ODBIERZ PREZENT

Czasami piszcie do mnie co macie zrobić, gdy Wasza relacja się sypie, a wy chcecie by było jak dawniej. Co zrobić, by partner znów był szcz...

O czym warto pamiętać, by związek miał szansę przetrwać?

Dodane przez | 13:41 2017/06/09
Czasami piszcie do mnie co macie zrobić, gdy Wasza relacja się sypie, a wy chcecie by było jak dawniej. Co zrobić, by partner znów był szczęśliwy? Wielokrotnie oczekujecie wsparcia i pocieszenia, a często jedynie tego, bym powiedziała, że „będzie dobrze, że wszystko się jeszcze ułoży”.

Nagle się dowiaduję, ze to już koniec

Kiedy ktoś podejmuje decyzję, że to koniec to zazwyczaj ma to już przemyślane. 
On już przeanalizował wszystkie plusy i minusy bycia z Wami i stwierdził, że jednak tych minusów jest znacznie więcej, a jeśli nawet nie jest ich więcej to wśród nich jest przynajmniej jeden taki minus, który nie pozwala mu już z Wami być.

fot. Inna Lesyk
I często żadne słowa nie są w stanie niczego zmienić. 

Ta osoba nie widzi już szansy na powrót, straciła nadzieję, że może być jeszcze dobrze. 
Być może wielokrotnie mówiła Wam co jej nie odpowiada, ale wy nie braliście tego poważnie. 
Być może nic nie mówiła, wiele dusząc w sobie, aż w końcu nadszedł moment, gdy stwierdziła, że dłużej tak nie wytrzyma.

Pamiętam, gdy moi znajomi rozstali się po kilku wspólnie przeżytych latach i gdy on dzwoniąc do mnie oznajmił, że „przecież na nic nigdy się nie skarżyła, wszystko jej pasowało, a tu nagle mówi, że odchodzi”. Czasami nie widzimy lub nie chcemy widzieć sygnałów, które zaczynają świadczyć, że dzieje się coś niedobrego, że ta relacja zaczyna iść w złym kierunku, że się od siebie oddalacie. 
A czasami brak szczerych rozmów, otwartości ze strony partnera sprawia, że rzeczywiście nie wiecie, że coś jest nie tak. Nic nie mówi, na nic się nie skarży i nagle oznajmia, że to koniec.
Dlatego tak ważna jest codzienna rozmowa. Nawet krótka.


Kilkanaście minut, od których naprawdę wiele zależy

Niech to będzie kilkanaście minut, ale takich, w których cała Wasza uwaga zostanie poświęcona partnerowi. Takich, w których zapomnicie na ten moment o wszelkich innych obowiązkach i skupicie się na tym, co ta druga strona ma Wam do przekazania. Niech opowie o swoim dniu, wyzwaniach, tym, co ją ucieszyło, czy zasmuciło. 
Ja wiem, że nie zawsze będzie to mega inspirująca i emocjonująca opowieść, ale mimo wszystko wysłuchaj jej.

Nie musi to być długa opowieść ze szczegółami, ale krótki raport, który pozwoli Wam dowiedzieć się, co tak naprawdę u tego człowieka słychać. Bez domysłów, bez własnych wyobrażeń „że pewnie nic ciekawego i nowego się nie wydarzyło”. Poświęć swojemu partnerowi te kilkanaście minut, by poczuł, że jest dla Ciebie naprawdę ważny, że ma w Tobie oparcie.

Następnie to Ty mu opowiedz co wydarzyło się u Ciebie. Nawet jeśli nie jest to zbyt porywająca historia i nawet jeśli drugi dzień z rzędy brzmi tak samo – bo to dzięki tej chwili dla siebie budujecie pomiędzy sobą więź. To chwila dla siebie pozwoli Wam w tym całym zabieganiu, obowiązkach dnia codziennego przystanąć i naprawdę zainteresować się co słychać u najważniejszej dla Was osoby. Panom pozwoli dostrzec, że kobieta Waszego życia zmieniła fryzurę (bo sama Wam o tym powie), kupiła nową sukienkę, dzięki czemu unikniecie awantur, pt.: „ty wcale na mnie nie patrzysz”.


A co tak wiele par wybiera? 

Po kilku wspólnych latach wychodzi z założenia, że wszystko już o sobie wiedzą, że gdy coś się ważnego stanie to ta druga strona na pewno Wam o tym powie, a skoro nic nie mówi to i pewnie nic istotnego się nie dzieje. I tak każdego dnia wymieniacie się listą zakupów, spraw do załatwienia, obowiązków do zrobienia, a po kilku latach dochodzicie do wniosku, że już zbytnio tej osoby nie znacie…


fot. Sylwia Bartyzel


A co jeśli partner nie chce z Wami rozmawiać?

Proponuję zacząć od małych kroków. Od powiedzenia mu, że bardzo Wam na nim zależy i, że chcielibyście jeszcze pełniej zadbać o to, co Was łączy. Jeśli przez długi czas nie pytaliście go o to, co u niego słychać to na początku może czuć się zdziwiony, że nagle ma to dla Was znaczenie. Może nawet doszukiwać się w tym podstępu. Ale jeśli będziecie sukcesywnie, każdego dnia mówili mu jakie to dla Was ważne to gorąco wierzę, że pewnego dnia znów się przed Wami otworzy.


A jeśli nie? To warto wtedy szukać pomocy u specjalisty, pójść na terapię i wspólnie pracować nad komunikacją i budowaniem więzi w Waszym związku. Warto zrobić wszystko byście oboje czuli się w nim ważni, bezpieczni i kochani. Byście czuli troskę i wsparcie, bo gdy tego zabraknie to często decydujemy się na to, by szukać zrozumienia gdzieś na boku. W innej relacji, przy innej osobie. A wówczas zazwyczaj jest już za późno, by cokolwiek zmienić i by zacząć jeszcze raz.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz zadbać o siebie, stać się pewną siebie osobą to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Masz dość płakania w poduszkę, gdy Twój kolejny związek kończy się z hukiem, a awans w pracy przechodzi Ci koło nosa? 
Czy jesteś gotowa na to, aby być wreszcie szalenie szczęśliwa? 
W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi odzyskać wiarę w siebie i swoje możliwości.
Pokażę Ci krok po kroku jak zbudować autentyczną pewność siebie, swoją wewnętrzną siłę, byś nie musiała już dłużej czekać, aby zacząć doceniać siebie i cieszyć się życiem.

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko kilka dni. ;)

0 komentarze: