ODBIERZ PREZENT

Jak często wciąż karzesz się za błędy z przeszłości? Rozpamiętujesz swoje porażki i niedociągnięcia, sytuacje, w których powiedziałeś za du...

Bądź wyrozumiały wobec siebie

Dodane przez | 17:57 2017/04/17
Jak często wciąż karzesz się za błędy z przeszłości? Rozpamiętujesz swoje porażki i niedociągnięcia, sytuacje, w których powiedziałeś za dużo lub nie odezwałeś się wcale.

Każdy z nas ma na swoim koncie sukcesy (zarówno te małe - których często nie zauważamy, jak i te duże), ale również porażki. Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem i po naszej myśli. Czasami bez względu na to jak bardzo się staramy, nie wychodzi.

Dziś pragnę Cię zachęcić do tego, byś wykazał się większą wyrozumiałością w stosunku do siebie i przestał się biczować swoją niedoskonałością.

Bądź wyrozumiały wobec siebie
fot. Alexandru Zdrobău, unsplash.com
Nie ma na świecie człowieka, który nigdy by się nie mylił, nie podjął złych decyzji i odnosił same sukcesy. Każdy z nas ma w sobie piękne cechy, zarówno te dotyczące charakteru, jak i wyglądu. Każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego. Jak również każdy z nas ma jakieś wady oraz niedoskonałości.

Czasami robimy wszystko, by je ukryć przed innymi, a nawet przed samym sobą. Nie chcemy się z nimi zmierzyć, wolimy udawać, że nie istnieją. Innym razem z kolei wyolbrzymiamy je do tego stopnia, że wszyscy inny są dobrzy, a my beznadziejni.
Warto zatem zachować pewien balans, zrozumieć, że nie wszystko w nas jest doskonałe, ale też nie jest tak, że jesteśmy totalnie do niczego.

Wybacz sobie swoje błędy, niedoskonałości i porażki

Nie każda decyzją, którą podjąłeś okazała się z perspektywy czasu słuszna. Jednak zamiast stale to rozpamiętywać i wciąż czuć się źle z tego powodu zastanów się:
  • czego dzięki temu się nauczyłem?
  • co mogę zrobić lepiej następnym razem?
Kiedyś Edison usłyszał, że zanim odkrył żarówkę popełnił ponad 10 000 błędów. Jednak on stwierdził, że nie odniósł porażki, a jedynie odkrył 10 000 sposobów, które nie działają.

Zastanów się jaką informację zwrotną dostałeś z każdej sytuacji, która nie poszła po Twojej myśli i idź dalej. Odpuść sobie. Nie chowaj urazy do siebie, ani do inny osób, które w jakikolwiek sposób Cię skrzywdziły.

Dzięki tym wszystkim wydarzeniom, które miały miejsce w Twoim życiu, dziś jesteś tą osobą, którą jesteś. To one Cię ukształtowały. Nie wypieraj się swojej przeszłości, ale nie pozwól też, by wpływała na Twoją przyszłość.

Wybacz sobie bycie nieidealnym, wybacz sobie wszystkie negatywne działania, porzuć ten zbędny balast, który stale ze sobą dźwigasz.

Zamiast zatem stale biczować się swoimi porażkami 
i niepowodzeniami, zamiast porównywać się 
do innych i wciąż czuć się gorszym 
warto zapytać siebie:
  • czy dziś jestem lepszy od siebie z wczoraj?
Każda porażka ma sens tylko wtedy, gdy wyciągniesz z niej lekcję, gdy zastanowisz się co w przyszłości możesz w podobnej sytuacji zrobić inaczej. Staraj się też każdego dnia być chociaż odrobinę lepszym od siebie, z dnia poprzedniego.

Jeśli masz przed sobą jakiś duży, ważny cel to zamiast się zniechęcać, że jego osiągniecie nie przychodzi tak łatwo i tak szybko jakbyś sobie życzył – zastanów się jakie małe kroki możesz codziennie wykonać, by choć odrobinę się do niego zbliżyć.

Nic co jest warte uwagi i osiągnięcia nie przychodzi znienacka.
Przeważnie potrzebne jest włożenie wysiłku, pracy, systematyczne działanie, które czasami kompletnie nie pójdzie po naszej myśli. Ale wtedy zamiast się zniechęcać warto się zastanowić, co zrobić, by było lepiej.

Bądź wyrozumiały wobec siebie
fot. Denys Nevozhai, unsplash.com

Nie porzucaj swoich marzeń i pragnień tylko dlatego, 
że droga do nich jest dłuższa 
i bardziej wyboista niż na początku myślałeś. 

To tak jak chodzeniem po górach. U ich podnóży wydaje Ci się, że odcinek wcale nie jest taki duży, że dość szybko go pokonasz. Jednak z każdym kolejnym krokiem widzisz jak bardzo się myliłeś.

I kiedy już myślisz, że osiągnąłeś szczyt okazuje się, że to był jedynie fragment tej góry, ale z dołu nic więcej nie widziałeś, że jednak wciąż musisz pokonać dalszą odległość, by móc się na nim znaleźć.

W życiu też czasami nie przewidzisz wszystkich trudności, jakie mogą pojawić się po drodze ku Twoim pragnieniom, ale zawsze wtedy masz wybór:
  • iść dalej lub zejść z powrotem na dół
W obu przypadkach wciąż pozostajesz w ruchu – jednak, gdy zdecydujesz się iść do góry, prędzej, czy później znajdziesz się na szczycie.

Dlatego wytrwaj i wiedz, że porażki są czymś nieuniknionym. Są niezbędnym elementem sukcesu. To one uczą Cię co działa, a co niekoniecznie wychodzi, to one budują Twój charakter i sprawdzają determinację.

Za każdym razem, gdy zechcesz się poddać zdecyduj, że zrobisz tylko jeden krok. Jeden mały krok, ale wciąż do przodu, a pewnego dnia zamiast marzyć o szczycie, będziesz oglądał z niego widoki.

Nieważne w jakim punkcie swojego życia dziś jesteś, 
nigdy nie jest za późno, 
byś zdecydował się żyć tak, jak pragniesz.

Twoje dotychczasowe wybory sprawiły, że Twoje życie dziś wygląda tak, a nie inaczej. Jednak Twoje obecne decyzje sprawią, że może wyglądać zupełnie inaczej.

To Ty wybierasz, w którą stronę chcesz podążać i jakie pragnienia chcesz zrealizować.
To Ty decydujesz, czy przeszłość wciąż będzie Cię blokować, czy strach przed porażką będzie Cię wstrzymywał, czy też postanowisz codziennie wykonać jeden mały krok.


Jeśli czujesz, że doszłaś lub doszedłeś do takiego punktu w swoim życiu, 
w którym potrzebujesz dokonać zmianyczy to w sferze zawodowej, czy prywatnej, 

zacząć żyć wreszcie w zgodzie z sobą, a nie pod dyktando innych,

to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Dla kogo jest tej kurs?

Dla kobiet i mężczyzn.

Jeśli odnajdujesz siebie, w którymś z poniższych opisów, to ten kurs jest stworzony z myślą o Tobie:

1. Masz wrażenie, że żyjesz tylko po to, by spełniać oczekiwania wszystkich wokół, stale słyszysz, co masz zrobić, 
jak żyć, jak wychowywać dzieci, gdzie pracować
i już nawet nie wiesz, co tak naprawdę dla Ciebie jest ważne, w czym to Ty jesteś świetna
albo nawet jeśli wiesz, to nie potrafisz komunikować się asertywnie  i przez to w dalszym ciągu żyjesz pod ich dyktando,


2. Masz za sobą bolesne rozstanie, po którym straciłaś/eś pewność siebie i wiarę w miłość. Czujesz się skrzywdzona, samotna, porzucona i niechciana.
Może nawet czujesz się gorsza i niewiele warta,


3. Znasz swój cel, nawet bardzo Ci na nim zależy,(np. założenie swojego biznesu), ale nie działasz, bo boisz się, że jeszcze nie jesteś ekspertem, że jeszcze nie jesteś gotowa/y,  w Twojej głowie stale pojawiają się myśli ​​​​​​​"a, co jeśli nie wyjdzie lub spotkam się z krytyką innych?" 
I czekasz zamiast spełniać swoje marzenia.


Dzięki udziale w kursie online "Zbuduj siebie na nowo":


-   spojrzysz na swoje życie z lotu ptaka,

Przyjrzysz się bliżej sobie, swoim przekonaniom, mocnym stronom, wartościom, swoim sukcesom. Nauczysz się czerpać siłę ze swoich doświadczeń. 

Stworzysz swoje zasady postępowania, byś dużo łatwiej podejmowała ważne decyzji i by przede wszystkim były one spójne z Tobą.

Być może odkryjesz nawet pomysł na dalszy rozwój swojej kariery lub zdecydujesz się założyć własny biznes. 

-   dowiesz się jak skutecznie radzić sobie z głosem wewnętrznego krytyka i krytyką innych, często bliskich i ważnych dla Ciebie osób,

-   nauczysz się asertywnie komunikować, by Twoje zdanie, potrzeby, opinie wreszcie stały się tak samo ważne, jak potrzeby i zdanie innych osób.

W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi krok po kroku
 zbudować autentyczną pewność siebie i żyć na własnych zasadach!

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko 2 dni. ;)

0 komentarze: