ODBIERZ PREZENT

Wielu doskonale wie, co należy robić, by odnieść sukces czy zrealizować swoje marzenia – jakie myśli w sobie pielęgnować, jakie nawyki wyks...

Odrzuć, porzuć, zaprzestań

Dodane przez | 20:49 2017/01/21
Wielu doskonale wie, co należy robić, by odnieść sukces czy zrealizować swoje marzenia – jakie myśli w sobie pielęgnować, jakie nawyki wykształcić i jakie konkretne działania podjąć. Każdy też świetnie zdaje sobie sprawę jakie skutki mają negatywne przekonania, narzekanie, trwanie w toksycznych relacjach, a jednak mimo wszystko wciąż to sobie robi.

Z czego zatem warto zrezygnować, by móc naprawdę czerpać radość i satysfakcję z naszego życia?

Z czego warto zrezygnować, by sobie życia nie zmarnować?

1.       Przestań myśleć negatywnie

Pytanie „czego w życiu pragniesz?” w przypadku wielu osób pozostaje bez odpowiedzi. Nie mają zdefiniowanych celów, skonkretyzowanych pragnień i marzeń. Doskonale wiedzą jedynie czego nie chcą.

Codziennie wielokrotnie powtarzają „nie chcę tego, czy tamtego”, jakby nie zdawali sobie sprawy, że ich podświadomość nie rozumie zaprzeczeń i stale daje im jeszcze więcej tego, czego oni wcale nie chcą. Dodatkowo wiele z tych osób każdego dnia karmi siebie wszelkimi czarnymi scenariuszami, negatywnymi myślami. Zamiast skupić się na tym, czego chcą i zmierzać w kierunku swoich celów wciąż stoją w miejscu.

Jeśli i Ty stale sabotujesz swoje działania poprzez negatywny wewnętrzny dialog, poprzez ciągłe mówienie o tym czego nie chcesz to nie dziw się, że Twoje życie przypomina jeden wielki nieład. 


Zdefiniuj czego tak naprawdę chcesz i zacznij pielęgnować w sobie pozytywne i wspierające myśli. 

Te które miałeś do tej pory doprowadziły Cię do miejsca, w którym jesteś, jeśli Ci ono nie odpowiada to zmień sposób myślenia, wraz z nim zmienisz sposób działania, a dzięki temu odmienisz swoje życie.

Z czego warto zrezygnować, by sobie życia nie zmarnować?

2.       Przestań obwiniać wszystkich wokół

Jak często swoje niepowodzenia tłumaczysz trudnym dzieciństwem, kryzysem, pechem czy brakiem odpowiedniego wsparcia?

Jak długo zamierzasz jeszcze winić wszystkich wokół za swoje porażki i niezrealizowane marzenia?

Kiedy postanowisz przejąć odpowiedzialność za siebie i swoje życie? 

Im szybciej to zrobisz, tym szybciej zaczniesz podążać w kierunku życia, którego pragniesz.

Bo dopiero wtedy, gdy zrozumiesz, że tylko Ty jesteś odpowiedzialny za swoje działania, jak również za ich brak, zaczniesz żyć bardziej świadomie i uważnie, bo już nie będzie kogo obwiniać w razie jakichkolwiek niepowodzeń, bo porażki nie będą już błędami a lekcjami, które są niezbędne do tego, byś mógł wzrastać.

Obwinianie innych sprawia, że tracisz czas i energię, które mógłbyś spożytkować na twórczą aktywność. Nieważne jak trudne było Twoje życie, ile złych doświadczeń Cię spotkało jesteś wystarczająco silny, by się z tego podnieść i odważnie kroczyć naprzód nie winiąc nikogo wokół.

3.       Przestań szukać wymówek i głupio się tłumaczyć

Jak to jest, że jedne osoby mają wyniki, a inne jedynie wymówki? Ile razy obiecywałeś sobie, że zaczniesz zdrowo się odżywiać, ćwiczyć, spędzać więcej czasu z najbliższymi, zapiszesz się na jakiś kurs, jednak wciąż niewiele w tym kierunku zrobiłeś?

Jeśli naprawdę zależy Ci na tym, by zmienić swoje życie w tych obszarach, które są dla Ciebie ważne, to same chęci nie wystarczą, to samo myślenie o tym również niewiele zmieni. 

Potrzebujesz wykonać pracę, włożyć w to wysiłek. A Ty co wybierasz? Kolejne dobrze brzmiące usprawiedliwienia. Tłumaczysz się sam przed sobą, że już późno, nie masz siły, pieniędzy, biomet jest niekorzystny.

Możesz wciąż wynajdywać kolejne powody i tkwić w tym samym punkcie, ale dziw się wówczas, że Twoje życie wciąż odbiega od Twoich wyobrażeń. Wszystko, co warte osiągnięcia wymaga pracy, wysiłku i zaangażowania – zdecyduj, że podejmiesz ten trud i przestaniesz wreszcie głupio się tłumaczyć z braku efektów.

4.       Przestań się bać porażki

Każde podjęte przez Ciebie wyzwanie może zakończyć się sukcesem, jak również może nie wyjść. Zawsze są te dwie opcje. Jednak tak często świadomość tego, że może coś nie do końca pójść po naszych myślach sprawia, że wolimy w ogóle nie próbować.

Boimy się ośmieszenia, utraty złudzeń, wystawiania siebie na próbę.

Boimy się, że nie podołamy, więc nie robimy nic, nie ryzykujemy.

Zapominamy, że wszelkie niepowodzenia są naturalną częścią rozwoju, zmian i dążenia do życia, którego pragniemy. 

Nigdy nie będzie tak, że wszystko czego się podejmiemy, wyjdzie. Nie możemy jednak pozwolić na to, by strach przed porażką osłabiał nas i sprawiał, że nawet nie podejmiemy próby. Gdybyś miał pewność, że podjęte przez Ciebie działanie na pewno zakończy się sukcesem to, na co byś się odważył?

"Mogę zaakceptować porażkę, ale nie mogę zaakceptować braku próby. " - Michael Jordan #cytaty #cytat #motywacja
Opublikowany przez Izabela Gmińska na 18 styczeń 2017


5.       Przestań krytykować, narzekać i użalać się nad sobą

To, na czym się koncentrujesz rośnie i masz tego więcej. Jeśli stale marudzisz, krytykujesz i użalasz się nad sobą życie wciąż daje Ci więcej powodów, byś mógł to robić. Zawsze znajdzie się coś, co można potępić i coś, co można docenić – od Ciebie zależy na czym się skupisz.


Jeśli chcesz czerpać ze swojego życia więcej, doświadczać tego, co piękne to przestań wreszcie koncentrować się na tym, co nie sprawia Ci radości, co Cię osłabia. 

To, co możesz zmieniaj, a tam, gdzie zmiana nie jest możliwa, akceptuj. Naucz się odpuszczać, gdy widzisz, że walka nie ma sensu, ale nie użalaj się nad sobą, nie jęcz i nie marudź, bo tylko niepotrzebnie tracisz energię i sprawiasz, że rośnie Twoja frustracja.

A Ciebie co najczęściej powstrzymuje przed życiem pełnią życia?

Jeśli czujesz, że doszłaś lub doszedłeś do takiego punktu w swoim życiu, w którym potrzebujesz dokonać zmiany
czy to w sferze zawodowej, czy prywatnej, 

zacząć żyć wreszcie w zgodzie z sobą, a nie pod dyktando innych,

to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Dla kogo jest tej kurs?

Dla kobiet i mężczyzn.

Jeśli odnajdujesz siebie, w którymś z poniższych opisów, to ten kurs jest stworzony z myślą o Tobie:

1. Masz wrażenie, że żyjesz tylko po to, by spełniać oczekiwania wszystkich wokół, stale słyszysz, co masz zrobić, 
jak żyć, jak wychowywać dzieci, gdzie pracować
i już nawet nie wiesz, co tak naprawdę dla Ciebie jest ważne, w czym to Ty jesteś świetna
albo nawet jeśli wiesz, to nie potrafisz komunikować się asertywnie  i przez to w dalszym ciągu żyjesz pod ich dyktando,


2. Masz za sobą bolesne rozstanie, po którym straciłaś/eś pewność siebie i wiarę w miłość. Czujesz się skrzywdzona, samotna, porzucona i niechciana.
Może nawet czujesz się gorsza i niewiele warta,


3. Znasz swój cel, nawet bardzo Ci na nim zależy,(np. założenie swojego biznesu), ale nie działasz, bo boisz się, że jeszcze nie jesteś ekspertem, że jeszcze nie jesteś gotowa/y,  w Twojej głowie stale pojawiają się myśli ​​​​​​​"a, co jeśli nie wyjdzie lub spotkam się z krytyką innych?" 
I czekasz zamiast spełniać swoje marzenia.


Dzięki udziale w kursie online "Zbuduj siebie na nowo":


-   spojrzysz na swoje życie z lotu ptaka,

Przyjrzysz się bliżej sobie, swoim przekonaniom, mocnym stronom, wartościom, swoim sukcesom. Nauczysz się czerpać siłę ze swoich doświadczeń. 

Stworzysz swoje zasady postępowania, byś dużo łatwiej podejmowała ważne decyzji i by przede wszystkim były one spójne z Tobą.

Być może odkryjesz nawet pomysł na dalszy rozwój swojej kariery lub zdecydujesz się założyć własny biznes. 

-   dowiesz się jak skutecznie radzić sobie z głosem wewnętrznego krytyka i krytyką innych, często bliskich i ważnych dla Ciebie osób,

-   nauczysz się asertywnie komunikować, by Twoje zdanie, potrzeby, opinie wreszcie stały się tak samo ważne, jak potrzeby i zdanie innych osób.

W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi krok po kroku
 zbudować autentyczną pewność siebie i żyć na własnych zasadach!

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko 2 dni. ;)

0 komentarze: