ODBIERZ PREZENT

Kiedy widzę potulne, posłuszne i  pobłażliwe kobiety to mam ochotę podejść i powiedzieć „ ocknij się ”, ale z racji tego, że każdy ma praw...

O czym warto pamiętać będąc w związku?

Dodane przez | 06:47 2017/06/15
Kiedy widzę potulne, posłuszne i pobłażliwe kobiety to mam ochotę podejść i powiedzieć „ocknij się”, ale z racji tego, że każdy ma prawo żyć po swojemu, nie robię tego. 
Jeśli ktoś nie prosi o radę to jej ode mnie nie słyszy, ale jeśli jest na moim blogu zainteresowany tym tematem to dowie się, co myślę na temat niektórych kobiet w związkach.

Kiedy patrzę na niektóre relacje partnerskie to aż nie mogę uwierzyć, że ludzie są w stanie tak szybko zmienić się pod wpływem tej drugiej osoby albo dla niej. W moim światopoglądzie nie mieści się to, by dla partnera rezygnować ze wszystkiego, co dla mnie ważne, ze znajomych, których do tej pory miałam, z rodziny, ze swoich pasji. A niestety wciąż są osoby, zwłaszcza kobiety, które całkowicie się podporządkowują wymysłom swojego partnera. 

Rezygnują z siebie w imię tzw. miłości, a po jakimś czasie dziwią się, że zostają z niczym – nieszczęśliwe, smutne, zawiedzione, z niespełnionymi marzeniami, z niezaspokojonymi potrzebami i bez znajomych, więc w chwili rozstania nawet nie mają komu o tym powiedzieć.

Od 9 lat jestem w szczęśliwym związku. Nie zawsze było kolorowo, miło i przyjemnie, ale zawsze potrafiliśmy poradzić sobie z każdą sytuacją i dziś chcę Ci powiedzieć, co moim zdaniem sprawia, że ludzie są ze sobą nawet wtedy, gdy mija fala zauroczenia:

O czym warto pamiętać będąc w związku?
fot. Azrul Aziz, unsplash.com
Bądź wyzwaniem

Bez względu na to jak długo jesteście już razem wciąż bądź wyzwaniem dla swojego partnera. Doskonale wiem, że po kilku albo kilkunastu latach spędzonych razem znacie się już na wylot i mało co jest w stanie was zaskoczyć. I w tym momencie wiele par przechodzi w okres stagnacji, nic nowego, nic ciekawego. 

Jeśli jednak chcesz, aby Twój partner wciąż się o Ciebie starał to miej swoje potrzeby, pasje, zainteresowania. Wciąż go czasami czymś zaskocz: nawet jeśli miałaby to być tylko nowa fryzura czy ubranie. Miej swoje plany, pomysły, chęć rozwoju. Poszerzaj swoją wiedzę w tych obszarach, które mają dla Ciebie największą wartość zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Niech wie, że bez niego również świetnie sobie poradzisz, że jesteś z nim bo chcesz, a nie bo musisz. Pamiętaj też o tym, że on chce czuć się dumny i wyróżniony, że jest właśnie z Tobą, tak jak i Ty chcesz czuć, że wybrałaś najlepiej jak mogłaś. Starajcie się zatem, by wciąż sobie imponować, siebie zachwycać.

„Moja babcia często powtarzała mi: Nigdy nie mów mężczyźnie wszystkiego, dziecko – on i tak tego nie doceni, a będzie chciał więcej i więcej – i to ty będziesz zawsze tą złą. Gdy dasz mu wszystko, co ci zostanie? Musisz mieć swój kawałek siebie, jakiś mały sekret, choćby dotyczył tylko tego, jaką marmoladę lubisz najbardziej. Bo kiedy będzie naprawdę źle, będziesz mogła schować się z tą marmoladą i w jej smaku odnaleźć lekarstwo na twoje łzy.” Alice Bloom

Miej oczekiwania

Miej wobec swojego partnera oczekiwania i mów mu o nich. Mów mu o tym, czego byś chciała i o tym, co Ci się nie podoba. Nie czekaj aż się domyśli. Nie wychodź z założenia, że powinien to wiedzieć. Faceci nie czytają w myślach i nawet nie mają na to ochoty, za to bardzo cenią sobie relację, w której traktujesz ich poważnie. Mów mu, więc o tym, czego potrzebujesz.

Zaangażuj go we wspólne obowiązki domowe i pamiętaj, że związek tworzą dwie osoby, a nie jedna. Jeśli ze wszystkiego go zawsze wyręczasz, bo przecież on jest biedny i zmęczony, a tak w ogóle to nie umie nastawić prania i ugotować sobie obiadu albo co gorsza dałaś sobie wmówić, że są to "zadania typowo kobiece" to – ocknij się. 

Nie jesteś ani jego matką, ani sprzątaczką, ani kucharką. Dzielcie się tymi obowiązkami. 
Nie musi być po równo i nie musi być na zasadzie „wczoraj ja, to dzisiaj ty”. Podzielcie się według swoich możliwości, ale przestań go wreszcie niańczyć, nadskakiwać mu i wiecznie dogadzać. 
Nie bądź za dobra, bo on tego i tak nie doceni. Większość facetów nie jest zła, ale jest wygodna - lubią, gdy kobieta dba o nich o dom, ale niestety dość szybko o tym zapominają.


Stawiaj granice

Jeśli jakieś zachowanie, czy sposób odzywania się Ci nie odpowiada to mów mu o tym i wspólnie nad tym pracujcie. Nie pozwól jednak, by wszelkie uszczypliwe i złośliwe komentarze przeszły obok Ciebie obojętnie. Mów mu o każdym jego zachowaniu, które w jakiś sposób Cię zabolało, wyjaśniajcie sobie wszelkie nieporozumienia na bieżąco. Na początku każdy z partnerów sprawdza (bada) na co i na ile może sobie pozwolić. Jeśli w tym początkowym etapie na wiele zachowań przymrużysz oko to później dużo trudniej będzie Ci wyegzekwować jakąkolwiek zmianę.
Mów mu co czujesz.... kiedy on.... (odwołuj się przy tym do faktów) i czego oczekujesz...

Miej swoją wizję związku oraz zasady i nie pozwól, by ktokolwiek je łamał
Nie tworzysz związku po to, by ta najbliższa Ci osoba mogła stale Tobą pomiatać, by dzięki temu podbudować swoje niskie poczucie własnej wartości. Nie jesteś też od tego, by ratować czy zbawiać tego mężczyznę. Pracujcie wspólnie nad tą relacją, a jeśli z jego strony brak woli współpracy to zastanów się czy warto dalej w niej być.


Miej swoją przestrzeń

Miej swoje zainteresowania, swoje hobby, swoich znajomych i czas tylko dla siebie. Jeśli wszystko robicie zawsze razem to w pewnym momencie najzwyczajniej w świecie znudzicie się sobą i będziecie mieli siebie dość. Każdy z nas potrzebuje przestrzeni, chwili wytchnienia. Każdy z nas musi mieć jakiś swój obszar, gdzie ta druga strona zbytnio nie wchodzi

Być może nawet część zainteresowań czy pasji swojego partnera nie rozumiesz i nie aprobujesz, ale daj mu chociaż godzinę dziennie na to, co on lubi. Jeśli nie jest to coś, co w jakikolwiek sposób Cię krzywdzi to pozwól mu mieć swoją przestrzeń i swoje pomysły, czym ją wypełnić.


Myśl też o sobie

Mów mu co myślisz, jak się czujesz, o tym, co się wydarzyło. Na bieżąco załatwiajcie wszystkie nieporozumienia tak, by nie narastały do rangi ogromnych problemów. Nie wprowadzajcie cichych dni, które tak naprawdę do niczego dobrego nie prowadzą.

Myśl o sobie, swoich potrzebach, a nie tylko o tym jak mu się przypodobać i co tu zrobić, żeby był zadowolony. Czasami warto iść na kompromis albo raczej poszukać trzeciego wyjścia, ale nigdy nie warto rezygnować z siebie. 

Nie pozwól sobie wejść na głowę tylko dlatego, że wolisz być z kimś niż sama. Szanuj siebie, swoje potrzeby, swoje zdanie i odchodź od osób, które tego nie rozumieją. Nie pozwól na to, by zamknąć Cię w złotej klatce, bo jeśli stracisz siebie to nic Ci już nie zostanie.


Jeśli czujesz, że potrzebujesz zadbać o siebie, stać się pewną siebie osobą to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Masz dość płakania w poduszkę, gdy Twój kolejny związek kończy się z hukiem, a awans w pracy przechodzi Ci koło nosa? 
Czy jesteś gotowa na to, aby być wreszcie szalenie szczęśliwa? 
W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi odzyskać wiarę w siebie i swoje możliwości.
Pokażę Ci krok po kroku jak zbudować autentyczną pewność siebie, swoją wewnętrzną siłę, byś nie musiała już dłużej czekać, aby zacząć doceniać siebie i cieszyć się życiem.

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko kilka dni. ;)

0 komentarze: