ODBIERZ PREZENT

Wiem jak bardzo boli rozpad relacji, która miała trwać wiecznie. Wiem jak ciężko jest zdecydować się na ten krok, nawet wtedy, gdy tak wiel...

Czasami rozstanie, to jedyne słuszne rozwiązanie

Dodane przez | 12:47 2017/08/03
Wiem jak bardzo boli rozpad relacji, która miała trwać wiecznie. Wiem jak ciężko jest zdecydować się na ten krok, nawet wtedy, gdy tak wiele nam nie odpowiada. Wiem jak jest trudno zaakceptować to, że nie ma dla nas już miejsca w świecie osoby, która wciąż tak wiele dla nas znaczy. Ale też wiem, że czasami rozstanie jest jedyną słuszną decyzją, którą należy podjąć.

W swoim życiu rozstawałam się kilka razy. Każde rozstanie było inne, każde z innego powodu i żadne nie należało do przyjemnych. I nie było większej różnicy w tym, kto podejmował tę decyzję.

Nie jestem zwolenniczką rozstań, ale jeszcze dalej mi do postawy „w imię miłości, zniosę wszystko”.
Trzeba wiedzieć, kiedy warto jeszcze walczyć o daną relację, a kiedy ta walka nie ma już sensu.

Nie wszystko da się naprawić i nie z każdym można być szczęśliwą. Czasami różnimy się tak bardzo, że tych różnic w żaden sposób nie da się pogodzić, a jeśli jeszcze do tego zabraknie dobrej woli i chęci zmiany, dialogu to znalezienie wspólnej płaszczyzny staje się niemal niemożliwe.

Kiedy moim zdaniem warto pomyśleć nad tym, czy jest sens kontynuować daną znajomość?

Photo by pan xiaozhen on Unsplash


1.       Kiedy partner kompletnie nie liczy się 
z Twoimi potrzebami

Oczywiście żeby mógł je szanować najpierw musi je poznać. Jeśli do tej pory nie komunikowałaś mu ich i wychodziłaś z założenia, że „powinien wiedzieć” albo „niech się domyśli” to nic dziwnego że ich nie realizuje, skoro nawet ich nie zna. 

Mów mu wprost o tym, co dla Ciebie ważne, o tym, co Cię cieszy, co boli, jak chcesz aby wyglądała Wasza relacji. Rozmawiajcie. 

Wspólny dialog to podstawa każdego udanego związku. Pamiętaj też, że wszelkie zmiany wymagają czasu. jeśli jednak on nie wykazuje żadnych chęci albo otwarcie mówi Ci, że dla niego „Twoje potrzeby nie mają znaczenia, nie rozumie ich i nie zamierza ich szanować” to warto zastanowić się, czy w takiej relacji chciałaś żyć?


2.       Kiedy jedyne, co Was łączy to wspólna przeszłość 
i ten sam adres

Gdy więcej Was dzieli niż łączy to znak, że w którymś momencie coś poszło nie tak. Gdy jesteście ze sobą jedynie ze względu na dzieci, zaciągnięty kredyt czy strach przed powrotem do życia w pojedynkę to wiedz, że pali się już czerwona lampka. 

Można owszem żyć z kimś razem, a jednak osobno, ale nie po to wchodzi się w relacje z partnerem. Nie po to wychodzi się za mąż i zakłada rodzinę, by jedynie zamieszkiwać wspólną przestrzeń. 

Jeśli już od jakiegoś czasu nie interesujecie się tym, co u Was słychać, jak Wam minął dzień, jeśli wymieniacie się jedynie listą spraw do załatwienia – to wiedz, że jeśli nie zaczniecie pracować nad wspólną komunikacją to w pewnym momencie uznasz, że w ogóle go nie znasz.


3.       Kiedy partner znęca się nad Tobą fizycznie lub psychicznie

Są kobiety, które na pierwsze uszczypliwe komentarze, przymykają oko. Twierdzą, że to tylko niewinny żart. Gdy sytuacja zaczyna się powtarzać, tym razem już w obecności znajomych, czują się zakłopotane, ale wciąż potrafią bronić swojego partnera tym, że widocznie za dużo wypił, że przecież on wcale tak nie myśli. 

Są też kobiety, które ignorują pierwsze przejawy przemocy fizycznej, za każdy razem tłumacząc to jakoś sobie. Twierdzą, że nic aż takiego się nie stało, nie ma nawet śladu. 

Jeśli Ty też należysz do tego grona kobiet to pamiętaj, że nikt nie ma prawa znęcać się w żaden sposób nad Tobą i że musisz reagować od razu. Za każdym razem, gdy Twój partner powie coś, co w jakikolwiek sposób Cię dotknie – powiedz mu o tym. 

Nie zamykaj się w sobie, nie chowaj urazy i w żaden sposób go nie usprawiedliwiaj. 
Mów otwarcie o tym co czujesz. 

I nigdy nie pozwalaj na choćby najmniejszy przejaw jakiejkolwiek przemocy, bo to, co często zaczyna się niewinnie, kończy się potem dramatycznie. 

4.       Kiedy Wasz związek składa się z więcej niż 2 osób

Kiedy oddalacie się od siebie, nie rozmawiacie ze sobą, nie szanujecie swoich potrzeb - w Waszym związku powstaje przestrzeń, którą któryś z partnerów może zechcieć wypełnić kimś innym. 

Kiedy w Waszej relacji nie ma już tylko Ciebie i jego, ale po którejś ze stron pojawia się osoba trzecia - to nie da się już udawać, że wszystko jest w porządku. 

Taki układ nikomu nie pomaga. 

Wówczas pozostaje już tylko jedno wyjście: zakończyć którąś z relacji. 
Do Was należy decyzja, którą.


5.       Kiedy stale macie do siebie pretensje, żale, 
nawzajem się niszczycie

Kiedy odzywacie się do siebie językiem pełnym gniewu, żalu, pretensji, kiedy nawzajem obwiniacie się za wszystko i szukacie tylko sposobności, by sprawić sobie wzajemnie przykrość to Wasza relacja stała się toksyczna. 

Gdy zabraknie tego, co ma największe znaczenie – miłości, bezpieczeństwa, wzajemnej troski, wszystko zaczyna się sypać jak domek z kart. 

Żadne z Was nie ma wówczas ochoty nawet na powrót do domu. 

Jeśli zatem jesteś w takiej sytuacji to zrób wszystko, aby ją zmienić, a jeśli nie ma takiej możliwości to pomyślcie o jej zakończeniu, bo w takiej postaci – nikomu ona nie służy.


Budowanie związku to ciężka praca, wykonywana systematycznie, dzień po dniu. 
Tu nie ma wielkich zrywów, działań z doskoku, bo one nie przynoszą efektów. 
Tu liczą się drobne pozytywne gesty, wykonywane codziennie. 



Jeśli czujesz, że potrzebujesz zadbać o siebie, stać się pewną siebie osobą to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Masz dość płakania w poduszkę, gdy Twój kolejny związek kończy się z hukiem, a awans w pracy przechodzi Ci koło nosa? 
Czy jesteś gotowa na to, aby być wreszcie szalenie szczęśliwa? 
W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi odzyskać wiarę w siebie i swoje możliwości.
Pokażę Ci krok po kroku jak zbudować autentyczną pewność siebie, swoją wewnętrzną siłę, byś nie musiała już dłużej czekać, aby zacząć doceniać siebie i cieszyć się życiem.

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko kilka dni. ;)

0 komentarze: