ODBIERZ PREZENT

Każdy z nas jest inny. Różnicy się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim poglądami, przekonaniami, bagażem doświadczeń. To, co dla Ciebi...

Różnice w związku i dotrzymywanie słowa

Dodane przez | 17:18 2017/07/14
Każdy z nas jest inny. Różnicy się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim poglądami, przekonaniami, bagażem doświadczeń. To, co dla Ciebie jest oczywiste i jedyne słuszne, dla kogoś innego wcale takie być nie musi. I o ile w relacjach rodzinnych czy w przyjaźni potrafimy te różnice zrozumieć i zaakceptować, o tyle w relacji z partnerem bywa już różnie... To, co na początku nas fascynowało, po latach zaczyna denerwować. Jak więc poradzić sobie z tą innością? 

Różnice w związku i dotrzymywanie słowa
fot. Pablo Heimplatz, unsplash.com

Być może pamiętasz jeszcze początek Waszego związku, kiedy to wszelkie występujące miedzy Wami różnice były inspirujące i pociągające. Nie przeszkadzało Ci, że Twój partner pewne sprawy postrzega zupełnie inaczej, a jego małomówność i skrytość – odbierałaś jako tajemniczość i byłaś  tym zaintrygowana. 

Dziś, po latach, te same cechy zaczynają drażnić

Bo kiedy Ty w stresujących sytuacjach chcesz rozmawiać, on woli trawić to w sobie. Wkurzasz się na niego, nie rozumiejąc, że działacie zupełnie inaczej. 
Gdy masz problem chcesz go omówić z każdej strony i to najlepiej z kilkoma osobami, a on woli go przemyśleć w samotności, ciszy i skupieniu.

To, że się różnicie jest normalne i naturalne. Jesteście odrębnymi osobami o różnej płci, poglądach, wychowaniu, doświadczeniu.
A związek wymaga poszanowania różnic, jakie Was dzielą.

Występujące pomiędzy Wami różnice 
wcale nie oznaczają tego, że jedna osoba ma rację, 
a druga jest w błędzie

Każdy z nas inaczej patrzy na świat i otaczającą go rzeczywistość, to naturalne, że Twój partner czasami będzie czuł i myślał inaczej niż Ty – i nie oznacza to, że już Cię nie kocha, że się zmienił, że się od siebie oddaliliście.

Nie akceptując różnic zachowujesz się tak jakbyś to tylko Ty miała monopol na wiedzę. 
A przecież tak nie jest.

Zaakceptuj to, że często myślicie i reagujecie zupełnie inaczej, że Twój partner nie jest Twoją wierną kopią, ale odrębna jednostką z całym swoim bagażem dotychczasowych doświadczeń.

Każdy chce czuć się kochany i akceptowany takim, jaki jest.

I mało kto widzi jakąkolwiek winę w sobie. dlatego tak trudno jest nam na kogoś wpłynąć, nie wywołując przy tym żadnych negatywnych reakcji.

I dlatego tak istotne są: wspólny dialog, zrozumienie swoich potrzeb, ustalenie wspólnych zasad.

Nie narzucanie swojego zdania, nie ciągłe wymagania i żądania, ale spokojne rozmowy, gdy oboje macie na to czas. Bez wyrzutów, bez mówienia "bo Ty zawsze albo bo Ty nigdy", bez wypominania.

Ważna jest autentyczna chęć zrozumienia i autentyczna chęć wspólnej pracy.

A, gdy już coś wspólnie ustalicie:


Dotrzymaj słowa

Kiedy się na coś zgadzasz – dotrzymaj później słowa. Nic bardziej nie rani, jak to, że najważniejsza osoba w naszym życiu ma nasze potrzeby w dupie. Gdy coś z nią ustalamy, a ona potem zdaje się kompletnie o tym nie pamiętać. 

Dlatego, kiedy Twój partner Cię o coś poprosi 
to traktuj jego zdanie poważnie

Jeśli uważasz, że wymaga zbyt wiele – powiedz mu to i ustalcie inne zasady.
Jeśli zawiodłaś – przeproś. 
Nie tłumacz się, że zapomniałaś, że on też nie zawsze robi to, co dla Ciebie jest ważne, bo to do niczego dobrego nie prowadzi. W ten sposób tylko zaczniesz nieprzyjemną wymianę zdań, wzajemnych oskarżeń i wyrzutów.
A przecież nie o to chodzi, by stale coś sobie wypominać.

Wszelkie duże problemy, kiedyś były małe

Ale wtedy przynajmniej jedno z Was uważało, że to nic takiego i nie zawracało sobie nimi głowy, nie brało na poważnie. Z biegiem czasu te drobiazgi urastają do rangi wielkich problemów, które nie zawsze da się rozwiązać jedną rozmową.

Dlatego tak ważnie jest byś przestrzegała tego, co ustaliliście. 
Byś poznała potrzeby swojego partnera i gdy się na coś zgodzisz – dotrzymywała danego słowa.

Czasami prośba naszego partnera może wydawać nam się głupia i niedorzeczna jak np. odkładanie kapci na półkę z butami, zamiast zostawianie ich w pokoju. Ale jeśli dla Twojego partnera jest to ważne to zdecyduj, czy jest sens się wykłócać, że Ty wolisz jak leżą one na podłodze?


Czasami trzeba zdecydować, czy woli się żyć w szczęśliwej 
i spokojnej relacji, czy stale chcieć mieć rację 
i realizować tylko swoje potrzeby

Pamiętaj, że będąc w związku jesteście drużyną, strzelacie do tej samej bramki. 
Grając przeciwko partnerowi, grasz tak naprawdę także przeciwko sobie. 
Czy warto?


Jeśli czujesz, że potrzebujesz zadbać o siebie, stać się pewną siebie osobą to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Masz dość płakania w poduszkę, gdy Twój kolejny związek kończy się z hukiem, a awans w pracy przechodzi Ci koło nosa? 
Czy jesteś gotowa na to, aby być wreszcie szalenie szczęśliwa? 
W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi odzyskać wiarę w siebie i swoje możliwości.
Pokażę Ci krok po kroku jak zbudować autentyczną pewność siebie, swoją wewnętrzną siłę, byś nie musiała już dłużej czekać, aby zacząć doceniać siebie i cieszyć się życiem.

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko kilka dni. ;)

0 komentarze: