ODBIERZ PREZENT

Czasami jest tak, że przygotowujemy się do czegoś miesiącami, a nawet latami, wykonujemy swój plan, ale w ostatniej chwili coś idzie nie ta...

Gdy życie Cię doświadcza, a Twój związek się rozpadł – liczy się Twoja odpowiedź

Dodane przez | 22:07 2017/03/06
Czasami jest tak, że przygotowujemy się do czegoś miesiącami, a nawet latami, wykonujemy swój plan, ale w ostatniej chwili coś idzie nie tak. Ponosimy klęskę. I nie zawsze mamy na to wpływ.

Przychodzą w życiu takie momenty, kiedy jedyne, co chce się zrobić to usiąść i płakać, kiedy czujemy, że nie mamy kontroli, że znaleźliśmy się w punkcie, z którego kompletnie nie potrafimy wyjść.

To prawda, że życie potrafi dać nam skutecznie po twarzy, zwalić z nóg i pozbawić nadziei. Każdy z nas przeżył takie momenty i każdego z nas ponownie kiedyś takie chwile doświadczą. Czasami zastanawiamy się jak mogło do tego dojść, pytamy „dlaczego my?”, „dlaczego teraz?”.

Często są to pytania, które pozostają bez odpowiedzi.

Gdy życie Cię doświadcza, a Twój związek się rozpadł – liczy się Twoja odpowiedź
fot. freestocks.org, unsplash.com

Przejmij odpowiedzialność

Podejmując jakąkolwiek decyzję nigdy nie znamy wszystkich jej konsekwencji. Czasami jedno przypadkowe spotkanie potrafi skutecznie zmienić nasze życie, nie zawsze w tę stronę, w którą byśmy chcieli. Jednak bez względu na to jak bardzo życie dało Ci w kość, jak bardzo zawiodłeś się na kimś, kogo kochałeś, jak wiele straciłeś - wciąż masz wybór.

Patrząc na okoliczności, których nie przewidziałeś, ale które stały się jednak Twoim udziałem wciąż możesz zadecydować jakiej odpowiedzi udzielisz. Co zrobisz, gdy już stało się najgorsze? Zaakceptuj tę sytuację, bez względu na to jak bardzo boli i zamiast z tym dyskutować, przejmij pełną odpowiedzialność za to, jak teraz postąpisz, co wybierzesz.


Proś o pomoc

Bez względu na to jak bardzo życie Cię doświadczy, zawsze to Ty decydujesz - jak mu odpowiesz. Możesz się poddać, zwątpić w siebie, w miłość, w ludzi, a możesz wyciągnąć lekcje i silniejszy wciąż iść na przód.

Czasami jednak ciężar doświadczeń jest tak duży, że nie będziesz potrafił sam go udźwignąć, a wtedy zamiast się wycofywać, popadać w rozpacz i zwątpienie, jedynym co można dla siebie zrobić i co warto uczynić to poszukać specjalisty - kogoś, kto pochyli się nad Twoim problemem i pomoże przez to przejść.

Nie zawsze będziesz w stanie sam ze wszystkim sobie poradzić, dlatego jeśli czujesz, że przeszłość wciąż Cię skutecznie hamuje, szukaj pomocy i nie wstydź się o nią prosić.


Zawsze masz wybór

Jednym z trudnych doświadczeń jest rozpad związku. Nie chodzi mi tu o sytuacje, kiedy wciąż jeszcze jesteście razem i rozważacie możliwość rozstania, lub jedno z Was rozważa taką opcję.

Mówię tu o takim punkcie, gdzie Wasz związek już się rozpadł, o takich sytuacjach, kiedy żadna rozmowa już niczego nie zmieni, kiedy ta druga osoba podjęła decyzję, że nie widzi dla Was więcej miejsca w swoim życiu.

Niektórzy z Was  w takiej sytuacji karmią się nadzieją, że to się zmieni, że przemyśli, że wróci, że doceni, co stracił/a – i żyją w takim zawieszeniu.

Czekacie na kogoś, kto w pewnym momencie zdecydował, że chcesz żyć inaczej, kto często już nawet układa sobie życie z kimś innym, ale Wy wciąż wierzycie, że to tylko stan przejściowy, że skoro było tak pięknie, to niemożliwe, że to już koniec.
Nie chcecie się z tym pogodzić.

Gdy życie Cię doświadcza, a Twój związek się rozpadł – liczy się Twoja odpowiedź
fot. freddie marriage, unsplash.com

I możecie owszem wybrać czekanie aż zmieni zdanie (co może nigdy nie nadejść), czy aż Wam przejdzie albo - możecie zdecydować, że Wy również już teraz podejmiecie decyzję - jak ma ta relacja dalej wyglądać.
Z własnego doświadczenia i obserwacji otoczenia jakoś mało wierzę w sukces takich powrotów.

Dlatego warto dość szybko uświadomić sobie, że nastał koniec.

Przestać żyć złudzeniami, że to się zmieni, że przemyśli. Tracicie wówczas czas i energię oraz możliwość uporania się z tą sytuacją. Im szybciej wyznaczysz w jaki sposób chcesz teraz żyć, tym szybciej zaczniesz normalnie funkcjonować.

Pomoże Ci to w chwilach zwątpienia, w momencie, gdy ta druga osoba zechce jednak z jakiegokolwiek powodu znów podjąć z Tobą kontakt - wówczas będziesz mógł wtedy świadomie zadecydować, co wybierasz, jak się zachowasz.

Być może czasami czekanie ma sens. Jednak za każdym razem zapytaj siebie „jak się z tym czujesz?” i „jakie masz możliwości?”.
Jeśli sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana, wchodzą w nią kolejne osoby (dzieci) to warto zwrócić się o pomoc do specjalisty, który pomoże Wam wybrać najlepszą opcję i przejść przez te traumatyczne chwile.

Często tak naprawdę na poziomie logicznym doskonale wiecie, co powinniście zrobić, ale gdy w grę zaczynają wchodzić emocje zaczynacie się gubić.
Dajcie sobie wtedy czas.
Przemyślcie na spokojnie jakie macie możliwości i która z nich wydaje Wam się być najlepszą.

Za każdym jednak razem wybierajcie szacunek i miłość do siebie.
Nie pozwólcie, by ktoś lub coś usilnie obniżało Wasze poczucie wartości i niszczyło pewność siebie.


Wyciągaj lekcje

Z każdego trudnego momentu wyciągaj lekcje – „co ta sytuacja mówi o mnie” i „czego się z niej nauczyłem, jakie mam wnioski”.
W przeciwnym razie życie znów w pewnym momencie w podobny sposób Cię doświadczy.

Jeśli nie zastanowisz się jakie były przyczyny rozpadu poprzedniego związku, czego już w kolejnym na pewno nie chcesz, co możesz zmienić na przyszłość – to po pewnym czasie znów znajdziesz partnera, który będzie odzwierciedlał cechy poprzedniego, ponownie pojawią się te same problemy i dylematy.
Jeśli tego nie przepracujesz to w pewnym momencie odtworzysz ten sam, znany sobie scenariusz.

Wyciągaj lekcje ze swojego doświadczenie, nie pozwalając przy tym, by to, co się wydarzyło w dalszym etapie życia dalej Cię hamowało.
Jeśli doświadczyłeś naprawdę trudnych chwil i samo przeanalizowanie tego nie pomoże Ci w uporaniu się z tą sytuacją to poszukaj pomocy u specjalisty. Pamiętaj, że stawką jest Twoje dalsze szczęśliwe życie.


Masz w sobie siłę

Zawsze masz w sobie siłę do tego, by wyjść z każdej, choćby nie wiem jak beznadziejnej sytuacji. Czasami jednak potrzeba na to czasu, czy wsparcia innych osób.
Nie zostawaj ze swoimi problemami sam. Szukaj rozwiązania, innej drogi.

Naucz się też dostrzegać możliwości, jakie wynikają z tej obecnie niezbyt sprzyjającej sytuacji - wypisz wszystkie plusy jakie przychodzą Ci na myśl, nawet jeśli przychodzą z trudem, to zawsze jakieś się znajdą.

W życiu zawsze liczy się Twoja odpowiedź.
Nieważne jak bardzo życie Cię doświadczy, największe znaczenie ma to, co z tym zrobisz, jak zareagujesz i co wybierzesz.


Jeśli czujesz, że doszłaś lub doszedłeś do takiego punktu w swoim życiu, 
w którym potrzebujesz dokonać zmianyczy to w sferze zawodowej, czy prywatnej, 

zacząć żyć wreszcie w zgodzie z sobą, a nie pod dyktando innych,

to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Dla kogo jest tej kurs?

Dla kobiet i mężczyzn.

Jeśli odnajdujesz siebie, w którymś z poniższych opisów, to ten kurs jest stworzony z myślą o Tobie:

1. Masz wrażenie, że żyjesz tylko po to, by spełniać oczekiwania wszystkich wokół, stale słyszysz, co masz zrobić, 
jak żyć, jak wychowywać dzieci, gdzie pracować
i już nawet nie wiesz, co tak naprawdę dla Ciebie jest ważne, w czym to Ty jesteś świetna
albo nawet jeśli wiesz, to nie potrafisz komunikować się asertywnie  i przez to w dalszym ciągu żyjesz pod ich dyktando,


2. Masz za sobą bolesne rozstanie, po którym straciłaś/eś pewność siebie i wiarę w miłość. Czujesz się skrzywdzona, samotna, porzucona i niechciana.
Może nawet czujesz się gorsza i niewiele warta,


3. Znasz swój cel, nawet bardzo Ci na nim zależy,(np. założenie swojego biznesu), ale nie działasz, bo boisz się, że jeszcze nie jesteś ekspertem, że jeszcze nie jesteś gotowa/y,  w Twojej głowie stale pojawiają się myśli ​​​​​​​"a, co jeśli nie wyjdzie lub spotkam się z krytyką innych?" 
I czekasz zamiast spełniać swoje marzenia.


Dzięki udziale w kursie online "Zbuduj siebie na nowo":


-   spojrzysz na swoje życie z lotu ptaka,

Przyjrzysz się bliżej sobie, swoim przekonaniom, mocnym stronom, wartościom, swoim sukcesom. Nauczysz się czerpać siłę ze swoich doświadczeń. 

Stworzysz swoje zasady postępowania, byś dużo łatwiej podejmowała ważne decyzji i by przede wszystkim były one spójne z Tobą.

Być może odkryjesz nawet pomysł na dalszy rozwój swojej kariery lub zdecydujesz się założyć własny biznes. 

-   dowiesz się jak skutecznie radzić sobie z głosem wewnętrznego krytyka i krytyką innych, często bliskich i ważnych dla Ciebie osób,

-   nauczysz się asertywnie komunikować, by Twoje zdanie, potrzeby, opinie wreszcie stały się tak samo ważne, jak potrzeby i zdanie innych osób.

W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi krok po kroku
 zbudować autentyczną pewność siebie i żyć na własnych zasadach!

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko 2 dni. ;)

0 komentarze: