ODBIERZ PREZENT

W dobie dzisiejszych czasów, gdzie z jednej strony mamy wiele ułatwień  (skomputeryzowanych urządzeń, który potrafią bardzo przyspieszyć za...

Jak sobie poradzić z brakiem czasu?

Dodane przez | 12:23 2017/04/27
W dobie dzisiejszych czasów, gdzie z jednej strony mamy wiele ułatwień  (skomputeryzowanych urządzeń, który potrafią bardzo przyspieszyć załatwienie wielu spraw), a z drugiej, gdzie wszystko powinno być zrobione na wczoraj, nie jest łatwo. Wciąż tak często łapiemy się na tym, że przed podjęciem dodatkowych aktywności, spotkaniem ze znajomymi powstrzymuje nas wymówka braku czasu.

Jak sobie poradzić z brakiem czasu?
fot. Tobi Gaulke, flickr.com, licencja CC

Jak to jest, że:

każdy z nas codziennie ma 24 godziny, co daje 168 godzin w tygodniu i około 720 godzin w miesiącu 

i jedne osoby mają czas na rozwój, zwiększanie swoich kompetencji, sport, zdrowe odżywianie i hobby, a inni już nawet nie pamiętają kiedy ostatni raz zrobili coś dla siebie? Co sprawia, że jedne osoby w tym samym czasie potrafią osiągnąć fenomenalne wyniki, podczas gdy inne ledwo wiążą koniec z końcem i są zmęczone codziennością? A wreszcie jak znaleźć czas na wszystkie nasze aktywności, zadania, rodzinę?

Najkrótsza z możliwych odpowiedzi to:


Zawsze masz czas na to, co dla Ciebie ważne

Zawsze masz czas na to, na czym się obecnie skupiasz, co jest Twoim priorytetem


Tylko problem polega na tym, że często nie umiemy tych priorytetów prawidłowo określić. Skupiamy się, więc na wszystkim, na czym naszym zdaniem warto się skupić, łapiemy wiele srok za ogon i w pewnym momencie jesteśmy wszędzie i nigdzie. Gonimy jakieś wzorce, obserwujemy otoczenie i frustrujemy się, że inni mają więcej, lepiej, drożej. Wkurzamy się na siebie za to, że nie umiemy tak świetnie i sprawnie sobą zarządzać, że wciąż kręcimy się w kółko.

Przeczytaj również >>> http://www.izabelagminska.pl/2016/11/ustal-priorytety-swoich-dziaan.html


Jeśli chcesz mieć wreszcie wyniki, a nie tylko przepracowane roboczogodziny, zacznij wykorzystywać swój czas efektywnie


Gdy jesteś w pracy to pracuj. Zaangażuj się w swoje działania w 100%. Nie myśl o tym za ile koniec, nie rozmyślaj o tym, co zjesz na kolację, ani o tym, jak bardzo Ci się dziś nie chce. Nie rób sobie przerw, by poplotkować. Gdy tylko zaczniesz codziennie w godzinach pracy naprawdę pracować to zanim się obejrzysz zaczniesz osiągać dużo lepsze wyniki niż dotychczas. Dowiesz się też, co mieści się w kręgu Twoich obowiązków, za co jesteś wynagradzany.

Często mam wrażenie, że dziś, gdy tylko minie kilka lat od zatrudnienia to popadamy w taką typową rutynę – zmęczenia i znudzenia. Traktujemy swoją pracę jako przykre zajęcie, bolesny obowiązek wykonywany tylko po to, by pod koniec miesiąca otrzymać pensję, za którą i tak nie idzie zbytnio poszaleć.

Denerwujemy się na szefa, że nie odkrył w nas potencjału i nie dał nam jeszcze awansu „za zasiedzenie” – w końcu za tyle czasu w jednym miejscu, za takie poświęcenie coś się nam przecież należy. Jeśli chcesz wieść życie, z którego będziesz naprawdę dumny to weź się za siebie. Za każdym razem, gdy pracujesz, to myśl jak możesz zrobić to lepiej, szybciej. Nie marnuj tych 8 godzin.


Jeśli chcesz mieć większą satysfakcję ze swojego życia prywatnego to skup się nie na ilości, a na jakości czasu 


Tu również działa zasada, że zawsze masz czas na to, co dla Ciebie istotne. Jeśli Twoje dzieci, partner są dla Ciebie naprawdę ważni to znajdziesz dla nich czas w Twoim kalendarzu. Jeśli sport, hobby mają dla Ciebie ogromne znaczenie to i im poświęcisz uwagę.

Nie zawsze będzie to możliwe każdego dnia, nie zawsze z taką samą intensywnością, ale w perspektywie tygodnia, miesiąca okaże się, że wygląda to bardzo dobrze. Możesz w tym celu wykorzystać metodę łączenia ze sobą czynności. Słuchać nagrań podczas sprzątania/prasowania/robienia zakupów, rozmowę z przyjacielem możesz odbyć na siłowni podczas wspólnego chodzenia po bieżni.

Jeśli tylko będziesz chciał to znajdziesz sposób. Jeśli nie będziesz chciał to znajdziesz milion powodów i wymówek dlaczego to akurat nie dziś.
Nigdy nie będzie miał czasu na wszystko, ale zawsze znajdziesz czas na to, co się dla Ciebie liczy. Spójrz teraz do swojego kalendarza, a zobaczysz co tak naprawdę ma dziś dla Ciebie znaczenie.


Patrz na swój czas z perspektywy nie tyle jednego dnia, co tygodnia i miesiąca

  • Zobacz ile godzin w tygodniu przeznaczyłeś na swój rozwój, na spotkanie z bliskimi, na swoje hobby, a ile czasu przeleciało Ci przez palce, że nawet nie wiesz kiedy ani jak.
  • Zacznij się obserwować i prowadzić zapiski – ile czasu poświęciłeś w ciągu dnia na dane czynności, co się z Tobą działo pomiędzy 18, a 20 i pod koniec tygodnia przyjrzyj się temu.  Zrób podsumowanie. Zobacz na co marnujesz najwięcej czasu, gdzie Ci on ucieka i pomyśl, co możesz zrobić, by to zmienić.
  • Dbaj też o to, by nie marnować czasu innym osobom z Twojego otoczenia. Okaż szacunek dla ich zajęć i pytaj "czy robisz coś, przez co oni tracą swój czas?"

To Ty decydujesz co zrobisz z każdą minutą jaką codziennie dostajesz - czy wykorzystasz ją efektywnie, czy tez pozwolisz, by przepłynęła bezsensownie. To jak wygląda Twoje życie w dużej mierze zależy od tego jak wygląda jakość Twoich upływających minut. Pamiętaj, że w życiu wiele można odzyskać, odrobić - poza straconym czasem.


Jeśli czujesz, że potrzebujesz zadbać o siebie, stać się pewną siebie osobą to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Masz dość płakania w poduszkę, gdy Twój kolejny związek kończy się z hukiem, a awans w pracy przechodzi Ci koło nosa? 
Czy jesteś gotowa na to, aby być wreszcie szalenie szczęśliwa? 
W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi odzyskać wiarę w siebie i swoje możliwości.
Pokażę Ci krok po kroku jak zbudować autentyczną pewność siebie, swoją wewnętrzną siłę, byś nie musiała już dłużej czekać, aby zacząć doceniać siebie i cieszyć się życiem.

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko kilka dni. ;)

0 komentarze: