ODBIERZ PREZENT

Czy zastanawiałeś się kiedyś co tak naprawdę oznacza dla Ciebie „bycie człowiekiem sukcesu” . To, kiedy będziesz mógł uznać, że nim jesteś?...

Co zadecyduje o Twoim sukcesie?

Dodane przez | 21:02 2017/02/08
Czy zastanawiałeś się kiedyś co tak naprawdę oznacza dla Ciebie „bycie człowiekiem sukcesu”. To, kiedy będziesz mógł uznać, że nim jesteś? Dla każdego z nas sukces oznacza coś innego. Jest subiektywny. Jak często na co dzień wpadamy w pułapkę społecznego wzorca sukcesu? Wciąż gonimy ideały z okładek kolorowych czasopism, reklam i opinii innych. Tak rzadko zastanawiamy się nad tym, czym tak naprawdę sukces jest dla nas? Niejednokrotnie wydaje nam się, że dopiero wtedy, gdy stan naszego konta osiągnie wymarzoną przez nas liczbę będziemy wreszcie spełnieni – będziemy mogli w końcu realizować swoje pasje, znajdziemy czas dla rodziny, wybudujemy upragniony dom, kupimy sportowe auto i kilka razy w roku będziemy siedzieć w egzotycznym miejscu pod palmami. Często nawet nie zastanawiając się nad tym, czy tak naprawdę zależy nam na tym wszystkim. Wypruwamy sobie żyły po to, by realizować cele, które niekoniecznie są nasze. 

Dlatego, po pierwsze...

Stwórz swoją definicję sukcesu...

Jak często cudze cele przyjmujemy za swoje, podążamy w kierunku ich realizacji, a gdy już stają się naszym udziałem wcale nie czujemy szczęścia? Czy zdarzyło Ci się zrealizować jakiś istotny cel po czym wcale nie czułeś ogromnej radości i satysfakcji? Poświęciłeś wiele czasu i energii, efekt końcowy był naprawdę dobry, a Ty czułeś pustkę. Patrzyłeś na swoje osiągnięcie i czułeś się oszukany. Jeżeli tak się stało, to już wiesz, dlatego tak istotne jest byś stworzył swoją definicję sukcesu - byś określił kiedy będziesz naprawdę szczęśliwą i spełnioną jednostką. Zastanów się nad tym: kiedy to Ty będziesz mógł powiedzieć, że czujesz się człowiekiem sukcesu, po czym poznasz, że nim się stałeś?

Stworzenie swojej własnej definicji sukcesu pozwoli Ci skuteczniej wyznaczać swoje cele, czerpać więcej satysfakcji z codziennych zadań, ale przede wszystkim wskaże kierunek, w którym powinieneś podążać.

Dla mnie sukces oznacza: mieć czas i siłę na wszystko, co dla mnie ważne - na bliskie relacje z moją rodziną i partnerem, na rozwój, sport i biznes. Możliwość realizowania swojego potencjału, niezależność finansową i zawodową.

Co zadecyduje o Twoim sukcesie?
fot. Lance Asper, unsplash.com

Ciesz się już samą drogą...

Tak bardzo skupiamy się na efekcie końcowym, na tym, by wreszcie dany cel został zrealizowany, że zapominamy o tym, że tak naprawdę najwięcej radości i satysfakcji daje nam już sama droga do niego. Te chwile kiedy wciąż jeszcze jesteśmy w połowie, kiedy skupiamy się i dążymy do tego, co jest dla nas ważne. Tak często zapominamy, że droga do celu trwa niejednokrotnie nawet kilka miesięcy czy lat, zaś moment gdy możemy wreszcie świętować jego osiągnięcie to zaledwie kilka chwil. Stąd tak ważne jest, by czerpać radość już z samej drogi, z tych wszystkich napotkanych wyzwań, drobnych sukcesów – by zauważać, doceniać i celebrować te chwile, które przybliżają nas do czegoś większego.

Doskonal siebie...

Przy realizacji celu liczy się nie tylko to, co osiągniesz, ale przede wszystkim to, kim się staniesz - jakie cechy będziesz musiał w sobie wykształcić, jakie nowe umiejętności zdobyć, jaką wiedzę posiąść. Być może konieczne okaże się wykształcenie w sobie nowych nawyków, narzucenie większej samodyscypliny i konsekwencji. Rezygnacja z tych wszystkich przekonań, które Ci nie służą i skupienie na tym, co przybliży Cię do upragnionych efektów.

Zapłać cenę...

Każdy sukces ma swoją cenę. Możesz osiągnąć naprawdę wiele pod warunkiem, że zdecydujesz się ponieść tego koszty. Zdrowie, bliskie relacje z rodziną, przyjaciele na których możesz liczyć, czas na pasje, rozwój osobisty i zawodowy – wszystko to wymaga pełnego zaangażowania i rezygnacji z czegoś. Nie dasz rady w tym samym czasie realizować się na każdej możliwej płaszczyźnie - musisz wybierać na co w danym momencie chcesz przeznaczyć swój czas. Możesz mieć wszystko, ale po kolei. Każdy sukces wymaga też wiary w siebie oraz swoje możliwości, a także wysokiego poczucia własnej wartości. Musisz czuć, że zasługujesz na wszystko, co jest dla Ciebie istotne - na wspaniałego partnera, pracę, w której będziesz się realizował, zdrową i szczupłą sylwetkę. Zasługujesz na to, by Twoje życie było odbiciem Twoich najskrytszych pragnień.

Wykonaj pracę...

Gdy już stworzysz swoją definicję sukcesu, wyznaczysz cele, które przybliżą Cię do upragnionej rzeczywistości, niezbędne stanie się podjęcie działania. Konsekwentne i wytrwałe podejmowanie kolejnych czynności, wykształcenie w sobie samodyscypliny - by robić to, co trzeba, wtedy kiedy trzeba, bez względu na to, czy mamy wówczas na to ochotę, czy też odczuwamy totalny jej brak. Każdy sukces poprzedzony jest wysiłkiem, stopniowym, często żmudnym przechodzeniem od jednego punktu do drugiego, nie widząc przy tym przez długi czas większego rezultatu.

"Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej." - Henry Ford #dzieńdobry #cytaty #cytat #motywacja
Opublikowany przez Izabela Gmińska na 28 stycznia 2017


Doceniaj to, co już masz...

Jeśli będziesz się koncentrował jedynie na brakach, na tym czego wciąż Ci potrzeba byś mógł czuć się człowiekiem sukcesu, stale będziesz gonił od jednego celu do drugiego, nigdy nie zaznając pełni szczęścia. To na czym się koncentrujesz rośnie. Jeśli już dziś potrafisz dziękować za to co masz, to w Twoim życiu będzie coraz więcej sytuacji, za które będziesz mógł wyrazić wdzięczność. Tak często skupiamy się na tym, czego nam brak, że zapominamy podziękować za każdy kolejny dzień, za osoby, które już nas otaczają. W pogoni za kolejnymi celami zapominamy, że wiele z tego, co już teraz mamy wcale nie jest wieczne - zwłaszcza jeśli chodzi o relacje. Dlatego doceniaj to, póki jeszcze masz co.

Popełniaj błędy i wyciągaj z nich lekcje...

Nie można także zapomnieć o tym, że osiągnięcie sukcesu bardzo często zostaje poprzedzone pasmem porażek, niepowodzeń i chwil zwątpienia. Jesteśmy wystawiani na próbę, sprawdzana jest nasza wytrwałość i konsekwencja, nasza wiara w siebie i swoje możliwości oraz to, czy naprawdę nam zależy. Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, by dany cel stał się naszym udziałem, jak wiele zaryzykować, jak wiele dać z siebie? Sukces osiągają Ci, którzy pomimo wielu przeszkód, niepowodzeń wciąż wstają i walczą. Z każdej porażki wyciągają lekcje i idą dalej mądrzejsi o nowe doświadczenie. Za każdym razem, gdy cel będzie naprawdę ambitny pojawią się trudności. Im częściej będziesz stawiał im czoła, tym szybciej osiągniesz to, co zaplanowałeś.

Co dla Ciebie oznacza bycie człowiekiem sukcesu? Po czym poznasz, że osiągnąłeś sukces?

Odbierz prezent bezpłatny e-book

"Z czego warto zrezygnować, by sobie życia
nie zmarnować?


I dokonaj zmian, dzięki którym nareszcie zaczniesz, czerpać radość, realizować swój potencjał i żyć w zgodzie z sobą!


A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak wzmocnić swoją pewność siebie i budować wartościowe relacje dołącz do grupy na Facebooku: www.facebook.com

0 komentarze: