ODBIERZ PREZENT

Z pewnością każda z nas miała taki moment, kiedy nie wiedziała czego tak naprawdę w swoim życiu chce. Być może zastanawiałaś się długo nad ...

Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś odważyła się żyć w zgodzie z sobą?

Dodane przez | 10:46 2017/07/25
Z pewnością każda z nas miała taki moment, kiedy nie wiedziała czego tak naprawdę w swoim życiu chce. Być może zastanawiałaś się długo nad wyborem kierunku studiów, być może nad zmianą pracy, miejsca zamieszkania. Ja w swoim życiu też miałam takie momenty, kiedy kompletnie nie wiedziałam co wybrać, którą drogą podążać.  Pamiętam jak bardzo przeszkadzało mi, że nie mam pomysłu na siebie. 

Dziś chcę Ci opowiedzieć o tym co mi pomogło w ustaleniu mojej wizji, dzięki czemu być może i Ty stworzysz swoją własną.

fot. Atikh Bana

Dla mnie kluczowe okazało się udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:

1.       Jakimi wartościami kierujesz się w życiu?

Kiedy pierwszy raz zetknęłam się z tym ćwiczeniem nie wiedziałam co to są wartości ani tym bardziej jak się mam nimi kierować. Zawsze wiedziałam, że ważne są dla mnie rodzina, zdrowie, rozwój, kariera, a tam trzeba było wymienić ich aż 7. Wciąż brakowało 3. 

Wykonałam, więc całe ćwiczenie od początku do końca, zgodnie z instrukcją i dopisałam kolejne: niezależność, harmonia, autentyczność. Dzięki temu wiedziałam jakie stanowiska pracy nie spełnią tych kryteriów i nawet nie aplikowałam na nie. 

Wiedziałam, że żadne pieniądze nie są w stanie wynagrodzić mi życia wbrew sobie, że owszem mogę się przemęczyć, ale na dłuższą metę nie o to przecież chodzi. Dlatego warto uświadomić sobie jakie mamy wartości, mając oczywiście świadomość, że one mogą się zmieniać z upływem czasu i żyć w zgodzie z nimi.

Ustał swoje wartości >>> Określ swoje życiowe wartości


2.       Co byś zrobiła, gdybyś dziś 
dowiedziała się, że masz przed sobą 
osiem miesięcy życia?

Pamiętam, że to pytanie zaskoczyło mnie najbardziej. Byłam wtedy młoda, miałam kilkanaście lat, a tu nagle ktoś mi uświadamia, że być może 70 urodzin to ja wcale nie mam zapewnionych.

Wiedziałam, że 8 miesięcy to jest bardzo krótki okres, ale jednocześnie wystarczający do tego, by przeżyć to, co najważniejsze, by spędzać czas z tymi, których naprawdę kocham, by zwiedzić miejsca, które zawsze chciałam zobaczyć, by napisać książkę i coś po sobie zostawić. 

Wiedziałam też, że na niektóre marzenia nie starczy czasu, że nie zostanę prawnikiem, nie urodzę dziecka. Tak wiele odkładamy na później, na kiedyś, zapominając o tym, że ta chwila może wcale nie nadejść. 

Warto zatem określić co ma dla nas największe znaczenie, czego w tym życiu chciałybyśmy doświadczyć, jak je przeżyć i realizować swoją wizję stopniowo już teraz, bo być może nikt nam nie powie, że przed nami jeszcze 8 miesięcy.
Być może wszystko zakończy się z dnia na dzień...


3.       Co byś zrobiła gdybyś wygrała 
milion w totka?


Na co wówczas bym się odważyła i jak chciałabym żyć? Wbrew pozorom to pytanie też nie było takie proste, miłe i przyjemne. Bo o ile każdy chciałby być milionerem, o tyle już nie każdy wie co z tą kasą, by zrobił. Większość osób odpowiada na to pytanie: kupiłbym dom, samochód, wyjechał na wakacje, zainwestował. I tak naprawdę na niewiele by już starczyło. 

Warto jednak uświadomić sobie po co gromadzimy pieniądze, jakie cele się za tym kryją, jakie marzenia.

Jak byśmy żyli gdybyśmy nie musieli się martwić o to czy starczy od pierwszego do pierwszego? Gdzie byśmy pracowały, gdyby na naszym koncie było takie zabezpieczenie finansowe?


Te 3 pytania były pierwszymi, które pozwoliły mi uświadomić sobie pewne rzeczy, które zmieniły bieg mojego życia, ułatwiły podjęcie nowych decyzji i zmierzanie w kierunku swoich pragnień. Pomimo obaw, pomimo możliwości porażki – pomogły iść wciąż na przód, ryzykować, próbować, doświadczać.


Jeśli czujesz, że potrzebujesz zadbać o siebie, stać się pewną siebie osobą to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Masz dość płakania w poduszkę, gdy Twój kolejny związek kończy się z hukiem, a awans w pracy przechodzi Ci koło nosa? 
Czy jesteś gotowa na to, aby być wreszcie szalenie szczęśliwa? 
W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi odzyskać wiarę w siebie i swoje możliwości.
Pokażę Ci krok po kroku jak zbudować autentyczną pewność siebie, swoją wewnętrzną siłę, byś nie musiała już dłużej czekać, aby zacząć doceniać siebie i cieszyć się życiem.

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko kilka dni. ;)

0 komentarze: