ODBIERZ PREZENT

Dziś chcę zachęcić Cię nie do tego byś zdobył nowe umiejętności, ale byś pozbył się tego wszystkiego, co hamuje Twój rozwój, obniża ...

5 błędów, które utrudnia budowanie pewności siebie

Dodane przez | 12:32 2017/11/11

Dziś chcę zachęcić Cię nie do tego byś zdobył nowe umiejętności, ale byś pozbył się tego wszystkiego, co hamuje Twój rozwój, obniża pewność siebie i satysfakcję z życia. 
Przyjrzyj się bliżej tym wszystkim działaniom, które Ci nie służą, a jednak wciąż je podejmujesz i zdecyduj, że przestaniesz wreszcie sobie szkodzić.
Jeśli czujesz, że doszłaś lub doszedłeś do takiego punktu w swoim życiu, w którym potrzebujesz dokonać zmiany
czy to w sferze zawodowej, czy prywatnej, 

zacząć żyć wreszcie w zgodzie z sobą, a nie pod dyktando innych,

to już dziś zapisz się na listę osób zainteresowanych: 

kursem online 
"ZBUDUJ SIEBIE NA NOWO, 
czyli pewność siebie w praktyce"

Dla kogo jest tej kurs?

Dla kobiet i mężczyzn.

Jeśli odnajdujesz siebie, w którymś z poniższych opisów, to ten kurs jest stworzony z myślą o Tobie:

1. Masz wrażenie, że żyjesz tylko po to, by spełniać oczekiwania wszystkich wokół, stale słyszysz, co masz zrobić, 
jak żyć, jak wychowywać dzieci, gdzie pracować
i już nawet nie wiesz, co tak naprawdę dla Ciebie jest ważne, w czym to Ty jesteś świetna
albo nawet jeśli wiesz, to nie potrafisz komunikować się asertywnie  i przez to w dalszym ciągu żyjesz pod ich dyktando,


2. Masz za sobą bolesne rozstanie, po którym straciłaś/eś pewność siebie i wiarę w miłość. Czujesz się skrzywdzona, samotna, porzucona i niechciana.
Może nawet czujesz się gorsza i niewiele warta,


3. Znasz swój cel, nawet bardzo Ci na nim zależy,(np. założenie swojego biznesu), ale nie działasz, bo boisz się, że jeszcze nie jesteś ekspertem, że jeszcze nie jesteś gotowa/y,  w Twojej głowie stale pojawiają się myśli ​​​​​​​"a, co jeśli nie wyjdzie lub spotkam się z krytyką innych?" 
I czekasz zamiast spełniać swoje marzenia.


Dzięki udziale w kursie online "Zbuduj siebie na nowo":


-   spojrzysz na swoje życie z lotu ptaka,

Przyjrzysz się bliżej sobie, swoim przekonaniom, mocnym stronom, wartościom, swoim sukcesom. Nauczysz się czerpać siłę ze swoich doświadczeń. 

Stworzysz swoje zasady postępowania, byś dużo łatwiej podejmowała ważne decyzji i by przede wszystkim były one spójne z Tobą.

Być może odkryjesz nawet pomysł na dalszy rozwój swojej kariery lub zdecydujesz się założyć własny biznes. 

-   dowiesz się jak skutecznie radzić sobie z głosem wewnętrznego krytyka i krytyką innych, często bliskich i ważnych dla Ciebie osób,

-   nauczysz się asertywnie komunikować, by Twoje zdanie, potrzeby, opinie wreszcie stały się tak samo ważne, jak potrzeby i zdanie innych osób.

W tym kursie zdradzę Ci jak za pomocą prostych narzędzi krok po kroku
 zbudować autentyczną pewność siebie i żyć na własnych zasadach!

Zapisu na listę osób zainteresowanych kursem możesz dokonać tutaj>>> 
Dzięki temu będziesz na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiesz się kiedy rusza przedsprzedaż.
Będzie trwała ona tylko 2 dni. ;)


Wersja tekstowa nagrania:

1. Chcemy podobać się innym, często nawet własnym kosztem

Tak często boimy się opinii innych, tego że nas nie polubią, skrytykują, wyśmieją, że wolimy nie podejmować działań, których pragniemy. Boimy się, że nam nie wyjdzie, a wówczas całe nasze otoczenie uzna nas za nieudaczników i przy każdej nadarzającej się okazji będzie nam to wypominało. Słuchamy ich ograniczających rad, przelewanych na nas obaw i zaczynamy wątpić w siebie i swoje możliwości.


Robimy coś „bo tak wypada” nie do końca zastanawiając się, czy jest to spójne z nami, z naszymi wartościami, celami. 

Schodzimy z własnej drogi i wchodzimy na ścieżkę innych (naszych rodziców, partnera, szefa, znajomych), słuchamy ich doskonałych pomysłów na nasze życie i realizujemy nakreślone scenariusze zamiast zastanowić się czego to my tak naprawdę chcemy.


Co dla nas jest ważne? 

Masz jedno życie, więc nie zmarnuj go tylko dlatego, że boisz się braku akceptacji ze strony innych ludzi, że boisz się porażki. Właściwi ludzie pojawią się, gdy odważysz się żyć zgodnie ze swoimi pragnieniami i marzeniami, gdy zaczniesz wykorzystywać wreszcie swój potencjał.2. Odkładamy na jutro i na bliżej nieokreślone kiedyś

Wciąż tak wiele osób żyje złudzeniem, że na wszystko mają jeszcze czas. Odkładają na później ważne rozmowy, spotkania z rodziną, książki, które zawsze chcieli przeczytać, miejsca, które chcieli zobaczyć. Kiedyś ma nadejść chwila, w której powiedzą bliskiej osobie, jak bardzo ją kochają i ile dla nich znaczy, kiedyś zaczną realizować swoje pasje, odpoczywać, pomagać innym.

To kiedyś założą biznes, o którym od zawsze marzyli, stworzą udany związek. Ale, co jeśli okaże się, że wcale nie mamy tak dużo czasu, że nasze życie skończy się zanim tak naprawdę zaczniemy w pełni żyć?

Ile Twoich celów czeka na lepsze czasy, na to aż będziesz wystarczająco mądry, doświadczony i bogaty? 

Czy gdyby się okazało, że jutrzejszy dzień ma być Twoim ostatnim czułbyś, że zrealizowałeś swój potencjał, spełniłeś swoje marzenia i możesz spokojnie odejść, czy raczej gorączkowo prosiłbyś o przedłużenie swojego pobytu na ziemi?


3. Uważamy, że potrzeby innych są ważniejsze niż nasze

Ile razy robiłeś coś tylko dlatego, że ktoś Cię o to poprosił? Wcale nie miałeś ochoty, posiadałeś już inne plany, ale kolejny raz postanowiłeś się poświęcić i być może nawet nie usłyszałeś na koniec żadnego dziękuję.

Ile razy chciałaś coś sobie kupić, zainwestować w swoje kompetencje, ale potrzeby syna, czy męża okazywały się ważniejsze?

Tak mało cenimy siebie, tak mało wierzymy, że zasługujemy na wszystko, co najlepsze, że wciąż spychamy siebie na koniec kolejki.

Wciąż przepuszczamy każdego i cierpliwie stoimy aż przyjdzie nasza kolej.

Niektórzy nawet kilka lat potrafią tak stać i czekać, a tu wciąż przychodzi ktoś później, ale staje przed nimi.

Jak długo zamierzasz jeszcze tkwić na samym końcu kolejki po awans, rozwój, zdrowie? 

Ile jeszcze osób będzie ważniejszych od Ciebie? 

Twoje potrzeby są tak samo ważne, jak potrzeby innych ludzi. 

Popracuj wreszcie nad poczuciem własnej wartości i doceń siebie. Zauważ swoje potrzeby i dąż do ich realizacji, bo tylko szczęśliwy i spełniony człowiek jest w stanie naprawdę pomagać innym.

4. Otaczamy się niewłaściwymi ludźmi

Zastanawiałeś się kiedyś jak wiele energii tracisz podczas spotkań z osobami, które są pesymistycznie nastawione do życia, każdy Twój pomysł torpedują milionem powodów, dla których Ci nie wyjdzie, które stale narzekają, ale nie mają ochoty nic zmienić?

Zdaję sobie sprawę, że pracując na etacie nie masz często wpływu na to, kto siedzi w biurku obok, ale uważam, że masz wpływ na to jak bardzo pozwolisz tej osobie ingerować w swoje życie, samopoczucie, myślenie i działanie. Możesz opowiadać jej o wszystkim i słuchać jej niezbyt wspierających rad albo w pełni skoncentrować się na pracy i rozmawiać z nią tylko wtedy, gdy jest to niezbędne do wykonania jakiegoś zadania.

Wybór jak zawsze należy do Ciebie.

To, z kim spotykasz się w swoim czasie wolnym również zależy tylko od Ciebie.

Czy są to osoby, przy których możesz być sobą, z którymi dobrze się bawisz, a po spotkaniu czujesz naładowany pozytywnymi emocjami? 

Czy gdybyś dziś poznał osobę, z którą spotykasz się od wielu lat, to czy chciałbyś utrzymywać z nią kontakt? Tak często tkwimy w jakiejś znajomości przez sentyment, miłe wspomnienia, niezapomniane przeżycia, ale dziś poza wspólną przeszłością niewiele nas łączy.

Warto zastanowić się, które z naszych znajomości wciąż chcemy pielęgnować, a które ograniczyć lub zakończyć, bo to, z kim przebywasz ma bardzo duży wpływ na to, kim jesteś.


5. Boimy się, że poniesiemy porażkę

Każde podjęte przez Ciebie wyzwanie może zakończyć się sukcesem, jak również może nie wyjść. Zawsze są te dwie opcje. Jednak tak często świadomość tego, że może coś nie do końca pójść po naszych myślach sprawia, że wolimy w ogóle nie próbować.

Boimy się ośmieszenia, utraty złudzeń, wystawiania siebie na próbę.

Boimy się, że nie podołamy, więc nie robimy nic, nie ryzykujemy.


Zapominamy, że wszelkie niepowodzenia są naturalną częścią rozwoju, zmian i dążenia do życia, którego pragniemy. 

Nigdy nie będzie tak, że wszystko czego się podejmiemy, wyjdzie. Nie możemy jednak pozwolić na to, by strach przed porażką osłabiał nas i sprawiał, że nawet nie podejmiemy próby. Gdybyś miał pewność, że podjęte przez Ciebie działanie na pewno zakończy się sukcesem to, na co byś się odważył?

0 komentarze: