ODBIERZ PREZENT

Od wieków ludzie zastanawiają się co zrobić, aby być szczęśliwym, jak osiągnąć taki poziom, w którym bez cienia wątpliwości będzie można o ...

Kobieta efektywna i efektowna - Jak zwiększyć poziom szczęścia i spełnienia w swoim życiu?

Dodane przez | 11:13 2017/05/23
Od wieków ludzie zastanawiają się co zrobić, aby być szczęśliwym, jak osiągnąć taki poziom, w którym bez cienia wątpliwości będzie można o sobie powiedzieć „jestem człowiekiem spełnionym?" Każda z nas dąży do tego stanu i każda z nas czuje złość, frustrację i irytację, gdy nie udaje jej się go osiągnąć.

Kobieta efektywna i efektowna
fot. Tamara Bellis, unsplash.com

Co zatem warto robić, by czuć się wspaniale, 
by nasze życie nas fascynowało zamiast przygnębiało?

Być może nie odkryję dziś przed Tobą Ameryki, być może uznasz, że wszystko już wiesz.
W końcu wszyscy dużo wiemy pytanie tylko: czy rzeczywiście wykorzystujemy tę wiedzę w naszym życiu?
Nie liczy się to, co wiesz, ale co z tą wiedzą zrobisz

Dlatego przeczytaj i utrwal sobie dzisiejsze punkty, ale przede wszystkim wdróż je. 
Dopiero wtedy zobaczysz pozytywne efekty w swojej codzienności.

Czasami jesteśmy w takim punkcie naszego życia, który naprawdę jest do dupy.
Kiedy to ból, cierpienie, niezrozumienie są na takim poziomie, że mamy wrażenie, że już nic dobrego nas nie spotka, że przed nami jest jakaś czarna dziura, która z każdym dniem pochłania nas coraz bardziej. 
I to jest normalne

Nie da się być szczęśliwą 24 godziny na dobę 365 dni w roku (chyba że czymś się człowiek wspomaga, ale tego akurat nie polecam). Jednak warto zadbać o to, by tych pięknych dni było w każdym roku jak najwięcej.

Co zatem warto zrobić?

Badź wyrozumiała wobec siebie 
i idź przez życie z podniesioną głową

Popełniłaś błąd, podjęłaś decyzję, która z perspektywy czasu okazała się być fatalna, powiedziałaś za dużo albo nie odezwałaś się wcale, Twój związek się rozpadł, firma upadła? I co z tego?
Nie ma na tym świecie ludzi, którzy nigdy by się nie mylili i zawsze osiągali wspaniałe rezultaty. Dlatego zamiast biadolić nad sobą, użalać się, marudzić, rozpamiętywać i nie wiem co jeszcze to zaakceptuj daną sytuację.

Nie dyskutuj sama ze sobą, nie usprawiedliwiaj się. Popełniłaś błąd, podjęłaś beznadziejną decyzję, Twój związek się zakończył, straciłaś pracę – to są fakty – a z nimi się nie dyskutuje.
Ale też nad nimi się nie ubolewa.

Za każdym razem, gdy coś pójdzie nie po Twojej myśli:
ratuj to, co się da uratować i zmierz się z  powstałymi konsekwencjami

Jeśli da się coś naprawić, ulepszyć, kogoś przeprosić - to zrób to

Jeśli takiej możliwości nie ma to – wyciągnij z tego wnioski na przyszłość

Zapisz swoją ważną lekcję z tego wydarzenia i idź dalej przez życie z podniesioną głową. Nie pozwól, by te wydarzenia odebrały Ci wiarę w siebie i w swoje możliwości, by sprawiły że już nigdy nikomu nie zaufasz.

Nie mylą się tylko ci, co nic nie robią i zawsze to ci ludzie mają najwięcej do powiedzenia, gdy innym powinie się noga. Dlatego nie przejmuj się nimi i nawet nie słuchaj uszczypliwych uwag.
Idź i rób swoje.

Przejmij odpowiedzialność za swoje działania, 
a zobaczysz jak dużo łatwiej jest wtedy żyć

Wyciągaj wnioski i nie pastw się nad sobą. 
Przeszłości nie zmienisz, ale przyszłość wciąż jest w Twoich rękach. 


Kobieta efektywna i efektowna
fot. Tamara Bellis, unsplash.com

Bądź autentyczna i spełniaj swoje oczekiwania - 
a nie wszystkich wokół

Jak często chcesz coś zrobić, ale musisz się powstrzymać, bo ktoś Ci kiedyś powiedział, że tak nie wypada? Że w Twoim wieku, że będąc kobietą, że żyjąc w małej miejscowości to… tak się nie robi? I jeszcze te słynne pytania: „co ludzie powiedzą?”, „co inni sobie pomyślą?” 

A jakie to ma znaczenie? Kogo to obchodzi?

Żyjemy w wolnym kraju i każdy może sobie myśleć, co tylko chce. I niech z tego korzysta jeśli ma na to ochotę.
Ty jednak za każdym razem, gdy chcesz wyrazić siebie, swoje zdanie - to rób to – jeśli tylko nie krzywdzisz tym innych, nie sprawiasz nikomu bólu, to nikt nie ma prawa Ci mówić, co masz robić, a czego nie.

Tak często rezygnujemy z naszych pasji, planów, marzeń, z wyrażania swojego zdania, z podjęcia ryzyka – bo boimy się opinii innych, zwłaszcza najbliższy.
Boimy się, że nie spełnimy ich oczekiwań, sprawimy im zawód.

Ale… mamy jedno życie. 

I albo możemy je przeżyć po swojemu, na swój własny sposób, wyrażając w pełni to, co w nas najlepsze, albo ukryć to pod płaszczem przeciętności i dopasowywania się do wymagań innych.
Wybór należy do Ciebie.

Zamiast spełniać cudze oczekiwania, zacznij spełniać swoje. Nie działaj przeciwko sobie. Bądź autentyczna. Poznaj i pokochaj siebie, a następnie daj światu to, co masz w sobie najpiękniejszego. Każda z nas ma jakieś talenty i predyspozycje, dlatego odkryj je i dziel się nimi - nie pozwól, by świat został ich pozbawiony.Szanuj siebie, swoje potrzeby, swoje zdanie


Często oczekujemy szacunku od innych (w tym od mężczyzn, z którymi żyjemy) i jednocześnie równie często same nie potrafimy siebie szanować, swoich potrzeb, swoich celów.

W życiu trzeba mieć swoje zasady, swój kodeks postępowania


W przeciwnym razie Twoje otoczenie z chęcią Ci powie co powinnaś robić 
i na co poświęcać swój czas

Trzeba mieć odwagę, by powiedzieć „nie”, zamiast kolejne "tak", na które kompletnie nie mamy ochoty. Trzeba umieć rezygnować z tego, co nie jest w zgodzie z nami, a nie wmawiać sobie, że "nasze zdanie i tak się przecież nie liczy, że trzeba się podporządkowywać wszystkim wokół".

Patrz na swoje życie z szerszą perspektywą – nie tylko doraźnej korzyści, ale długotrwałych konsekwencji. 

Bądź dla siebie dobra i wyrozumiała 
Nie mów źle o sobie

W ten sposób pokazujesz innym, jak mają Ciebie traktować. Nigdy nie zgadzaj się na to, by ktoś inny deptał Twoje poczucie własnej wartości i obniżał Twoją samoocenę.

Nie pozwól na to, by czyjeś opinie sprawiły, że zaczniesz w siebie wątpić

To jest jego zdanie na Twój temat, a Ty możesz mieć zupełnie inne.

Jesteś wyjątkową i wartościową kobietą, 
więc odwal się od siebie 
i przestań sama pomniejszać swoją wartość!

Każda z nas jest wyjątkowa, ale nie każda z nas o tym pamięta. Ty nigdy nie zapominaj, że należy Ci się szacunek, że nikt nie ma prawa Cię ranić i krzywdzić ani słowem, ani czynem.

Kobieta efektywna i efektowna
fot. Bonnie Kittle, unsplash.com

Miej w życiu cel, miej swoje marzenia, 
kreuj swoją rzeczywistość

Osobiście nie wiem jak można żyć z dnia na dzień, bez jakiejś szerszej perspektywy na przyszłość,  bez wyznaczonych celów, bez wizji siebie, ale wiem, że takie osoby wciąż istnieją.
Nie wiem, czy czytają mojego bloga (być może nie).
Jednak każdej z was, która jeszcze nie spisała żadnego swojego celu, mówię: warto, spróbuj.

Zadbaj o to, by był on poprawnie sformułowany i by rzeczywiście był Twój.

Miej wizję swojego życia, miej jakieś pragnienia, dąż do czegoś 

Nie pozwól, by Twoje życie przepływało Ci przez palce, byś pod koniec każdego roku zastanawiała się jak to możliwe, że tak szybko minął. Byś nie musiała w podsumowaniach rocznych dochodzić do wniosku, że nic ciekawego się nie wydarzyło, że to był kolejny nudny rok, w którym znów nie zrobiłaś nic dla siebie. Bo któryś z nich okaże się kiedyś ostatnim...

Kreuj swoje życie. Zmieniaj to, co Ci w nim nie odpowiada

Jednak, by móc to wszystko robić sensownie i osiągać fenomenalne wyniki – trzeba to wszystko zaplanować. Trzeba wyznaczyć sobie cele i nakreślić drogę dojścia do nich.
Nie będzie to łatwe, nie będzie to szybkie, będzie wymagało wyrzeczeń i poświęcenia, ale jak długo można wieść życie, które nie spełnia naszych oczekiwań?
Jak długo można się poświęcać dla innych, kompletnie zapominając o sobie?

Zdecyduj, czego od życia chcesz w poszczególnych jego obszarach i podążaj w tym kierunku. Bez tego będziesz wciąż kręciła się w kółko, podejmowała pochopne decyzje i mówiła, że „zawsze chciałaś…, ale”.


Doceń to, co już masz 
i każdego dnia poświęć sobie czas

Jeśli czytasz moje artykuły to być może stwierdzisz, że się teraz powtarzam, bo wielu z nich piszę o tym - jednak nie robię tego dlatego, że nie mam innego pomysłu na wpis, ale dlatego, że jest to jeden z głównych składników sukcesu. Dlatego o mocy wdzięczności przypominam Ci do znudzenia.

Nigdy nie będziesz miała więcej jeśli nie będziesz potrafiła cieszyć się z tego, co już posiadasz

Zamiast narzekać i ubolewać nad tym, że Twój partner nie jest tak idealny jakbyś chciała, że nie nauczył się jeszcze czytać w Twoich myślach (i pewnie nigdy nie nauczy) i nie jest w stanie spełniać wszystkich Twoich oczekiwań (bo kto by był) to podziękuj, że masz z kim dzielić swoje życie - w końcu nic nie jest pewne i dane nam raz na zawsze. Doceń, zanim stracisz.

Wiem, że można więcej, lepiej, że warto mieć pragnienia, wymagania i dążyć do ich spełnienia

I zgadzam się z tym w 100%

Jednak, by móc mieć więcej trzeba nauczyć się dziękować i doceniać to, co już się ma. Trzeba czuć autentyczną wdzięczność za swoją codzienność.

Każdego ranka dziękuj za to, że możesz przeżyć kolejny dzień, za dach nad głową, za swoją pracę, rodzinę, zdrowie – za wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy. Im więcej, tym lepiej. Już dziś poczuj, że jesteś zwycięzcą (jakkolwiek to brzmi).

Więcej przeczytasz: Poznaj moc doceniania i refleksji.

Znajdź w ciągu dnia chwilę tylko dla siebie

Czas na to, by pobyć ze sobą, swoimi myślami, jak również czas na własne przyjemności. 
Tak często wydaje nam się, że jesteśmy niezastąpione, że tylko my potrafimy świetnie zająć się domem i wykonać tysiąc innych rzeczy - a tak rzadko pamiętamy o tym, że nam też się coś należy. 

Tylko jeśli same tego nie weźmiemy to, to nigdy nie przyjdzie. 

Zadbaj o to, by mieć chwile tylko dla siebie - by poczytać książkę, wziąć długą kąpiel, pójść na spacer, czy na kawę. Zrób coś w końcu tylko dla siebie bez wyrzutów sumienia!

A jakie Ty masz sposoby, które pozwalają Ci zwiększyć poziom szczęścia i spełniania w życiu?


Jeśli czujesz, że potrzebujesz zadbać o siebie, stać się pewną siebie osobą to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Masz dość płakania w poduszkę, gdy Twój kolejny związek kończy się z hukiem, a awans w pracy przechodzi Ci koło nosa? 
Czy jesteś gotowa na to, aby być wreszcie szalenie szczęśliwa? 
W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi odzyskać wiarę w siebie i swoje możliwości.
Pokażę Ci krok po kroku jak zbudować autentyczną pewność siebie, swoją wewnętrzną siłę, byś nie musiała już dłużej czekać, aby zacząć doceniać siebie i cieszyć się życiem.

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko kilka dni. ;)

0 komentarze: