ODBIERZ PREZENT

Z pewnością w Twoim życiu były takie chwile , w których byłaś dumna i zadowolona z siebie, w których realizowałaś swoje cele, spełniałaś ma...

Jak przejąć kontrolę nad swoim życiem?

Dodane przez | 14:17 2017/06/13
Z pewnością w Twoim życiu były takie chwile, w których byłaś dumna i zadowolona z siebie, w których realizowałaś swoje cele, spełniałaś marzenia i miałaś wrażenie, że cały wszechświat po prostu Ci sprzyja - kiedy problemy były tylko przeszkodami, które należało pokonać, a nie górami nie do zdobycia.

Ludzie dzielą się na dwie grupy: są osoby, które są wewnątrzsterowne i takie, które są zewnątrzsterowne. Ci pierwsi czują się odpowiedzialni za swoje wybory, podjęte, jak również niepodjęte działania, mają duże zaufanie do siebie i wierzą we własne możliwości. Osoby, które przejawiają odpowiedzialność za swoje życie nigdy nie szukają winnych na zewnątrz – za wszelkie porażki, niezrealizowane plany i niedociągnięcia nie obwiniają wszystkich wokół. 
Ta druga grupa osób swoje ważne decyzje, poglądy i działania uzależnia od tego, co powiedzą i pomyślą o nich inni. Boją się podejmować samodzielnie decyzje, za wszelkie niepowodzenia obwiniają innych, często przyjmują rolę ofiary.

fot. Austin Neill, unsplash.com

Z pewnością domyślasz się, że jeżeli chcesz odnosić sukcesy 
i realizować się prywatnie oraz zawodowo 
konieczne jest przejęcie kontroli nad swoim życiem.  
Ale jak to zrobić?

1.       Zawsze masz czas na reakcję

Pomiędzy każdym zdarzeniem, a jego ostatecznym rezultatem jest miejsce na Twoją reakcję. Bez względu na to jak miłe, czy jak nieprzyjemne wydarzenie Cię spotkało to jego ostateczny wynik zależy od tego jaką postawę przyjmiesz. W każdym szczęściu można znaleźć nieszczęście i w każdym nieszczęściu dostrzec chociaż odrobinę pozytywu. Wszystko zaczyna się w Twojej głowie.

myśli => emocje => zachowanie => nawyk => rzeczywistość

 To, co zdecydujesz się pomyśleć zależy od Ciebie. Możesz kontrolować swoje myśli. To, na czym zdecydujesz się skupić będzie miało wpływ na to jak będziesz się czuł i jakie w dalszym ciągu podejmiesz działania. A od tego, co zdecydujesz się zrobić lub czego nie robić będzie zależało to jak będzie wyglądała Twoja rzeczywistość.2.       Porzuć bierność

Czy kiedykolwiek poświęciłaś czas, by usiąść i wyznaczyć swoje cele – zarówno dla prywatnej, jak i zawodowej sfery swojego życia? A czy spisałaś je? 
Pamiętam swoje początki z literaturą związaną z rozwojem osobistym. Jak tylko widziałam miejsce na wykonanie ćwiczeń to czytałam dane zadanie, a odpowiedź na nie udzielałam w swojej głowie lub stwierdzałam, że kiedyś na pewno do tego ćwiczenia wrócę. Po prostu mi się nie chciało go robić. 

Może pytania wydawały mi się głupie, może były zbyt wymagające. Omijałam je. 
Aż w końcu dotarło do mnie, że jeśli dalej będę tak robić to nic się w moim życiu nie zmieni. 
To wówczas nie ma znaczenia czy czytam literaturę z samorozwoju czy fantasy, bo wynik jest ten sam. Jeśli nie działasz, nie robisz chociaż małych kroków, które przybliżą Cię do Twojego celu – to nic się nie zmienia. 

Dlatego jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś wypisz teraz swoje cele i opracuj plan ich realizacji. Zajmij się tym teraz, bo potem już do tego nie wrócisz. Przestań stać i patrzeć jak życie przecieka Ci przez palce, a Ty wciąż jesteś w czarnej dupie.


3.       Wszystko ma swoje konsekwencje

Każde działanie, jak również jego brak będzie miało w przyszłości swoje konsekwencje. Nic nie jest obojętne. To tylko Tobie się wydaje, że jeśli dziś zjesz niezdrowe jedzenie, nie pójdziesz na trening to przecież nic takiego się nie stanie. Każdego dnia podejmujesz decyzję, w którą stronę zmierzasz. Czy poruszasz się w kierunku zdrowia, satysfakcjonującej pracy, pełnych miłości i wsparcia relacji, czy też oddalasz od nich. 

Całe Twoje życie składa się z wykonywanych codziennie drobnych czynności i każda z nich ma znaczenie. Od Ciebie zależy na co poświęcisz swój czas i swoją energię, o co zadbasz. Jeśli chcesz tworzyć świadome i pozytywne relacje to nie wystarczy, że raz w tygodniu będziesz miłym i wspierającym partnerem, nie wystarczy, że raz w miesiącu zabierzesz swoją wybrankę do kina. 
Liczy się to, co robisz na co dzień. Liczą się te drobne gesty, które budują cały obraz.


Jeśli czujesz, że potrzebujesz zadbać o siebie, stać się pewną siebie osobą to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Masz dość płakania w poduszkę, gdy Twój kolejny związek kończy się z hukiem, a awans w pracy przechodzi Ci koło nosa? 
Czy jesteś gotowa na to, aby być wreszcie szalenie szczęśliwa? 
W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi odzyskać wiarę w siebie i swoje możliwości.
Pokażę Ci krok po kroku jak zbudować autentyczną pewność siebie, swoją wewnętrzną siłę, byś nie musiała już dłużej czekać, aby zacząć doceniać siebie i cieszyć się życiem.

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko kilka dni. ;)

0 komentarze: