ODBIERZ PREZENT

Jak często blokujesz swoje działania, tłumisz emocje, udajesz kogoś, kim nie jesteś tylko dlatego, że boisz się reakcji innych osób, tego c...

Co myślą o Tobie inni? Fakty i mity

Dodane przez | 08:31 2017/02/25
Jak często blokujesz swoje działania, tłumisz emocje, udajesz kogoś, kim nie jesteś tylko dlatego, że boisz się reakcji innych osób, tego co sobie o Tobie pomyślą, czy Cię polubią?

Ile razy chciałeś zabrać głos w dyskusji, ale nie zrobiłeś tego z obawy, że się wygłupisz? Jako dziecko byłeś spontaniczny, mówiłeś co myślałeś, robiłeś to, co chciałeś.

Jednak w późniejszym okresie coraz częściej zarówno od rodziców, jak i nauczycieli zacząłeś słyszeć: „tak nie wypada”, „bądź grzeczny, bądź ciszej, bądź… jakiś tam”, „przestań…”, „jesteś…”, „nie umiesz, nie nadajesz się”. By zyskać miłość i akceptację zacząłeś się powoli dostosowywać.

Aż w końcu totalnie się pogubiłeś. Nie wiedziałeś już kim jesteś, co potrafisz, jak chcesz żyć. Swoje zachowanie zacząłeś uzależniać od okoliczności zewnętrznych. Uwierzyłeś w:

Co myślą o Tobie inni? Fakty i mity.
fot. Meghan Duthu, unsplash.com 

MITY

Jeśli nie będę się wychylał, ludzie będą mnie lubili

Owszem, ale tylko ci, którzy muszą podbudować własne ego, którzy nie lubią konkurencji ani wyzwań. Dla całej reszty będziesz szary i nijaki. Pozbawiony własnego zdania, mało ambitny i słaby. Dodatkowo, co gorsza nigdy nie wykorzystasz własnego potencjału – wciąż będziesz się hamował, by nie powiedzieć za dużo, by przypadkiem kogoś nie urazić, nie zająć czyjegoś miejsca.

Nigdy nie zadowolisz wszystkich wokół, bez względu na to, czy będziesz stał na uboczu, czy też błyszczał na pierwszym planie – nieważne, co wybierzesz zawsze będą ludzie, którzy będą Cię lubili i szanowali, jak też tacy, dla których niewiele będziesz znaczył. I Ty dobrze o tym wiesz, jednak wciąż łudzisz się, że być może jest inaczej, a bojąc się odrzucenia przez innych, rezygnujesz z siebie.


Jeśli będę taki jak inni, będę rozumiany i akceptowany

Każdy wie, że warto być oryginalnym, żyć w zgodzie ze sobą, jednak inność wciąż przeraża. Nie lubimy czuć na sobie dwuznacznych spojrzeń, dlatego też na bieżąco śledzimy trendy w modzie, by jeśli się wyróżnić to, w tę stronę, która obecnie jest akceptowana.

Własnymi przemyśleniami dzielimy się jedynie w gronie najbliższych osób, a tam gdzie grunt staje się niepewny stajemy się ostrożni, ważymy słowa, obserwujemy reakcję - by w razie czego móc się szybko wycofać lub obrócić sytuację w żart. Milczymy nawet wtedy, gdy w środku wszystko się gotuje. Akceptacja ma swoją cenę - tylko, czy warto ją płacić?

A co się stanie, jeśli przestaniesz przejmować się opinią innych, jeśli postawisz na siebie?


RZECZYWISTOŚĆ

Jeśli będę sobą, część osób odejdzie

Część Twoich znajomych wykreśli Cię ze swojej listy, a gdy się przypadkowo spotkacie może nawet będą udawali, że Cię nie znają. Jednak w dłuższej perspektywie to nie ma znaczenia. W ich miejsce przyjdą nowe osoby. Takie, przy których będziesz mógł być sobą, ze swoimi zaletami i wadami, ze swoim spojrzeniem na życie. Nie będziesz już musiał nikogo udawać, nikomu chcieć się przypodobać - przestaniesz grać. Zyskasz szacunek do siebie i spokój.

W momencie, gdy zaczniesz realizować siebie, odkrywać swój potencjał - część osób w Twoim towarzystwie poczuje się onieśmielona – to będą osoby, które doskonale wiedzą, że je również stać na więcej, jednak nie mają w sobie tyle siły i determinacji, by cokolwiek zmienić. Kiedy zaczniesz im pokazywać, że można więcej, oni zamiast brać przykład, będą woleli poszukać osób, które również podzielają ich zdanie. Ty już nie będziesz tam pasował.

Co myślą o Tobie inni? Fakty i mity.
fot. Providence Doucet, unsplash.com
Jeśli będę sobą, wystawię się na zranienie

Owszem, dlatego tak ważne jest byś zbudował pewność siebie, znał swoją wartość, byś poznał swoje mocne strony, wartości i określił cele. Jeśli będziesz osobą silną wewnętrznie, jakakolwiek krytyka przestanie Cię boleć – będziesz umiał odróżnić budujący feedback od wylewania gorzkich żali.

Część osób z Twojego otoczenia nie będzie mogła znieść tego, że odważyłeś się żyć po swojemu i realizować swoje pasje, zamiast podążać utartą ścieżką schematów. Swoimi docinkami będą chcieli sprawić, byś znów wrócił do dawnego poziomu. Jednak, gdy tylko odważysz się być sobą nie będzie miało już dla Ciebie znaczenia, co myślą i mówią ci, którzy nie odważyli się pójść własną drogą. 

Jeśli Ty nie będziesz sobą to, kto nim będzie? Pozbawisz świat pięknych darów, które tylko Ty mogłeś mu ofiarować, a pod koniec życia patrząc wstecz będziesz żałował, że nie odważyłeś się żyć po swojemu - próbować, ryzykować, zaczynać wciąż od nowa. A co jeśli jesteś tu raz i drugiej szansy nie będzie? Wykorzystaj tę chwilę.


Jeśli będę sobą, będę się realizował

To przykre jak wiele osób męczy się w swojej pracy. Wykonują ją poprawnie, każdego dnia po kilka godzin, nie czując przy tym żadnej satysfakcji. I nawet co miesięczna wypłata nie jest w stanie tego zmienić. W pewnym momencie życia zamiast zapytać siebie "co tak naprawdę daje mi szczęście?", wybrali stałą pensję i w miarę bezpieczną posadę. Potem wytłumaczyli sobie, że tak przecież jest dla nich najlepiej, że tak jest najrozsądniej.

Jednak gdzieś tam w środku, wciąż jakiś cichy głos nie daje im spokoju. Przypomina im, że stać ich na więcej, że to jeszcze nie są wyżyny ich możliwości, że nie realizują w pełni swojego potencjału. Jedni ten głos usilnie uciszają, stwierdzając, że już za późno, że to bez sensu, za duże ryzyko. Inni zaczynają się zastanawiać jakie zmiany mogą wprowadzić i szukają nowych rozwiązań, by móc realizować siebie. Przyjrzyj się co łączy ludzi, którzy odnoszą największe sukcesy, a odkryjesz, że kochają to, co robią i są przy tym sobą.


Pamiętaj:
  • nie siedzisz w czyjejś głowie, więc nie możesz wiedzieć, co on o Tobie myśli. Możesz co prawda w swojej głowie kręcić przeróżne filmy dotyczące tego, co oznacza, że ktoś zachował się albo spojrzał spojrzał na Ciebie w określony sposób, ale to, że akurat naprawdę odgadniesz czyjeś myśli i intencje graniczy z cudem. 
  • ludzie są zbyt zajęci sobą i swoim życiem, by mieć czas i chęć rozmyślać nad Twoim. Mają dość swoich problemów i zmartwień, by mieć jeszcze siłę roztrząsać Twoje niepowodzenia czy dostrzegać Twoje sukcesy. Skąd więc pomysł, że inni ludzie cokolwiek o Tobie pomyślą?
  • dosyć często tak naprawdę opinia innych w ogóle Cię nie obchodzi. Jakie to ma znaczenie co inni sobie o Tobie pomyślą? Zastanów się, czy rzeczywiście blokują Cię czyjeś poglądy na Twój temat, czy może jest to dobre usprawiedliwienie do tego, by niczego w swoim życiu nie zmieniać?
Co myślą o Tobie inni? Fakty i mity.
fot. rawpixel.com, unsplash.com
Gdybym ja miała się przejmować tym, co inni mogą sobie o mnie pomyśleć to nigdy nie odważyłabym się na to, by rozpocząć pisanie bloga i występować publicznie. Tak bardzo zastanawiałabym się nad każdym wypowiadanym słowem i analizowała każdy ruch. 

Ile obecnych osób, tyle opinii, a w obawie, by przypadkiem nikogo nie urazić i każdemu się spodobać przestałabym być sobą. Wówczas wszelkie te działania straciłyby sens. Ludzie czują kiedy jesteś autentyczny, a kiedy udajesz. A nikt nie lubi być okłamywany.

Tracąc siebie, tracisz wszystko, co cenne. Chcąc się przypodobać komukolwiek zaczynasz udawać i dostosowywać się. W momencie, gdy wybierasz siebie, wszystko inne staje się mało istotne - realizując swój potencjał i podążając własną drogą, przestajesz przejmować się tym, na co nie masz wpływu. Bycie sobą wymaga odwagi, jednak dopiero wtedy, gdy zrzucisz wszystkie maski i odkryjesz siebie, staniesz się naprawdę wolny i szczęśliwy.

Wybierz, więc siebie.


Jeśli czujesz, że doszłaś lub doszedłeś do takiego punktu w swoim życiu, w którym potrzebujesz dokonać zmiany
czy to w sferze zawodowej, czy prywatnej, 

zacząć żyć wreszcie w zgodzie z sobą, a nie pod dyktando innych,

to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Dla kogo jest tej kurs?

Dla kobiet i mężczyzn.

Jeśli odnajdujesz siebie, w którymś z poniższych opisów, to ten kurs jest stworzony z myślą o Tobie:

1. Masz wrażenie, że żyjesz tylko po to, by spełniać oczekiwania wszystkich wokół, stale słyszysz, co masz zrobić, 
jak żyć, jak wychowywać dzieci, gdzie pracować
i już nawet nie wiesz, co tak naprawdę dla Ciebie jest ważne, w czym to Ty jesteś świetna
albo nawet jeśli wiesz, to nie potrafisz komunikować się asertywnie  i przez to w dalszym ciągu żyjesz pod ich dyktando,


2. Masz za sobą bolesne rozstanie, po którym straciłaś/eś pewność siebie i wiarę w miłość. Czujesz się skrzywdzona, samotna, porzucona i niechciana.
Może nawet czujesz się gorsza i niewiele warta,


3. Znasz swój cel, nawet bardzo Ci na nim zależy,(np. założenie swojego biznesu), ale nie działasz, bo boisz się, że jeszcze nie jesteś ekspertem, że jeszcze nie jesteś gotowa/y,  w Twojej głowie stale pojawiają się myśli ​​​​​​​"a, co jeśli nie wyjdzie lub spotkam się z krytyką innych?" 
I czekasz zamiast spełniać swoje marzenia.


Dzięki udziale w kursie online "Zbuduj siebie na nowo":


-   spojrzysz na swoje życie z lotu ptaka,

Przyjrzysz się bliżej sobie, swoim przekonaniom, mocnym stronom, wartościom, swoim sukcesom. Nauczysz się czerpać siłę ze swoich doświadczeń. 

Stworzysz swoje zasady postępowania, byś dużo łatwiej podejmowała ważne decyzji i by przede wszystkim były one spójne z Tobą.

Być może odkryjesz nawet pomysł na dalszy rozwój swojej kariery lub zdecydujesz się założyć własny biznes. 

-   dowiesz się jak skutecznie radzić sobie z głosem wewnętrznego krytyka i krytyką innych, często bliskich i ważnych dla Ciebie osób,

-   nauczysz się asertywnie komunikować, by Twoje zdanie, potrzeby, opinie wreszcie stały się tak samo ważne, jak potrzeby i zdanie innych osób.

W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi krok po kroku
 zbudować autentyczną pewność siebie i żyć na własnych zasadach!

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko 2 dni. ;)


0 komentarze: