ODBIERZ PREZENT

Pomysł stworzenia grupy został mi zaproponowany przez Was w wiadomościach prywatnych. Pisaliście, że często na głównej stronie fanpage'...

Skąd pomysł, by stworzyć na Facebooku grupę?

Dodane przez | 17:57 2017/05/02
Pomysł stworzenia grupy został mi zaproponowany przez Was w wiadomościach prywatnych. Pisaliście, że często na głównej stronie fanpage'a ciężko jest się Wam udzielać, bo wszystko, co tam zamieszczacie jest widoczne dla Waszych znajomych. I o ile polubienie, czy udostępnienie cytatu jest dziś powszechne i nie budzi większych emocji o tyle napisanie pod swoim nazwiskiem jakichś większych przemyśleń może być już różnie przez innych odebrane.

Skąd pomysł, by stworzyć na Facebooku grupę?


Byście zatem mogli już bez większych przeszkód wyrażać swoje opinie, dzielić się swoimi refleksjami, czy nurtującymi problemami 1 maja 2017 roku powstała grupa „Uwolnij swój potencjał”.

Dlaczego akurat taka nazwa?

Bo te słowa najlepiej oddają ideę zarówno fanpage’a, jak i grupy. Gorąco wierzę, że każdy z nas jest wyjątkową jednostką, która może w pełni realizować się zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Która może osiągać fenomenalne wyniki w tych obszarach, które są dla niej istotne jeśli tylko zdecyduje się w pełni przejąć odpowiedzialność za swoje życie (działania, wybory) i wykonać w tym kierunku pracę.

Jednak tak wiele osób z różnych powodów, na skutek różnych doświadczeń zaczyna wątpić w siebie i swoje możliwości, zaczynają obniżać sobie poprzeczkę stale głupio się tłumacząc z braku efektów, o których marzą. Ja jednak wierzę, że jeśli tylko wykażesz gotowość i chęć współpracy, wdrożysz zdobytą wiedzę, wykonasz zalecane ćwiczenia to Twoje życie zacznie się powoli zmieniać, zaczniesz realizować swoje cele prywatne i zawodowe.

Czego ta grupa będzie dotyczyła?

Głównie wzmacniania pewności siebie oraz budowania relacji. Dzięki artykułom, zadaniom, wyzwaniom, proponowanym filmom i książkom nauczysz się jak zbudować wewnętrzną i autentyczną pewność siebie. Jak zwiększyć poczucie własnej wartości, komunikować się asertywnie i budować relacje, które będą Cię wspierały, a nie osłabiały. Będę zachęcała Cię do tego byś planował swój tydzień z wyprzedzeniem, celebrował sukcesy i doceniał to wszystko, co już dziś masz, bo tylko okazując szczerą wdzięczność możesz wciąż dostawać więcej.

Dla kogo powstała?

Grupa „Uwolnij swój potencjał” skierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Nie poszłam za obecnie panującym trendem, gdzie kobiety uczą jedynie inne kobiety. 
Dlaczego? Być może z punktu widzenia marketingowego nie jest to najlepszy wybór.

Jednak ja uwielbiam współpracować zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. 
Doceniam nasze odmienne poglądy w postrzeganiu różnych istotnych dla nas spraw. I chciałabym abyśmy wspólnie się od siebie uczyli, wymieniali tym, co jest w nas najlepsze. 
Ponadto zagadnienia, które będą poruszane – pewność siebie i relacje – myślę, że dotyczą każdego bez względu na płeć.

Grupa jest dla osób, które czują, że potrzebują wprowadzić pewne zmiany, które chcą żyć bardziej świadomie i odpowiedzialnie. Nie ma tu miejsca dla osób, które mają ochotę wciąż się głupio tłumaczyć i usprawiedliwiać ani dla osób, które zadowalają się miernymi wynikami, czy słabymi relacjami. Jeśli czujesz, że to jest odpowiedni czas na to, by zacząć działać to jest to doskonałe miejsce dla Ciebie.

Czy powinienem dołączyć do grupy?

Tak, jeśli potrzebujesz zmiany. Tak, jeśli chcesz nauczyć się planować i na każdy tydzień wyznaczać swoje cele. Tak, jeśli chcesz się w pełni realizować, a nie jedynie spełniać oczekiwania innych osób. Tak, jeśli wiesz, że to, jak obecnie wygląda Twoje życie nie do końca odzwierciedla Twoje pragnienia. Tak, jeśli nie wiesz, czego chcesz i tak, jeśli wiesz, dokąd zmierzasz, ale potrzebujesz wsparcia i motywacji.

Nie należę do osób, które głaszczą innych po głowie i mówią "jakoś to będzie". Bo "jakoś" nigdy mnie nie zadowalało. Nie należę do osób, które mówią "wszystko się ułoży". Bo samo nic się nie zmienia. Wiem, że są takie chwile i takie wydarzenia, które zwalają z nóg, które odbierają nadzieję, w których nasz świat staje w miejscu, a my mamy wrażenie, że nic dobrego nas już nie spotka.

I czasami trzeba to przeczekać, dać sobie czas na ból i smutek, na złość i żal. Ale, gdy minie już ten okres warto zastanowić się "co dalej?". I w tym miejscu pojawiam się ja. Chętnie pomogę Ci wprowadzić do Twojego życia takie zmiany, których potrzebujesz - Ty sam je określasz. Chętnie dam Ci narzędzia, które pozwolą Ci stać się bardziej pewnym siebie, a przez to również bardziej efektywnym. Dam Ci wskazówki jak budować relacje, by być lubianym i szanowanym, ale przede wszystkim, by w tym wszystkim być sobą - nie udawać.

Jeśli chcesz wreszcie świadomie kształtować swoje życie, realizować swoje cele, uwierzyć wreszcie w swoją wartość i nauczyć się skutecznie komunikować z innymi to, to miejsce jest dla Ciebie.


Co będzie się działo w grupie?

Każdy dzień będzie miał swoją główną funkcję. I tak:
  • W poniedziałki zajmujemy się planowaniem tygodnia (wyznaczanie celów i priorytetów – każdy dla siebie). 
  • Wtorek to dzień, w którym będziemy pracowali nad swoją pewnością siebie – teoria, wymiana poglądów, ćwiczenie. 
  • W środy będzie dzień wdzięczności, bo warto koncentrować się nie tylko na tym, co przed nami, ale także docenić to, co już się ma. 
  • W czwartki zajmiemy się budowaniem relacji – teoria, wymiana poglądów oraz ćwiczenie. 
  • W piątki zaś będziemy robili podsumowanie tygodnia i celebrację sukcesów. 
  • A w weekendy zasłużony odpoczynek.

Dodatkowo w każdym momencie będąc w grupie możesz zadawać swoje pytania z tej tematyki,  poruszać zagadnienia, które Cię nurtują, przedstawiać swoje problemy. A każdy członek może śmiało udzielać na nie odpowiedzi, wymieniać swoje poglądy i pomysły w tym temacie.

 Nie mam natury ani potrzeby zmieniania ludzi na siłę. Nigdy nie mówię innym co mają robić, bo kim że ja jestem, by mówić Ci jak masz żyć. Ale bardzo chętnie jeśli tylko zechcesz podzielę się z Tobą swoją wiedzą, doświadczeniem, spostrzeżeniami i pomysłami.

Wybór co z nimi zrobisz należy do Ciebie. Jeśli jesteś gotów na pracę z sobą w moim towarzystwie to gorąco zapraszam!

Dołączyć do grupy można poprzez poniższy link. Po kliknięciu w niego pojawi się opcja "dołącz do grupy": https://www.facebook.com/groups/1834451966879171/

0 komentarze: