces czy zrealizować swoje marzenia – jakie myśli w sobie pielęgnować, jakie nawyki wykształcić i jakie konkretne działania podjąć. Każdy też świetnie zdaje sobie sprawę jakie skutki mają negatywne przekonania, narzekanie, trwanie w toksycznych relacjach, a jednak mimo wszystko wciąż to sobie robi.

Z czego zatem warto zrezygnować, by móc naprawdę czerpać radość i satysfakcję z naszego życia?

Z czego warto zrezygnować, by sobie życia nie zmarnować?

1.       Przestań myśleć negatywnie

Pytanie „czego w życiu pragniesz?” w przypadku wielu osób pozostaje bez odpowiedzi. Nie mają zdefiniowanych celów, skonkretyzowanych pragnień i marzeń. Doskonale wiedzą jedynie czego nie chcą.

Codziennie wielokrotnie powtarzają „nie chcę tego, czy tamtego”, jakby nie zdawali sobie sprawy, że ich podświadomość nie rozumie zaprzeczeń i stale daje im jeszcze więcej tego, czego oni wcale nie chcą. Dodatkowo wiele z tych osób każdego dnia karmi siebie wszelkimi czarnymi scenariuszami, negatywnymi myślami. Zamiast skupić się na tym, czego chcą i zmierzać w kierunku swoich celów wciąż stoją w miejscu.

Jeśli i Ty stale sabotujesz swoje działania poprzez negatywny wewnętrzny dialog, poprzez ciągłe mówienie o tym czego nie chcesz to nie dziw się, że Twoje życie przypomina jeden wielki nieład. 


Zdefiniuj czego tak naprawdę chcesz i zacznij pielęgnować w sobie pozytywne i wspierające myśli. 

Te które miałeś do tej pory doprowadziły Cię do miejsca, w którym jesteś, jeśli Ci ono nie odpowiada to zmień sposób myślenia, wraz z nim zmienisz sposób działania, a dzięki temu odmienisz swoje życie.

Z czego warto zrezygnować, by sobie życia nie zmarnować?

2.       Przestań obwiniać wszystkich wokół

Jak często swoje niepowodzenia tłumaczysz trudnym dzieciństwem, kryzysem, pechem czy brakiem odpowiedniego wsparcia?

Jak długo zamierzasz jeszcze winić wszystkich wokół za swoje porażki i niezrealizowane marzenia?

Kiedy postanowisz przejąć odpowiedzialność za siebie i swoje życie? 

Im szybciej to zrobisz, tym szybciej zaczniesz podążać w kierunku życia, którego pragniesz.

Bo dopiero wtedy, gdy zrozumiesz, że tylko Ty jesteś odpowiedzialny za swoje działania, jak również za ich brak, zaczniesz żyć bardziej świadomie i uważnie, bo już nie będzie kogo obwiniać w razie jakichkolwiek niepowodzeń, bo porażki nie będą już błędami a lekcjami, które są niezbędne do tego, byś mógł wzrastać.

Obwinianie innych sprawia, że tracisz czas i energię, które mógłbyś spożytkować na twórczą aktywność. Nieważne jak trudne było Twoje życie, ile złych doświadczeń Cię spotkało jesteś wystarczająco silny, by się z tego podnieść i odważnie kroczyć naprzód nie winiąc nikogo wokół.

3.       Przestań szukać wymówek i głupio się tłumaczyć

Jak to jest, że jedne osoby mają wyniki, a inne jedynie wymówki? Ile razy obiecywałeś sobie, że zaczniesz zdrowo się odżywiać, ćwiczyć, spędzać więcej czasu z najbliższymi, zapiszesz się na jakiś kurs, jednak wciąż niewiele w tym kierunku zrobiłeś?

Jeśli naprawdę zależy Ci na tym, by zmienić swoje życie w tych obszarach, które są dla Ciebie ważne, to same chęci nie wystarczą, to samo myślenie o tym również niewiele zmieni. 

Potrzebujesz wykonać pracę, włożyć w to wysiłek. A Ty co wybierasz? Kolejne dobrze brzmiące usprawiedliwienia. Tłumaczysz się sam przed sobą, że już późno, nie masz siły, pieniędzy, biomet jest niekorzystny.

Możesz wciąż wynajdywać kolejne powody i tkwić w tym samym punkcie, ale dziw się wówczas, że Twoje życie wciąż odbiega od Twoich wyobrażeń. Wszystko, co warte osiągnięcia wymaga pracy, wysiłku i zaangażowania – zdecyduj, że podejmiesz ten trud i przestaniesz wreszcie głupio się tłumaczyć z braku efektów.

4.       Przestań się bać porażki

Każde podjęte przez Ciebie wyzwanie może zakończyć się sukcesem, jak również może nie wyjść. Zawsze są te dwie opcje. Jednak tak często świadomość tego, że może coś nie do końca pójść po naszych myślach sprawia, że wolimy w ogóle nie próbować.

Boimy się ośmieszenia, utraty złudzeń, wystawiania siebie na próbę.

Boimy się, że nie podołamy, więc nie robimy nic, nie ryzykujemy.

Zapominamy, że wszelkie niepowodzenia są naturalną częścią rozwoju, zmian i dążenia do życia, którego pragniemy. 

Nigdy nie będzie tak, że wszystko czego się podejmiemy, wyjdzie. Nie możemy jednak pozwolić na to, by strach przed porażką osłabiał nas i sprawiał, że nawet nie podejmiemy próby. Gdybyś miał pewność, że podjęte przez Ciebie działanie na pewno zakończy się sukcesem to, na co byś się odważył?

"Mogę zaakceptować porażkę, ale nie mogę zaakceptować braku próby. " - Michael Jordan #cytaty #cytat #motywacja
Opublikowany przez Izabela Gmińska na 18 styczeń 2017


5.       Przestań krytykować, narzekać i użalać się nad sobą

To, na czym się koncentrujesz rośnie i masz tego więcej. Jeśli stale marudzisz, krytykujesz i użalasz się nad sobą życie wciąż daje Ci więcej powodów, byś mógł to robić. Zawsze znajdzie się coś, co można potępić i coś, co można docenić – od Ciebie zależy na czym się skupisz.


Jeśli chcesz czerpać ze swojego życia więcej, doświadczać tego, co piękne to przestań wreszcie koncentrować się na tym, co nie sprawia Ci radości, co Cię osłabia. 

To, co możesz zmieniaj, a tam, gdzie zmiana nie jest możliwa, akceptuj. Naucz się odpuszczać, gdy widzisz, że walka nie ma sensu, ale nie użalaj się nad sobą, nie jęcz i nie marudź, bo tylko niepotrzebnie tracisz energię i sprawiasz, że rośnie Twoja frustracja.

A Ciebie co najczęściej powstrzymuje przed życiem pełnią życia?

Jeśli czujesz, że potrzebujesz zadbać o siebie, stać się pewną siebie osobą to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Masz dość płakania w poduszkę, gdy Twój kolejny związek kończy się z hukiem, a awans w pracy przechodzi Ci koło nosa? 
Czy jesteś gotowa na to, aby być wreszcie szalenie szczęśliwa? 
W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi odzyskać wiarę w siebie i swoje możliwości.
Pokażę Ci krok po kroku jak zbudować autentyczną pewność siebie, swoją wewnętrzną siłę, byś nie musiała już dłużej czekać, aby zacząć doceniać siebie i cieszyć się życiem.

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko kilka dni. ;)

0 komentarze: