ODBIERZ PREZENT

Każdy z nas zna takie osoby, przy których czuje się świetnie, może być sobą i z którymi chętnie i miło spędza czas. Z pewnością znamy też i...

Jak stać się czarującym rozmówcą?

Dodane przez | 14:32 2017/04/20
Każdy z nas zna takie osoby, przy których czuje się świetnie, może być sobą i z którymi chętnie i miło spędza czas. Z pewnością znamy też i takich ludzi, którzy w żaden sposób nas do siebie nie przekonują lub przy których wręcz czujemy się niezręcznie. Co takiego jest w osobach, które są lubiane, a wręcz pożądane w towarzystwie, przy kim czujemy się dobrze?

fot. Katie Treadway, unsplash.com
Co charakteryzuje czarującego rozmówcę?

  1. Akceptuje osobę, z którą rozmawia
Nie szuka jej słabych stron, nie skupia się na jakichkolwiek błędach (chociażby językowych). Pozwala mu być sobą. Każdy z nas boi się odrzucenia, wyśmiania czy zlekceważenia. Dlatego nie przy każdej osobie potrafimy się otworzyć i powierzyć jej swoją historię. Jednocześnie nikt z nas nie lubi udawać kogoś, kim nie jest, a więc grać tylko po to, by komuś zaimponować. Jeśli uda Ci się stworzyć taką atmosferę, w której Twój rozmówca poczuje, że w pełni go akceptujesz, że nie musi opowiadać niestworzonych historii na swój temat ani się w sobie zamykać, to dużo szybciej zbudujecie relację.

  1. Słucha z autentyczną uwagą
Jak często zdarza Ci się rozmawiać z kimś, kto jest naprawdę zainteresowany tym, co mówisz, a nie tym, co sam ma do powiedzenia? Dosyć często można zaobserwować, że w chwili, gdy ktoś opowiada swoją historię, ta druga strona zamiast uważnie słuchać, już w swojej głowie szykuje na nią odpowiedź. Jeśli chcesz zrobić na kimś naprawdę dobre wrażenia to zamiast skupiać się na swojej historii, skup się na tym, co mówi do Ciebie ta osoba. Słuchaj jej z prawdziwym zaangażowaniem. Dopytuj. Spraw żeby poczuła się ważna. Uwielbiamy przebywać z osobami, które chcą nas poznać, wykazują zainteresowanie naszą osobą, a nie skupiają się na tym, co same mają do przekazania. Jeśli chcesz być odebrany jako czarujący rozmówca spraw żeby ta osoba w Twoim towarzystwie poczuła się dowartościowana i wyjątkowa. Każdy z nas chce czuć się ważny i lubimy osoby, którzy sprawiają, że tak się czujemy.

  1. Utrzymuje kontakt wzrokowy
W ten sposób najłatwiej i najszybciej okażesz komuś, że naprawdę go słuchasz, że poświęcasz mu całkowicie swoją uwagę, że jest dla Ciebie ważny. Jeśli Twój wzrok stale wędruje gdzieś w dal to Twój rozmówca zaczyna się zastanawiać czy wciąż kontynuować swoją myśl: „może nudzę go tym co mówię”, „nie interesuje go to, co mam mu do przekazania”. Często w takich chwilach przerywa swoją wypowiedź. Jeśli chcesz mieć pozytywne relacje to musisz być obecny. Musisz skupić całą swoją uwagę na osobie, z którą rozmawiasz. Nie pozwól, by coś Cię rozpraszało. Utrzymując kontakt wzrokowy staraj się patrzeć rozmówcy prosto w oczy (nie na nos, uszy czy czubek głowy). Jeśli z początku jest to dla Ciebie dużym wyzwaniem możesz patrzeć na jakiś wybrany element jej twarzy, ale staraj się ćwiczyć utrzymywanie kontaktu wzrokowego. Pamiętaj też, by nie był on zbyt natarczywy. Rób chwilowe pauzy, wciąż uważnie słuchając jej przekazu.

fot. Phil Coffman, unsplash.com
  1. Uśmiecha się serdecznie
Nic tak nie przyciąga do nas innych jak szczery i życzliwy uśmiech. Potrafi rozładować napięcie, zmniejszyć dystans. Każdy z nas lubi przebywać w towarzystwie osób, które są pogodne, a nie wśród takich ludzi, którzy stale na coś narzekają i marudzą. Dlatego za każdym razem, gdy masz powód do uśmiechu, zastosuj go. Nic nie kosztuje, a wiele znaczy. Zadbaj jednak o to, by nie był on wymuszony – Twój rozmówca szybko to zauważy, a wówczas skutek będzie odwrotny.

  1. Docenia i szanuje osobę, z którą rozmawia
Za każdym razem, gdy masz ku temu sposobność, doceń swojego rozmówce, podziękuj mu za wykonaną pracę, za spotkanie, czy okazaną pomoc. Nie wychodź z założenia, że Twój rozmówca na pewno wie, iż jesteś mu wdzięczny, ale gdy tylko masz okazję powiedz po prostu: dziękuję. Doceń to, że jest, że wybrał Ciebie. Za każdym razem, gdy okażesz komuś wdzięczność jego samopoczucie zdecydowanie się poprawi, będzie czuł się ważny i wyjątkowy. Ponadto Ty także poczujesz się dużo lepiej, gdy zauważysz jak wiele w Twoim życiu jest chwil i ludzi, za które czujesz się wdzięczny. Szanuj jej poglądy i odrębność. Możesz się z nimi nie zgadzać, ale jeśli będziesz za wszelką cenę próbował przekonać kogoś do swoich racji to raczej nie odniesiesz sukcesu, a jedynie ją do siebie zrazisz. Pozwól innym na to, by mieli inne zdanie.

Za każdym razem, gdy sprawisz, że Twój rozmówca poczuje się w Twojej obecności ważny, Ty wydasz mu się bardziej czarujący.

A jakie Ty znasz sposoby na to, by być czarującym i mile widzianym rozmówcą?


Jeśli czujesz, że potrzebujesz zadbać o siebie, stać się pewną siebie osobą to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Masz dość płakania w poduszkę, gdy Twój kolejny związek kończy się z hukiem, a awans w pracy przechodzi Ci koło nosa? 
Czy jesteś gotowa na to, aby być wreszcie szalenie szczęśliwa? 
W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi odzyskać wiarę w siebie i swoje możliwości.
Pokażę Ci krok po kroku jak zbudować autentyczną pewność siebie, swoją wewnętrzną siłę, byś nie musiała już dłużej czekać, aby zacząć doceniać siebie i cieszyć się życiem.

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko kilka dni. ;)

0 komentarze: