ODBIERZ PREZENT

Jak często znasz jakąś kobietę, a potem gdy wchodzi w związek to masz wrażenie, że w ogóle jej nie poznajesz? Nagle już nie lubi tego, co w...

Nie schodź nigdy na drugi plan

Dodane przez | 10:54 2017/07/07
Jak często znasz jakąś kobietę, a potem gdy wchodzi w związek to masz wrażenie, że w ogóle jej nie poznajesz? Nagle już nie lubi tego, co wcześniej, jej pasja przestaje mieć znaczenie, bo nie pasuje do wizji jej partnera, a znajomi, których do tej pory miała, teraz odeszli w zapomnienie. Przecież nie są do niczego potrzebni, gdy jest on.

Tylko, że on dziś jest, a jutro może go już nie być. To tylko w bajkach wszystko kończyło się happy endem, choć nigdy do tego, że „żyli razem długo i szczęśliwie” nie dodawali, że aż do śmierci. Statystyki dotyczące rozwodów są zatrważające. Dziś już nic nie jest pewne, dane nam raz na zawsze.

To, że teraz wszystko się układa i żyjesz jak 
w bajce nie oznacza, że za kilka lat będzie tak samo

Czasami wszystko sypie się jak domek z kart i to zawsze w najmniej spodziewanym momencie.
Nie mówię, że on odejdzie, znajdzie sobie inną (choć tej wersji nie da się wykluczyć), ale może zachorować lub umrzeć. Wiem, że dziś wydaje Ci się, że oboje dożyjecie minimum 70 lat, ale życie czasem pisze inny scenariusz, czy Ci się to podoba, czy też nie.

fot. Alexandru Zdrobău, unsplash.com

Dlatego dziś chcę Ci z całą stanowczością powiedzieć: 
Kobieto, nie rezygnuj z siebie


Nie rezygnuj ze swoich zainteresowań, pasji, pracy. Nie poświęcaj się. Bo nawet jeśli dziś wydaje Ci się, że to się opłaca to w dłuższej perspektywie, nie warto. Jeśli zrezygnujesz z siebie, to nic Ci nie zostanie. 

Kochaj, 
bądź najlepszą żoną i matką, 
jaką tylko możesz być, 
ale nigdy nie zapominaj o sobie

Pamiętaj, że nie tylko jesteś kobietą, ale jesteś człowiekiem, a więc potrzebujesz rozwoju, wyzwań, możliwości realizowania się. 

Możesz mi teraz powiedzieć, że Ty się realizujesz w domu: sprzątając, gotując, piorąc, wychowując dzieci. I to jest piękne i jeśli do tego masz zapewniony byt do końca swych dni to śmiało realizuj się tak dalej. Ale jeśli jedyną osobą, która dziś pracuje na wasze utrzymanie jest Twój mąż to pomyśl co się stanie, gdy jego zabraknie. Co z Tobą, dziećmi, domem? Jak wtedy sobie poradzisz? Co jeśli on umrze albo odejdzie? 

Zadbaj o siebie, byś nie musiała nigdy się przekonać 
jak to jest, gdy zostaje się
bez miłości swojego życia i pieniędzy na utrzymanie

Dzisiaj mija 27 rocznica śmierci mojego dziadka. Kiedy zginął w wypadku, babcia w wieku 51 lat, z dnia na dzień została z niczym. Zmagała się nie tylko z depresją, ale i brakiem środków do życia. Do dziś wspomina, że był to najgorszy okres w jej życiu. Kilka miesięcy wcześniej straciła pracę, a dwa miesiące przed śmiercią dziadek zainwestował większość pieniędzy w założoną przez siebie firmę. Nikt wtedy nie spodziewał się, że wszystkie wspólne plany nagle zostaną przekreślone. 
Nie pozwól, by podobna sytuacja spotkała Ciebie. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo finansowe. Jeśli masz tyle pieniędzy, że już dziś wiesz, że wystarczy do końca Twych dni to możesz śmiało realizować się tylko w domu. Ale jeśli jest inaczej to zadbaj o siebie.

Zadbaj o swoją edukację i pozycję na rynku pracy

Jest teraz tyle możliwości połączenia pracy zawodowej z posiadaniem i dbaniem o rodzinę, że na pewno coś dla siebie znajdziesz. Tylko szukaj, działaj i nie oddawaj kontroli nad swoim życiem w ręce tej drugiej osoby.

Być może dziś Twojemu facetowi jest wygodnie, gdy Ty pozostajesz w cieniu, zajmujesz się domem, nie masz zbyt wielkich wymagań, ale obawiam się, że może być tak, że za kilka lat straci Tobą zainteresowanie. 

Bo przez te wszystkie lata, gdy Ty zajmowałaś się domem on rozwijał się zawodowo, poznawał nowych ludzi, działał. On po tych kilku latach będzie w zupełnie innym punkcie niż jest dziś. 

A Ty? 
Zostaniesz daleko w tyle. 

Nie będziesz już wyzwaniem, nie będziesz równym kompanem do rozmów. Wiem, że brzmi to okrutnie, możesz się nawet ze mną nie zgadzać, ale mam nadzieję, ze nigdy nie przekonasz się na własnej skórze o tym, że mam rację.


Dlatego zadbaj o siebie, o swoje kompetencje, o swój rozwój. Działaj. 

Szukaj możliwości na połączenie tego, 
co dla Ciebie ważne

To jest możliwe. Wymaga trochę wysiłku i konsekwencji, ale się opłaca. 

Dbaj o siebie, swoje bezpieczeństwo finansowe, bo jedyną osobą, za którą jesteś do końca życia odpowiedzialna jesteś Ty sama. Nikt o Ciebie nie zadba, jeśli Ty tego nie zrobisz. 
Weź życie w swoje ręce i zarządzaj nim mądrze.


Jeśli czujesz, że doszłaś lub doszedłeś do takiego punktu w swoim życiu, w którym potrzebujesz dokonać zmiany
czy to w sferze zawodowej, czy prywatnej, 

zacząć żyć wreszcie w zgodzie z sobą, a nie pod dyktando innych,

to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Dla kogo jest tej kurs?

Dla kobiet i mężczyzn.

Jeśli odnajdujesz siebie, w którymś z poniższych opisów, to ten kurs jest stworzony z myślą o Tobie:

1. Masz wrażenie, że żyjesz tylko po to, by spełniać oczekiwania wszystkich wokół, stale słyszysz, co masz zrobić, 
jak żyć, jak wychowywać dzieci, gdzie pracować
i już nawet nie wiesz, co tak naprawdę dla Ciebie jest ważne, w czym to Ty jesteś świetna
albo nawet jeśli wiesz, to nie potrafisz komunikować się asertywnie  i przez to w dalszym ciągu żyjesz pod ich dyktando,


2. Masz za sobą bolesne rozstanie, po którym straciłaś/eś pewność siebie i wiarę w miłość. Czujesz się skrzywdzona, samotna, porzucona i niechciana.
Może nawet czujesz się gorsza i niewiele warta,


3. Znasz swój cel, nawet bardzo Ci na nim zależy,(np. założenie swojego biznesu), ale nie działasz, bo boisz się, że jeszcze nie jesteś ekspertem, że jeszcze nie jesteś gotowa/y,  w Twojej głowie stale pojawiają się myśli ​​​​​​​"a, co jeśli nie wyjdzie lub spotkam się z krytyką innych?" 
I czekasz zamiast spełniać swoje marzenia.


Dzięki udziale w kursie online "Zbuduj siebie na nowo":


-   spojrzysz na swoje życie z lotu ptaka,

Przyjrzysz się bliżej sobie, swoim przekonaniom, mocnym stronom, wartościom, swoim sukcesom. Nauczysz się czerpać siłę ze swoich doświadczeń. 

Stworzysz swoje zasady postępowania, byś dużo łatwiej podejmowała ważne decyzji i by przede wszystkim były one spójne z Tobą.

Być może odkryjesz nawet pomysł na dalszy rozwój swojej kariery lub zdecydujesz się założyć własny biznes. 

-   dowiesz się jak skutecznie radzić sobie z głosem wewnętrznego krytyka i krytyką innych, często bliskich i ważnych dla Ciebie osób,

-   nauczysz się asertywnie komunikować, by Twoje zdanie, potrzeby, opinie wreszcie stały się tak samo ważne, jak potrzeby i zdanie innych osób.

W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi krok po kroku
 zbudować autentyczną pewność siebie i żyć na własnych zasadach!

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko 2 dni. ;)0 komentarze: