ODBIERZ PREZENT

Każdy z nas jest inny. Wyjątkowy i niepowtarzalny. Jednak tak często ta „inność” zaczyna nam w pewnym momencie doskwierać. Gdy zaczynamy d...

Żyj w zgodzie z sobą - doskonal się na swój sposób

Dodane przez | 16:32 2017/05/02
Każdy z nas jest inny. Wyjątkowy i niepowtarzalny. Jednak tak często ta „inność” zaczyna nam w pewnym momencie doskwierać. Gdy zaczynamy dorastać, mieć swoje spojrzenie na świat, swój zestaw umiejętności i talentów, nagle okazuje się, że nie każdemu to odpowiada. A my nie chcąc stracić znajomych, nie chcąc zranić najbliższych ukrywamy siebie pod spodem powierzchownych wyborów.

Własny światopogląd, odbiegający od tego społecznie przyjętego sprawia, że czujemy się nierozumianymi wyrzutkami. I można z tym walczyć, uzmysławiać innym, że to my mamy racje, a oni się mylą albo można udawać, że ze wszystkimi się zgadzamy. Można też odważyć się na to, by żyć w zgodzie z sobą, nawet jeśli inni nie do końca to rozumieją, nawet jeśli nie do końca to akceptują.

Żyj w zgodzie z sobą - realizuj się na swój sposób
fot. Callie Morgan, unsplash.com

Każdy wybór pociąga za sobą pewne konsekwencje. Podążanie za ogółem najczęściej sprawia, że jesteśmy akceptowani, rozumiani, normalni. Nikt się nie czepia, nikt nie daje zbyt wielu dobrych rad – bo w końcu idziemy we właściwym kierunku. Jednak, gdy tylko podejmiemy decyzje, które kłócą się ze światopoglądem naszego otoczenia nagle każdy zaczyna patrzeć na nas podejrzliwie. Nagle zaczynają się dyskusje, z których kompletnie nic nie wynika poza tym, że każdy przedstawił swoją rację i przy niej pozostał.


A co jeśli każdy z nas ma tylko jedno życie? 
Co jeśli kolejnej szansy nie będzie?

Jak wyglądałoby Twoje życie gdyby się okazało,
 że przed Tobą już tylko 2 lata? 


Wciąż słuchałbyś tych wszystkich dobrych rad, wciąż zastanawiałbyś się jak spełniać oczekiwania swojego otoczenia, czy może raczej uznałbyś, że nie masz czasu do stracenia i te ostatnie 2 lata chcesz przeżyć na swoich warunkach. Jedni ludzie żyją jakby jutra miało nie być, inni jakby mieli przed sobą gwarantowane '90-te urodziny.

A ja proponuję Ci być żył tak jakbyś miał przed sobą 2-5 lat. Przy takiej perspektywie wiele codziennych, błahych problemów odchodzi, wiele konfliktów zostaje załagodzonych (przecież nikt nie chce być źle wspominany), wiele marzeń zostaje spełnionych. Nie odkładaj swojego życia na później.
Jeśli miałbyś przed sobą tylko 2 lata, 
to co byś robił, gdzie byś pracował, 
z kim spędzał czas i w jaki sposób? 

Co chciałbyś zobaczyć, zjeść, usłyszeć?

Żyj w zgodzie z sobą i doskonal się na swój sposób, a poniższe rady wykorzystaj tylko wtedy, gdy są spójne z Tobą:

Doskonal się w tym, w czym już jesteś dobry

Postanów, że najbliższe 2 lata Twojego życia będą najpiękniejszymi do tej pory, że będziesz doskonalił się w tym, w czym już jesteś dobry, po to, aby być w czołówce. Tak często bardzo dużo czasu poświęcamy na to, by minimalizować nasze słabości, by uczyć się tego w co kompletnie nam nie wychodzi tylko po to, by osiągnąć jakiś średni poziom.

Już w szkole kazano nam się uczyć głównie tych przedmiotów, które nam nie szły. I po części ma to sens – w końcu trzeba jakoś zdać z klasy do klasy. Jednak w pewnym momencie, gdy skupiamy się głównie na tym, co nam nie idzie, zaczyna brakować nam czasu, by doskonalić się w tym, do czego mamy naturalne predyspozycje, w czym już jesteśmy dobrzy. 
I tak po kilku latach we wszystkim jesteśmy przeciętni. Niewiele już nas wyróżnia. Zabijamy w sobie potencjał.

Żyj w zgodzie z sobą - realizuj się na swój sposób
fot. Mike Wilson, unsplash.com


Idź na sam szczyt, zamiast wybierać przeciętność

Postanów, że każdego dnia będziesz lepszy od siebie z wczoraj. Bądź lepszy od siebie sprzed tygodnia, sprzed miesiąca i sprzed roku. Konkuruj sam ze sobą. Nie porównuj się do innych, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie od Ciebie lepszy i zawsze znajdziesz też kogoś, kto będzie gorszy.

Jedyną osobą, z którą powinieneś się porównywać, to Ty sam. Prowadź swój dziennik, rób w nim podsumowanie dnia i sprawdzaj na jakim etapie jesteś. Co dziś robisz lepiej niż robiłeś jeszcze tydzień temu, jakie wspierające nawyki wprowadziłeś, jakie nowe umiejętności i wiedzę zdobyłeś? Jak wykorzystałeś ten czas?

Zamiast patrzeć na tych co są daleko przed Tobą i zniechęcać się tym, że być może nigdy ich nie dogonisz ścigaj się sam ze sobą. Walcz sam ze sobą. Nie patrz na innych. Oni mają swój bieg, swoje przeciwności i swoje zdolności. Ty skup się na sobie, bądź każdego dnia odrobinę lepszy, zrób coś więcej, daj z siebie więcej, a po tych 2 latach nie poznasz samego siebie.


Miej wokół siebie ludzi, którzy w Ciebie wierzą

O tym jak ogromną rolę w naszym życiu odgrywają ludzie, z którymi najdłużej przebywamy przekonał się już chyba każdy. Dlatego miej wokół siebie osoby, które będą Cię wspierały, które będą w Ciebie wierzyły, a nie takie, które swoje kompleksy leczą tym, że i Tobie nie wyszło.

Otaczaj się tymi, którzy wierzą, że ich również stać na więcej, którzy dbają o własny rozwój, mają swoje pasje. Nie wybieraj osób, których jedynym zajęciem jest nudna praca przez 8 godzin, a następnie serial w telewizji. Nie wybieraj tych, którzy na każde rozwiązanie znajdą jakiś problem, którzy użalają się nad sobą i stale coś im nie pasuje, nic ich nie zadowala.

Zacznij przebywać w miejscach, w których są ludzie, którzy mają swoje cele, wierzą w swoje możliwości i codziennie podejmują wysiłek, by je zrealizować. Ucz się od tych, którzy już osiągnęli to, o czym Ty marzysz, inspiruj się, pytaj o rady. Otaczaj się tymi, którzy dobrze Ci życzą, tymi którzy wierzą, że stać Cię na więcej. Nie pozwól, by ktoś kiedykolwiek Ci wmówił, że jesteś beznadziejny, że do niczego się nie nadajesz.

Żyjąc z perspektywą 2-5 lat życia nie zapomnij o tym, by rozsądnie korzystać z pieniędzy. Realizuj się, rozwijaj, ale też oszczędzaj. 

A jakie jest Twoje zdanie na temat życia z perspektywą 2-5 lat?

Jeśli czujesz, że doszłaś lub doszedłeś do takiego punktu w swoim życiu, w którym potrzebujesz dokonać zmiany
czy to w sferze zawodowej, czy prywatnej, 

zacząć żyć wreszcie w zgodzie z sobą, a nie pod dyktando innych,

to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Dla kogo jest tej kurs?

Dla kobiet i mężczyzn.

Jeśli odnajdujesz siebie, w którymś z poniższych opisów, to ten kurs jest stworzony z myślą o Tobie:

1. Masz wrażenie, że żyjesz tylko po to, by spełniać oczekiwania wszystkich wokół, stale słyszysz, co masz zrobić, 
jak żyć, jak wychowywać dzieci, gdzie pracować
i już nawet nie wiesz, co tak naprawdę dla Ciebie jest ważne, w czym to Ty jesteś świetna
albo nawet jeśli wiesz, to nie potrafisz komunikować się asertywnie  i przez to w dalszym ciągu żyjesz pod ich dyktando,


2. Masz za sobą bolesne rozstanie, po którym straciłaś/eś pewność siebie i wiarę w miłość. Czujesz się skrzywdzona, samotna, porzucona i niechciana.
Może nawet czujesz się gorsza i niewiele warta,


3. Znasz swój cel, nawet bardzo Ci na nim zależy,(np. założenie swojego biznesu), ale nie działasz, bo boisz się, że jeszcze nie jesteś ekspertem, że jeszcze nie jesteś gotowa/y,  w Twojej głowie stale pojawiają się myśli ​​​​​​​"a, co jeśli nie wyjdzie lub spotkam się z krytyką innych?" 
I czekasz zamiast spełniać swoje marzenia.


Dzięki udziale w kursie online "Zbuduj siebie na nowo":


-   spojrzysz na swoje życie z lotu ptaka,

Przyjrzysz się bliżej sobie, swoim przekonaniom, mocnym stronom, wartościom, swoim sukcesom. Nauczysz się czerpać siłę ze swoich doświadczeń. 

Stworzysz swoje zasady postępowania, byś dużo łatwiej podejmowała ważne decyzji i by przede wszystkim były one spójne z Tobą.

Być może odkryjesz nawet pomysł na dalszy rozwój swojej kariery lub zdecydujesz się założyć własny biznes. 

-   dowiesz się jak skutecznie radzić sobie z głosem wewnętrznego krytyka i krytyką innych, często bliskich i ważnych dla Ciebie osób,

-   nauczysz się asertywnie komunikować, by Twoje zdanie, potrzeby, opinie wreszcie stały się tak samo ważne, jak potrzeby i zdanie innych osób.

W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi krok po kroku
 zbudować autentyczną pewność siebie i żyć na własnych zasadach!

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko 2 dni. ;)

0 komentarze: